Szufler.pl współpracuje z Kolporterem

Artur Kurasiński
15 kwietnia 2009
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

Kolporter S.A.

Informacja prasowa (dla marudnych – ostrzegam, że jest to copy+paste). Szufler wchodzi w e-commerce jak planowaliśmy od początku powstania serwisu (czyli od stycznia 2009). Cieszy to, że w zasadzie z miejsca mamy wszystko co inne sklepy muszą tworzyć przez długie lata – soft, logistykę, magazyn, dział reklamacji i to wszystko w modelu outsourcingu. Polecam…

„Realizując misję „Zawsze blisko Ciebie”, konsekwentnie rozwijamy współpracę z serwisami społecznościowymi. „Przeszukujemy sieć w poszukiwaniu ciekawych pomysłów i oferujemy ich twórcom możliwość uzyskania dodatkowych przychodów” mówi Robert Sołkiewicz, pełnomocnik zarządu ds. strategii i rozwoju e-biznesu Kolportera SA.”

Szufler.pl to z założenia niszowy serwis społecznościowo-rekomendacyjny skierowany do internautów zainteresowanych szeroko pojętą kulturą. To wspólny projekt należącego do Kurasińskiego butiku interaktywnego Revolver Interactive oraz firmy GaldoMedia. Dostęp do niego jest darmowy i nie ma w nim nachalnych reklam. Źródłem przychodów dla jego twórców mają być między innymi usługi e-commerce, takie jak sklep internetowy sklep.szufler.pl utworzony we współpracy z kolporter.pl.

– Współpraca z kolporter.pl daje dostęp do 150 tysięcy pozycji z interesujących nas branż praktycznie od zaraz i dla wszystkich, którzy zdecydują się dokonać zakupu w naszym sklepie – mówi Artur Kurasiński. – Wdrożenie odbyło się błyskawicznie, trwało tylko 2 tygodnie, a my nie ponieśliśmy przy tym żadnych kosztów – dodaje.

Tak szybkie i bezkosztowe wdrożenie sklepu w serwisie internetowym było możliwe dzięki unikalnej na polskim rynku usłudze Extended Sites, oferowanej przez Kolporter SA właściciela sklepu kolporter.pl. – Bierzemy na siebie pełną obsługę logistyczną klientów sklepu internetowego i zapewniamy Biuro Obsługi Klienta. Całość rozwiązania e-commerce znajduje się na naszych serwerach i naszych łączach. Wszystkie oferowane produkty pochodzą ze sklepu kolporter.pl – mówi Robert Sołkiewicz, pełnomocnik zarządu ds. strategii i rozwoju e-biznesu Kolportera SA. – Udostępniamy portalom także narzędzia integracyjne i nowoczesne mechanizmy wyszukiwania oparte na silniku NetSprint e-Commerce. Dzięki temu można szybko i łatwo wykorzystać biznesowo strony WWW, które przed wdrożeniem, oferowanego przez nas sklepu, miały niekomercyjny charakter – dodaje.

Uruchomienie i obsługa sklepu internetowego, opartego na technologii kolporter.pl, są całkowicie darmowe. Taki sklep jest także w pełni dostosowany graficznie do wyglądu serwisu macierzystego i wydaje się być jego integralną częścią. Do tej pory we współpracy z kolporter.pl otwarto już 27 sklepów. Liderem wykorzystania usługi jest wydawnictwo G+J Polska, które posiada sklepy internetowe na pięciu portalach, pod szyldem wybranych marek G+J, m.in. sklep.Gala.pl, sklep.Kobieta.pl, sklep.Focus.pl. 


Oficjalna notka prasowa tutaj

Dodatkowych informacji udzielają:

Maciej Topolski
Rzecznik Prasowy Grupy Kolporter
maciej.topolski@kolporter.com.pl
Kolporter S.A.
tel.: +48 510 030 070

Robert Sołkiewicz
Pełnomocnik Zarządu d/s Strategii i Rozwoju eBiznesu KOLPORTER S.A.
robert.solkiewicz@kolporter.com.pl
Kolporter S.A.
tel.: +48 510 030 024
Informacje dodatkowe


Extended Sites:

Extended Sites to unikalna na polskim rynku usługa jaką sklep kolporter.pl oferuje właścicielom serwisów i portali internetowych. Polega ona na darmowym uruchomieniu i obsłudze sklepu internetowego znajdującego się na stronie konkretnego portalu czy serwisu. Sklep oparty na technologii kolporter.pl jest w pełni dostosowany graficznie do wyglądu serwisu macierzystego przez co wygląda jak jego integralna część.

Dzięki usłudze Extended Sites właściciele stron WWW uzyskują dodatkową funkcjonalność swoich serwisów. Mogą przedstawić użytkownikom bogatą ofertę handlową przy jednoczesnym zachowaniu swojej domeny, layoutu i niezależności. Natomiast użytkownicy mają możliwość szybkiego i prostego zakupu książki czy płyty CD. Wszystkie produkty pochodzą ze sklepu kolporter.pl, sprzedającego blisko 150 tysięcy pozycji w takich kategoriach, jak muzyka, film, książki i gry.

kolporter.pl zapewnia:

• narzędzia integracyjne
• wyszukiwarkę z engine NetSprint.pl
• obsługę logistyczną klientów sklepu internetowego
• Biuro Obsługi Klienta
• udostępnienie własnych serwerów i łącz

Sklep kolporter.pl to jedna z największych w Polsce księgarni internetowych. Oferuje ponad 150 tysięcy produktów – przede wszystkim książki, muzykę, filmy, gry i programy multimedialne.

Kolporter.pl jest własnością Kolportera SA, największego dystrybutora prasy w Polsce.
Od 2008 roku jego użytkownicy mogą korzystać z nowej wersji mobilnej serwisu – mobi.kolporter.pl – przeznaczonej dla posiadaczy telefonów komórkowych. mobi.kolporter.pl to pierwszy w Polsce serwis internetowy, umożliwiający kupowanie w sieci książek, muzyki, filmów i gier bez konieczności uruchamiania komputera.

Kolporter.pl to także prekursor wykorzystania w ecommerce rozwiązań firmy NetSprint. Już w 2007 roku w serwisie wdrożono wyszukiwarkę umożliwiającą sprawne i szybkie przeszukiwanie asortymentu wg indywidualnie określonych kryteriów.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon