What is a Browser?

Termin „cyfrowe wykluczenie” ma obrazować pewien proces w wyniku którego część z naszych rodaków nie może korzystać z dobrodziejstwa Internetu (czytaj słać foty na N-K i komcie na Pudelka) w związku z czym uważa się ich za gorszych. Jak w takim razie określić ludzi, którzy mają wszystko pod ręką mają kasę na wypasione komórki z szybkim internetem ale..

..No właśnie. Małe „ale”. Nie potrafią nazwać, ba nie potrafią odróżnić wyszukiwarki od przeglądarki. Yyyyy.. Gdzie takie dziwa można zobaczyć? W jednym z największych miast (Nowy Jork) w kraju (Stany Zjednoczone Ameryki) gdzie w Dolinie Krzemowej codziennie powstają cuda, która inne narody w pocie czoła kopiują.

Mi osobiście podobała się interpretacja „różnicy między przeglądarką a wyszukiwarką” jowialnego, dobrze odżywionego afro-amerykanina. Założę się o potrójnego whoopera, że na naszej polskiej ulicy 80% osób odpowiadać będzie tak samo..

Zatem proszę Państwa (Maćku?) kto się odważy przeprowadzić taką ankietę u nas w Warszawie? I czy chcemy znać jej efekt?

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę