Dzięki PARP urządzisz kuchnię

Artur Kurasiński
21 października 2009
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

kuchnia 3D od PARPu

Szczerze? Trochę zabrakło słów po przeczytaniu uzasadnienia przyznania nagrody za pierwsze miejsce. Rozumiem, że PARP do tej pory tłumaczył się, że w RIFach siedzą osoby nie mające dobrego przeglądu branży ani wiedzy. Wybór taki a nie inny zwycięzców może świadczyć, że: a) inne projekty były gorsze b) wierchuszka PARPu też nie umie wybierać „innowacyjnych projektów”…

Broniłem do tej pory PARP – teraz przyznaję rację części krytyków. Kasa idzie w błoto, żadne innowacyjne rzeczy nie powstają. Drogi PARPie – wstyd jak cholera. Dać nagrodę za możliwość „projektowanie kuchni w 3D” jest tak śmieszne gdyby nie było tragiczne. Gdzie tu jest innowacja??? Szkoda zatem, że IKEA nie wystartowała o dofinansowanie z POIG 8.1. – wszak ma „planer” dla łazienek, kuchni i sypialni. Znam też parę innych firm, które od 10 lat mają takie produkty w swojej ofercie.

Dla wyrobienia sobie zdania – przeklejam całość artykułu z Internet Standards:

Najbardziej innowacyjne e-usługi w Polsce

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wyłoniła zwycięzców konkursów na innowacyjną e-usługę i technologię B2B. PARP uznał, że najbardziej innowacyjną e-usługę wdraża spółka AB Industry, a technologię B2B firma De Art Leszek Ratus.

Na pierwszym miejscu w kategorii innowacyjna e-usługa znalazła się firma AB Industry za projekt pt. Wdrożenie innowacyjnej e-usługi: bazy danych i aplikacji on-line do optymalizacji zużycia mediów. Zwycięski e-usługa polega na monitorowaniu i kompleksowej optymalizacji zużycia mediów (np. energii elektrycznej, wody, gazu, ścieków, pary, chłodu, ciepła, pracy urządzeń, CO2) i tym samym optymalizacji kosztów działalności firmy.

Drugie miejsce w tej kategorii zajęła firma Samorządowy informator SMS za projekt pt. Stworzenie internetowego serwisu i automatycznego systemu komunikacji zbiorowej SISMS dla mieszkańców gmin, a trzecie firma Benhauer Grzegorz Błażewicz z projektem Jobmatch.pl – Scoringowa platforma rekrutacyjna nowej generacji dla polskiego sektora Małych i Średnich Firm.

Za najbardziej oryginalną i nowoczesną technlogię B2B PARP uznał technologię wdrażaną przez firmę De Art Leszek Ratus z Puław umożliwiającą projektowanie kuchni w 3D z jednoczesną funkcją sprzedaży „2w1″ za pośrednictwem stworzonej platformy www.kuchnieonline.pl.

Drugie miejsce w tej kategorii zajęła spółka Agito za projekt Wdrożenie elektronicznej platformy współpracy B2B umożliwiającej automatyzacje wymiany informacji między Agito a partnerami, a miejsce trzecie zajęła Grupa Antares za projekt Platforma do wspólnej realizacji i zarządzania projektami – Rozwój poprzez współpracę.

Wręczenie statuetek i dyplomów dla laureatów odbyło się 20 października w Warszawie br. podczas Ogólnopolskiego forum e-biznesu.”

Aż boję się wyników kolejnych tur POIG 8.1 – może komuś wpadnie do głowy zrobić portal społecznościowy dla projektantów kuchni 3D?

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon