Szukaj
Zamknij
Internet

Dzięki PARP urządzisz kuchnię

kuchnia 3D od PARPu

Szczerze? Trochę zabrakło słów po przeczytaniu uzasadnienia przyznania nagrody za pierwsze miejsce. Rozumiem, że PARP do tej pory tłumaczył się, że w RIFach siedzą osoby nie mające dobrego przeglądu branży ani wiedzy. Wybór taki a nie inny zwycięzców może świadczyć, że: a) inne projekty były gorsze b) wierchuszka PARPu też nie umie wybierać „innowacyjnych projektów”…

Broniłem do tej pory PARP – teraz przyznaję rację części krytyków. Kasa idzie w błoto, żadne innowacyjne rzeczy nie powstają. Drogi PARPie – wstyd jak cholera. Dać nagrodę za możliwość „projektowanie kuchni w 3D” jest tak śmieszne gdyby nie było tragiczne. Gdzie tu jest innowacja??? Szkoda zatem, że IKEA nie wystartowała o dofinansowanie z POIG 8.1. – wszak ma „planer” dla łazienek, kuchni i sypialni. Znam też parę innych firm, które od 10 lat mają takie produkty w swojej ofercie.

Dla wyrobienia sobie zdania – przeklejam całość artykułu z Internet Standards:

Najbardziej innowacyjne e-usługi w Polsce

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wyłoniła zwycięzców konkursów na innowacyjną e-usługę i technologię B2B. PARP uznał, że najbardziej innowacyjną e-usługę wdraża spółka AB Industry, a technologię B2B firma De Art Leszek Ratus.

Na pierwszym miejscu w kategorii innowacyjna e-usługa znalazła się firma AB Industry za projekt pt. Wdrożenie innowacyjnej e-usługi: bazy danych i aplikacji on-line do optymalizacji zużycia mediów. Zwycięski e-usługa polega na monitorowaniu i kompleksowej optymalizacji zużycia mediów (np. energii elektrycznej, wody, gazu, ścieków, pary, chłodu, ciepła, pracy urządzeń, CO2) i tym samym optymalizacji kosztów działalności firmy.

Drugie miejsce w tej kategorii zajęła firma Samorządowy informator SMS za projekt pt. Stworzenie internetowego serwisu i automatycznego systemu komunikacji zbiorowej SISMS dla mieszkańców gmin, a trzecie firma Benhauer Grzegorz Błażewicz z projektem Jobmatch.pl – Scoringowa platforma rekrutacyjna nowej generacji dla polskiego sektora Małych i Średnich Firm.

Za najbardziej oryginalną i nowoczesną technlogię B2B PARP uznał technologię wdrażaną przez firmę De Art Leszek Ratus z Puław umożliwiającą projektowanie kuchni w 3D z jednoczesną funkcją sprzedaży „2w1″ za pośrednictwem stworzonej platformy www.kuchnieonline.pl.

Drugie miejsce w tej kategorii zajęła spółka Agito za projekt Wdrożenie elektronicznej platformy współpracy B2B umożliwiającej automatyzacje wymiany informacji między Agito a partnerami, a miejsce trzecie zajęła Grupa Antares za projekt Platforma do wspólnej realizacji i zarządzania projektami – Rozwój poprzez współpracę.

Wręczenie statuetek i dyplomów dla laureatów odbyło się 20 października w Warszawie br. podczas Ogólnopolskiego forum e-biznesu.”

Aż boję się wyników kolejnych tur POIG 8.1 – może komuś wpadnie do głowy zrobić portal społecznościowy dla projektantów kuchni 3D?

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę