GetApple w stolicy – we are back!

getapple warszawa

Minęło baardzo dużo czasu od pierwszego i jedynego do tej pory spotkania w Warszawie zorganizowanego w postaci warsztatów GetApple dla „świeżych” użytkowników produktów firmy Apple. Dzięki pomocy Piotra Wasiaka 7 listopada zaczynamy nowy sezon z nadzieją, że tym razem uda nam się utrzymać wyższą częstotliwość spotkań…

W wielkim skrócie: warsztaty GetApple skierowane są do osób, które właśnie zmieniły swoje komputery, telefony czy odtwarzacze muzyczne na produkty Apple. Nie będziemy uczyli programowania ale pożytecznych sztuczek, które pozwolą lepiej i milej obsługiwać Twój sprzęt. Zapraszamy osoby bez doświadczenia („zieloni switcherzy”) z własnym sprzętem (inaczej będziecie się nudzić a tak od razu przetestujecie sobie co i jak robić).

Warsztaty GA odbywają się w Krakowie (organizatorem w mieście Kraka jest Paweł Nowak znany bloger prowadzący Appleblog.pl), Poznaniu, Trójmieście. Jeśli chcesz żeby i do Twojego miejsca zamieszkania zawitał GA wystarczy się zgłosić do mnie (artur@revolver.pl) z informacją, że chcesz coś takiego organizować – podpowiem, pokażę i dam wskazówki. Resztę (lokal, prowadzących, publikę) będziesz musiał zorganizować sam.

Kiedy i gdzie?

7 listopada (sobota) godzina 12.00

Miejsce to Studio18 (czyli ta sama knajpka w której się już raz widzieliśmy). Na miejscu będzie rzutnik, darmowe Wi-Fi miejsce żeby posadzić swoje cztery litery i możliwość zamówienia w barze na dole jedzenia lub picia (lub jednego bądź drugiego). Wstęp jest wolny decyduje kolejność zgłoszeń (ostatnim razem zmieściło nas się tam 16 osób i był już ścisk. Jeśli zgłoszeń będzie bardzo dużo to pomyślimy o przeniesieniu warsztatów gdzieś indziej). Uwaga! Wstęp jest darmowy ale za resztę przyjemności (picie i jedzenie) już płacicie sami.

Co w programie?

1. Mac OS X Snow Leopard – czym rózni się od poprzednika?
Będzie to krótkie omówienie podstawowych różnic jakie można zauważyć po przesiadce na system Mac OS X 10.6. Poruszymy te zagadnienia, które są „widoczne gołym okiem” – bez wgłębiania się w sześćdziesięcioczterobitowość, Grand Central czy inne podobne wynalazki.

2. Muzyka na Macu
Krótkie wprowadzenie do tworzenia muzyki na Macintoshu. (UWAGA: Czekamy na potwierdzenie od preleganta, więc ten punkt programu może się jeszcze zmienić!)

Każda z prezentacji trwać będzie około 30 – 40 minut.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, lub też chcecie zgłosić się jako prelegent to proszę o kontakt z Piotrem Wasiakiem koordynatorem warszawskiego oddziału GetApple: piotrwasiak@me.com lub gg:2525541

O wszelkich zmianach informować będziemy na tej stronie oraz na applegeek.waw.pl
PS. Prosimy też o rejestrację przez formularz, gdyż liczba miejsc jest ograniczona!

Jak się zapisać?
Wystarczy kliknąć w ten link i zapisać się za pomocą serwisu Oiola.

PS. Jeśli ktoś nie słyszał albo nie czytał nic o GetApple i zastanawia się czy przyjść to zapraszam go do moich wpisów tutaj, tutaj i podsumowanie pierwszego spotkania w Warszawie.

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę