Barcamp.pl – reaktywacja

Artur Kurasiński
2 listopada 2009
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

barcamp.pl adam zygadlewicz fundacja polak 2.0

Copy+paste z informacji prasowej: „Pod koniec października Fundacja Polak 2.0, działająca na rzecz start-upów internetowych i integracji branży internetowej, uruchomiła serwis społecznościowy, dostępny pod adresem barcamp.pl. Serwis poświęcony jest otwartym i nieformalnym spotkaniom branży internetowej (dość często nazywanych barcampami), które obecnie są organizowane we wszystkich większych miastach w Polsce – w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu…”

Pod adresem barcamp.pl – dotychczas zawierającym informacje tylko na temat poznańskich spotkań typu barcamp („Barcamp w Starym Browarze”) – od tej pory gromadzone będą takie informacje, jak daty, miejsca i godziny rozpoczęcia nadchodzących wydarzeń oraz nazwiska wszystkich prelegentów i zaproszonych gości. W serwisie znajdą się również materiały z minionych sesji, dostępne w formie slajdów i wideo.

Stworzenie wspólnego centrum służyć ma przede wszystkim konsolidacji poszczególnych inicjatyw. Twórcy bazy są przekonani, że przyczyni się ona do znacznie lepszej komunikacji między organizatorami i skuteczniejszego nawiązywania współpracy między barcampami z różnych części Polski. Większe zintegrowanie imprez, skupionych dotąd głównie na wolnej wymianie pomysłów i doświadczeń w gronie lokalnej branży internetowej, z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość organizowanych spotkań, dając ogromne szanse na zbliżenie formuły polskich spotkań do wytycznych oryginalnego Barcampu z Krzemowej Doliny.

Na stworzeniu „barcampowej mapy Polski” skorzystają też sami uczestnicy oraz przedstawiciele firm, wspierających spotkania branży internetowej. Bardzo często nie zdają sobie oni sprawy, że cykliczne, otwarte spotkania barcampowe odbywają się obecnie w całej Polsce. Teraz, dzięki zbiorczej bazie, wszystkie informacje na temat podejmowanych inicjatyw dostępne będą w jednym miejscu, a każdy zainteresowany będzie mógł wybrać spotkanie, która odpowiada mu najbardziej.

Dodatkowych informacji udziela:
Adam Zygadlewicz
+48 601 84 34 68
fundacja@polak20.pl

Informacja uzupełniająca:
Fundacja Polak 2.0, odpowiadająca za niekomercyjne działania firmy netguru sp. z o.o, jest organizatorem spotkań Barcamp w Starym Browarze, Targów DEMOCAMP oraz Maratonu programistycznego HackFest.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon