Szukaj
Zamknij

TSNMB – Centrum Cybernetyki

coworking centrum cybernetyki 22 warszawa

W ramach inicjatywy TSNMB prezentuję kolejny zespół i projekt Centrum Cybernetyki czyli inicjatywa coworkingowa – tym razem sprawa jest związana z wynajmem przestrzeni dla celów projektowych, budowania własnego projektu czy też pracy dla klienta w grupie osób. Pomysł jest ciekawy, fajny i mam nadzieję, że pomoże kilku osobom w Warszawie znaleźć „swoje miejsce” dosłownie i w przenośni…

Szczerze powiedziawszy to sam szukam takiego miejsca obecnie z uwagi na pojawienie się pieluch, smoczków oraz śpioszków w moim „gabinecie prezesa” :) Mając przed oczami (i uszami) wizję przewijania maleństwa w czasie kiedy prowadzę rozmowę z klientem czy też piszę raport jakoś nie widzę wzrostu wydajności a raczej jej regres. Być może zatem spotkamy się na Cybernetyki 22 – zapraszam! :)

Coworking – wynajmij sobie biurko. Powstało nowe miejsce coworkingu w Warszawie: Centrum Cybernetyki na ul. Cybernetyki 2.

Pracujesz w domu, ale przeszkadzają Ci sąsiedzi, rozprasza telewizor lub domowe obowiązki? Możesz wynająć sobie biurko w miejscu, gdzie spotkasz innych freelancerów, a dodatkowo pracować spokojnie w inspirującej atmosferze i ciekawym miejscu. Nie sam. Na tym polega coworking. W Warszawie powstało nowe miejsce dla wolnych strzelców: Centrum Cybernetyki na Cybernetyki 2.

Wolni strzelcy pracują najczęściej w kawiarniach, kluboksięgarniach, wszędzie gdzie jest Internet i można wygodnie usiąść z laptopem. Często miejscem pracy jest dom. Jednak takie warunki nie zawsze sprzyjają wydajnej pracy – czasami w kawiarni jest za głośno i nie można się skupić lub prowadzić dyskusji, a w domu ciągle cos rozprasza lub wzywają obowiązki.

„Wolne zawody stają się coraz bardziej popularne. Coraz częściej kontakt z pracodawcą czy klientem można ograniczyć do rzadkich spotkań i kontaktów za pomocą poczty elektronicznej, skype’a, gadu-gadu” – wyjaśnia genezę powstania oferty coworkingowej na Cybernetyki właścicielka miejsca Małgorzata Błaszkowska. –

Praca w towarzystwie innych wolnych strzelców rodzi też potencjał wymiany kontaktów i doświadczeń, kreowania twórczej atmosfery i często również nowych pomysłów.

„Sporo podróżuję i natknęłam się zagranicą na miejsca, przestrzenie zaadoptowane przez freelancerów do wspólnej pracy. Centrum Cybernetyki, które stworzyliśmy adaptując w nowoczesny sposób przestrzeń magazynu świetnie się w ten nurt wpisuje”.

Centrum Cybernetyki ma ponad 450 metrów kwadratowych. Wnętrze łączy funkcjonalność biura i wygodnego miejsca pracy z designerskim wystrojem. Na pracownię dla freelancerów przygotowano 100-metrową powierzchnię: drewniane biurka, industrialne regały, wygodna strefa z kanapami, pufami i leżankami do wypoczynku. Dodatkowo na miejscu dostępna jest sala konferencyjna oraz kawiarnia, w której można prowadzić mniej formalne rozmowy.

Centrum działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 17. Miesięczny nielimitowany czasowo dostęp dla jednego uczestnika w ramach abonamentu wynosi 450zł. Oferty dla osób chcących korzystać z coworkingu w innym zakresie są przygotowywane indywidualnie. Aktualna oferta jest przewidziana dla kilkunastu freelancerów.

W Centrum Cybernetyki poza strefą dla ‘coworkerów’ znajdują się showroom nowej polskiej marki odzieżowej 2B i dwie pracownie – architektów i projektantki mody, Moniki Jakubiak. W weekendy organizatorzy planują kameralne imprezy i wydarzenia kulturalne: warsztaty twórcze, spotkania z twórcami i animatorami kultury, wystawy.

Kontakt dla prasy: Katarzyna Szacińska, 604 631 047, kasia@sjgruop.pl / Lena Klaudel, 501 183 871, Lena@sjgroup.pl”

Organizatorzy Centrum Cybernetyki w ramach TSNMB przygotowali prezent: tygodniowy darmowy abonament coworkingowy w Centrum Cybernetyki dla tej osoby, która napisze w komentarzu do tego wpisu dlaczego właśnie ona potrzebuje takiego prezentu. Panie i Panowie! Wejściówka czeka!

 • ;)

  idea fajna byleby bylo osobne miejsce gdzie mozna faktycznie odizolowac sie i popracowac czy potelefonowac nie przeszkadzajac innym bo jesli sa tam same otwarte przestrzenie to sorry

 • ;)

  ‚Sporo podróżuję i natknęłam się zagranicą na miejsca’
  nie trzeba podrozowac dalej niz do pobliskiego akademika lub wiekszej biblioteki zeby znalezc miejsca pokoje pracy grupowej

 • Witam,
  Ja zostałem porwany przez ideę coworkingu do tego stopnia, że uruchomiłem takie przedsięwzięcie :), biurco działa w Warszawie od wakacji. Co mogę powiedzieć, już z doświadczenia? Coworking ma różne oblicza, choć niewątpliwie jest to więcej niż biurko – cechą wspólną i wiodącą jest tworzenie swego rodzaju społeczności wewnątrz której liczyć można na wzajemną pomoc, inspirację, konstruktywną krytykę czy po prostu zwykłą rozmowę – co dla osób pracujących samotnie jest nie do przecenienia. To działa już w stosunkowo niewielkiej, byle zróżnicowanej grupie. My postawiliśmy też na zapewnienie pewnego poziomu, tak aby pomóc budować profesjonalizm polskiego freelance’u – można skorzystać z salek spotkań i bogatego wyposażenia w urządzenia biurowe, oraz z obsługi recepcyjnej. Mimo to dalecy jesteśmy od wizerunku biura korporacyjnego :) Kończąc przydługą wypowiedź: uważam coworking za doskonałą alternatywę pracy w domu, jeśli ktoś widzi wady takowej, i równie ciekawą alternatywę własnego biura dla tych co myślą, że prawie ich na takowe stać – pozostaje tylko kwestia aby freelancerzy o tych alternatywach się dowiedzieli i dokonali własnego wyboru, bo wbrew pozorom coworking znany jest ciągle dość wąskiej grupie. Pozdrawiam bratnie wolne dusze i raczkujących przedsiębiorców.

 • ja

  coworking nie jest tożsamy przesiadywaniu we współdzielonej przestrzeni biurowej. coworking to organizacja freelancerów wspólnie realizujących projekt. dlatego „przestrzeń coworkingowa”/”biuro coworkingowe” jeszcze ma sens, jednak do niektórych z powyższych sformułowań można conajwyżej odnieść pojęcie powierzchni biurowej do wynajęcia.
  wzajemna inspiracja i pogaduchy w kawarni to nie jest coworking.

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę