ePOS – popraw sprzedaż w sklepie

Artur Kurasiński
21 stycznia 2010
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

epos

Czy można lepiej promować swój sklepy i jego ofertę? Można jeśli ma się dobry i fajny pomysł. Tomek Karwatka z Grupy Divante (nieźle się rozrośli ;) twierdzi, że można i proponuje wszystkim handlującym w sieci wypróbowanie nowej formy promocji – ePOS

AK74 – Możesz w prosty sposób wyjaśnić czym jest promoRing i ePOS?

Tomasz Karwatka* – PromoRing to system skupiający sklepy internetowe. Działając wspólnie sklepy mogą zyskać więcej. Wyszliśmy od paska reklamowego (PromoRing Toolbar) który jest widoczny nad sklepami i linkuje wzajemnie do niekonkurujących ze sobą sklepów. Toolbar pozwala lepiej wykorzystać budżety marketingowe poprzez kierowania użytkowników niezainteresowanych ofertą sklepu do innych sklepów. W zamian zyskuje się ruch od tychże innych sklepów.

ePOS jest kolejną usługą jaką oferujemy sklepom. ePOS pozwala sklepom zarabiać na promowaniu wybranych produktów. Jest on zatem odpowiednikiem „półkowego” jakie płacą producenci by ich produkty znalazły się w najlepszych miejscach na regale. Producent zyskuje promocję swojego produktu a sklep dodatkowe źródło przychodu. Trzeba pamiętać, że w ePOS wszystkie formy reklamowe prowadzą na strony produktów w danym sklepie. Użytkownicy nie wychodzą zatem ze sklepu.

AK74 – Do kogo jest skierowana oferta reklamowania się w ePOS? Czy podobnie jak AdTaily jest to produkt dla małych podmiotów i wydawców czy również dla tych większych?

TK -ePOS jest kierowany wyłącznie do producentów i dystrybutorów. Ich celem jest prezentowanie produktów tam gdzie są aktywnie poszukiwane. Prezentacja produktu w sklepie internetowym jest o wiele efektywniejsza niż w każdym innym miejscu gdyż mamy szansę dotrzeć do konsumenta zdecydowanego na zakup. Za pomocą ePOS nie da się reklamować sklepu jako takiego bo reklama ePOS prowadzi zawsze do strony produktu w danym sklepie.

Przykładowo – w kampanii dla Philips promowaliśmy jeden z telewizorów w kilku sklepach internetowych. W każdym ze sklepów zamieściliśmy formy reklamowe ale każda z nich prowadziła do strony tegoż telewizora w obrębie danego sklepu.

AK74 – Przeprowadziliście już pierwsze kampanie – możesz pochwalić się wynikami i wnioskami z nich?

TK – Prowadziliśmy kampanie na bardzo mało inwazyjnych formach (180*50 px) a mimo to uzyskaliśmy wysokie zainteresowanie odbiorców (wysokie CTR – od 0,13 do 4,05% zależnie od sklepu). To tylko potwierdza fakt, że ePOS jest dla konsumentów zupełnie naturalną formą. Wręcz oczekujemy, że sklep ma nam coś do zaoferowania. Kampanie ePOS są często łączone ze specjalnymi ofertami i dają konsumentowi dodatkową wartość. W tym układzie każdy wygrywa: sklep bo zarabia, producent bo dociera do aktywnego konsumenta, konsument bo dostaje więcej.

AK74 – Załóżmy, że jestem zainteresowany wykupieniem kampanii w ePOS dla swojej apteki. Chciałbym polepszyć sprzedaż. Nie wiem ile chciałbym na to wydać ale na pewno mniej niż na klasyczne SEM. Zgłaszam się do Was i…?

TK – Niestety nie mogę Ci pomóc w ten sposób. Możesz wykupić dla swojej apteki reklamę w Toolbarze PromoRing dzięki czemu w miesiąc aptekę pozna ponad 3 miliony internautów robiących zakupy na sklepach z PromoRing.

Gdybyś natomiast chciał przeprowadzić kampanię wspierającą sprzedaż we wszystkich wiodących polskich e-aptekach to ePOS PromoRing umożliwi Ci dotarcie do nich i jednolite monitorowanie działań.

AK74 – Jak wyglądają stawki rozliczeń między wydawców a reklamodawcą? Ile zabieracie Wy a ile realnie dostaje wydawca?

TK – Zakładamy zazwyczaj podział zysku 50/50. Sami jesteśmy współwłaścicielami sklepów internetowych a PromoRing powstał by wspierać sklepy. Chcemy transparentnych rozliczeń ze sklepami.

AK74 – A co z reklamą wideo? Może najwyższy czas zbudować sieć dla sklepów oferującą tylko przekaz wideo?

Reklama video to super sprawa. Myślimy o niej bardzo bardzo dużo i szukamy fajnych rozwiązań aby móc je zaproponować uczestnikom PromoRing.

AK74 – Plany rozwoju na 2010 rok?

TK – Do końca roku rozwiniemy mocno ePOS. Już teraz uruchamiamy 2 następne kampanie i opracowujemy plany kilku kolejnych. Zaoferujemy też sklepom kolejne usługi pozwalające zarabiać z PromoRing i obniżać koszty z PromoRing. Doskonale znamy wszystkie problemy polskich sklepów i korzystając z efektu skali (zrzeszamy już około 1800 sklepów) chcemy zaproponować kilka mocnych rozwiązań.

* Tomek Karwatka, Współtwórca Grupy Divante do której należy spółka PromoRing.pl

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon