Szukaj
Zamknij
Internet

Głupota+religia=….

Wyłapane przez Sadka. Bez komentarza.

 • Polaczka w Polaczku nie zabijesz…

 • brak_mi_słów

  „do oficera mówi się panie majorze…”

  komentarzy na temat wośp nawet nie sposób skomentować:)

  te 11 minutowe nagranie, powinno być używane jako przykład na biologii w gimnazjach, do pojęcia umysłowa impotencja.

 • Straszny bełkot….

 • Jakub

  „Owsiak to wilk w owczej skórze” :)

 • Jakub

  końcówka mnie rozwaliła

 • czeslaw

  W tytule jest literówka. Zamiast „+” powinno być „=”.

 • Co tam się przejmować… Nikt tutaj nie jest w targecie tego radia, dlatego może Was to bulwersuje :) To nie jest radio dla Was! Po co go słuchacie? :)

 • Chore to jest to, że trzeba robić takie akcje jak WOSP, bo państwo albo szpitale albo ludzie w ramach opłat za leczenie nie maja pieniędzy na sprzęt! Albo państwo powinno ten sprzęt zapewnić, albo leczenie powinno być odpłatne, i skończmy z fikcja bezpłatnej słuzby zrowia, do ktrej oprocz 220 zl skladki miesiecznie trzeba jeszcze raz na rok zlotowke[1] dolozyc :)

  [1] – tyle srednio dal kazdy Polak.

 • Moim zdaniem, Arturze, poziomem tego wpisu plasujesz się dość blisko poziomu ostatniego rozmówcy, któremu bardzo trudno przyszło zrozumienie, iż ludzie mają prawo do wypowiadania własnych opinii, na dokładnie tej zasadzie, na podstawie której on sam miał prawo do wypowiedzenia swojego zdania.

  Naturalnie Ty również masz prawo do swojej opinii na temat choćby cudzych opinii. Trudno jednak Twojemu komentarzowi w tytule przyporządkować walor inteligencji, choć niewątpliwie jesteś inteligentnym człowiekiem (powinienen tym samym powiedzieć: bywasz). Rzecz w tym, iż o klasie człowieka świadczy nie poziom inteligencji, ale sposób w jaki z niej korzysta.

  W ten sposób klasy zabrakło także wg mnie niektórym komentującym powyżej. Szczególnie pierwszy komentarz, w sposób pozbawiony przekłamań zdradza cechy świadczące o pochodzeniu z okolic okołoonetowych. Autorowi gratuluję ogłady.

  Moim zdaniem, Arturze, tym wpisem dołączyłeś do niekończącej się listy polskich blogów, których autorzy albo nie umieją utrzymać poziomu, albo uważają za wystarczająco racjonalne stosowanie tanich chwytów i upajanie się niewyszukaną, wykreowaną z braku namysłu i podaną w dziecinnym stylu, sensacyjką.

  Aby dopełnić rytuału musisz teraz chyba zacząć cenzurować komentarze wszystkich, którzy raczą wyrażać opinie niezgodne z „linią programową” i „targetem” bloga. ;)

  @Fioletowypartner
  Nie istnieje fenomen zwany „bezpłatną służba zdrowia”. Służbę zdrowia finansują wszyscy którzy płacą składki. Przeciwstawianie „bezpłatnej” służby zdrowia tej „płatnej” służy wg mnie utrzymywaniu w iluzji zniewolonych umysłów polskich podatników, którzy w ten sposób myślą, iż źródłem kłopotów jest tzw. „bezpłatność”. A przecież płacą.
  Moim zdaniem, zarówno styl zarządzania pieniędzmi w polskiej służbie zdrowia, jak i styl działania WOŚP to zjawiska unikalne w cywilizowanym świecie, które ja porównuję z np. wprowadzeniem racji energii dla obywateli Wenezueli.
  Jako były pracownik służby zdrowia (po polsku „bezpłatnej”) w jednym z najbogatszych państw świata śmiem twierdzić (na swój własny użytek), że Polacy, choć wciąż marzą o dobrobycie państw Zachodniej Europy, zmierzają w zupełnie innym kierunku. Najdziwniejszym jest fakt, że wydają się nie zdawać sobie z tego sprawy.

 • Widać w jakim cyrku żyjemy. Debilizm radio ma ryja nie zna granic jak i słuchaczy tego pseudo cyrku.

 • @Makojad – a ja Ci odpowiem, ze jak dla mnie to prezentujesz poziom ksiedza pytajacego sie ze zdziwieniem co jest zlego w tym, ze w jego radio prezentowane sa tresci (akurat nie w tym programie) nawolujace do nienawisci rasowej, inni felietonisci za nic maja ustawe o wychowanie w trzezwosci, kpia z innego koloru skory i bronia pijanych ksiezy.

  Otoz odpowiadam zatem – nie mozna prezentowac obok siebie glupoty, klamstwa, tresci szkodliwych i pomowien i twierdzic, ze jest demokracja i wolne medie. Demokracja polega na mozliwosci gloszenia kazdego pogladu, ktory nie lamie prawa.

  To, ze nikomu nie chce sie wytaczac procesow o kazda bzdure puszczana na lamach RM nie powoduje, ze jest spoleczne (jak i moje) przyzwolenie na propagowanie tresci takiego pokroju jakie mozna tam uslyszec.

  Dla mnie pracownicy tej radiostacji nie sa kaplanami i nie mam dla nich szacunku jak dla innych osob duchownych.

  Zywie malo sympatie do praktyk kosciola katolickiego w polsce z uwagi na ich gleboko destruktywny charakter – w szczegolnosci zas za zerowy wplyw na dzialania RM.

  Bardzo zle sie czuje w kraju w ktorym religia staje sie przykrywka do oglupinaia „elektoratu” i cyniczym narzedziem manipulacji w celach komercyjno-politycznych niezaleznie czy mowimy o kosciele katolickim, prawoslawnym czy wyznawcach judaizmu lub buddyzmu.

  PS. Nie rozumiem do czego zmierza Twoje porownanie WOSP i Wenezueli – domyslam sie jedynie, ze nie jest to nic milego.

 • @makojad
  1. Jak się ma styl WOŚP do racjonowania energii w Wenezueli?
  2. Fioletowypartner napisał właśnie że nie istnieje „bezpłatna służba zdrowia” i zasugerował że WOŚP potrafi lepiej wydać pieniądze (tylko nawet 1zł na każdego obywatela) niż nasza państwowa „bezpłatna” służba. Bo niby dlaczego raz do roku nasz rząd nie mógłby robić takiej akcji, że od każdej składki (płaconej przez rok, czyli jakieś 2600zł na każdego płacącego składkę podatnika!) przeznacza 1zł na takie właśnie zakupy nowoczesnego sprzętu jak robi WOŚP?
  3. Ostatni Pan w tym nagraniu był trochę „niegramotny” nie potrafił przekazać tego co czuł / zapewne nie chodziło mu o blokowanie wypowiedzi a bardziej o takie bezkrytyczne pozostawienie ich bez komentarza, kiedy nawet w 100% jest oczywiste że to kłamstwa. Prowadzący nawet słowem się nie zająknął kiedy pewna pani mówiła że Owsiak się nie rozlicza, że bierze sobie wszystkie pieniądze (rozliczenie można znaleźć na ich stronie w kilka sekund) Za jak ostatni rozmówca mówił na niego per pan to się bardzo obruszył. Wykorzystał swoją przewagę, zmanipulował dzwoniącego .. szybko zmienił temat i najogólniej mówiąc kulturalnie go „zjebał”, totalnie nie na temat. Klasyczna taktyka odwracania uwagi, chaos.

 • @Artur
  Porównanie do poziomu księdza uważam za korzystne, zdecydowanie lepszy zrobił użytek ze swej inteligencji „pan” ksiądz, niż pan dzwoniący. ;)

  To co napisałeś dalej nie odnosi się – tak sądzę – ani do materiału audio, ani do treści mojego poprzedniego komentarza. To wszystko miałeś okazję napisać tam, gdzie napisałeś „Bez komentarza”. Byłoby uczciwiej i bardziej adekwatnie, myślę.
  Tym samym ja nie odnoszę się do Twoich sympatii lub antypatii kościelnych, religijnych czy politycznych, które rozumiem (iż istnieją), ale do tytułu oraz tego, co usłyszałem.

  Zechciej mnie zrozumieć Arturze – nie przeszkadza mi fakt, że masz ochotę na swoim blogu np. nienawidzić chrześcijan, gardzić muzułmanami, czuć odrazę do Żydów, wysławiać się niepochlebnie o pozaziemskich cywilizacjach, szczuć masonami, wyśmiewać słuchaczy disco-polo, itp. To wszystko masz prawo robić. Jeśli jednak stać Cię jedynie na prymitywne równanie:

  (jednosłowne niewybredne określenie cudzych opinii) + (uprzedzenie do niezidentyfikowanej religii) = ….

  to ja chciałem (sobie właściwym sposobem) wyrazić swoje zdumienie.
  P.S. O Wenezueli poniżej, a porównianie dotyczyło zjawisk unikalnych, co wyraźnie wynika ze zdania.

  @mrrau
  ad 1.
  (..) to zjawiska unikalne (…), które ja porównuję z (innymi zjawiskami unikalnymi w cywilizowanym świecie), np. (…)
  Chodzi oczywiście o racjonowanie energii elektrycznej dostarczanej do domów. W cywilizowanym świecie jest zjawiskiem unikalnym. Jeśli dla kogoś Wenezuela nie zalicza się do świata cywilizowanego, tym bardziej powinien zrozumieć aluzję.
  Jeśli zaś pytanie dotyczyło dlaczego uważam styl WOŚP za unikalny w sensie pejoratywnym, to odpowiadam: wg mnie żadna akcja charytatywna, niezależnie od tego jak słuszna i szczytna, nie może mieć na celu wyręczania w obowiązkach ludzi, którzy w strukturach demokratycznego państwa są powołani do zarządzania opłacaną przez Polaków służbą zdrowia. W przypadku WOŚP dochodzą także coroczne wielkie awantury (mówiąc językiem Jurka Owsiaka z początku lat 90-tych) medialne i samorządowe, opłacane także z piędziędzy podatników. W państwie prawa jest rzeczą naturalną, iż prywatna fundacja, która np. organizuje lokalne festyny w celu zbiórki pieniędzy, pokrywa koszta wszystkich imprez. Nie muszę chyba tłumaczyć na czym w tym względzie polega unikalność WOŚP.

  ad 2.
  Co miał dokładniej na myśli i co sugerował Fioletowypartner pozwólmy jemu samemu precyzować.

  Może uznasz to za staromodne, ale jeżeli ja analizuję to co czytam i słyszę, to analizuję to co czytam i słyszę, a nie produkty wyobraźni. Zaprezentowany materiał dźwiękowy był edytowany (nieprofesjonalnie) – cięcie np. po wypowiedzi pani, która mówiła „że Owsiak się nie rozlicza” (00:01:33), kolejne cięcia między wypowiedziami poszczególnych ludzi. Na Twoim miejscu nie skupiałbym się zatem na tym czego ksiądz nie powiedział w uciętym fragmencie, ale na tym co można usłyszeć. :)

  Co do treści opinii zawartych w materiale, nie dyskutowałem nad nimi poprzednio i pozwól, że się powstrzymam i tym razem.

  Końcówkę zaś dobrze usłyszałeś – ksiądz zjechał człowieka za per pan. Lecz z tego co można usłyszeć zjechał dopiero gdy człowiek zwrócił się do niego ponownie per pan, po tym jak został upomniany. Co było dalej, to raczy wiedzieć tylko montażysta-amator. Być może były treści nawołujące do nienawiści rasowej, a może ksiądz w ramach taktyki odwracania uwagi polał wina i wszyscy dobrze się bawili na antenie, mając za nic ustawę o wychowaniu do trzeźwości. Tego nie wiem, bo – jak wspomniałem – mój komentarz nie dotyczy produktów wyobraźni. ;)

 • Artur Kurasinski

  @makojad – Idac Twoim tropem w ogole nie powinnismy dyskutowac o religii czy tez innych duchowych przejawach dzialan czlowieka bo to podpada jako zywo pod „produkt wyobrazni”.

  Co do WOSP – slyszalem rozne zarzuty i taki jak Twoj rowniez sie pojawial – jedyne co mi przychodzi na mysl to obraz matki, ktora stoi nad inkubatorem z serduszkiem WOSP w ktorym lezy jej uratowane dziecko. I czy zaplacil za ten inkubator Cartias czy WOSP guzik mnie interesuje bo liczy sie efekt.

  A dyskusje „co powinno robic panstwo” itd. jak dla mnie sa tak czysto akademickie, ze szkoda mi na nie czasu. Panstwo i obywatele powinni wiele a robia malo – znajdz sposob zeby to zmienic to bedziesz lepszy niz wszyscy dookola.

  A „pan” ksiadz pelniacy role konca medialnej tuby – coz, skoro jest dorosly i wybral taki sposob „gloszenia nowiny” powinnien sie liczyc, ze ktos inny nie bedzie mial dla niego powazania nawet takiego wynikajacego z dobrego wychowania.

 • Anusi@k

  Może lepiej się nie wypowiem,bo to debilizm.Człowiek tylko się wku… jak słucha takich bzdur,a tymbardziej tego radia :/

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę