Internet

Krytycy nigdy się nie mylą. Nigdy.

krytyk iphone

To co poniżej to jest artykuł (prawie w całości skopiowany z Gazeta.pl) dotyczący premiery iPhone’a w USA i reakcji na niego klientów, branży i krytyków…

„…W przeciwieństwie do Forda Mustanga, Apple wkracza na nieznany sobie rynek. On wprawdzie rośnie też, ale jest zagospodarowany przez takie potęgi jak Nokia, Motorola, czy LG.

Internauci nie wychwalają bezkrytycznie wszystkiego, co wyprodukuje Apple. Na forach, w blogach i w prasie można znaleźć bardzo sceptyczne oceny nowego produktu i szaleństwa ogarniającego Amerykę.

W internetowych kasynach sporym zainteresowaniem cieszą się zakłady o to, czy komuś iPhone wybuchnie, albo czy ktoś w kolejce zostanie zadeptany. Amerykanie zakładają się też o to, jak zmieni się kurs akcji Apple oraz o to, czy pierwsza seria urządzeń nie zostanie przypadkiem wycofana. Specjaliści zupełnie serio zauważają, że tak wielofunkcyjne urządzenie daje spore szanse na to że, coś się rzeczywiście zacznie psuć.

Przede wszystkim, większość z tego, co oferuje iPhone już jest na rynku. A wiele telefonów ma funkcje, których iPhone’owi brakuje.

Jako najbardziej dotkliwe braki „The Wall Street Journal” wymienia komunikator internetowy i obsługę technologii Flash w przeglądarce. Piosenek przechowywanych na dysku nie można używać jako dzwonków. iPhone nie umożliwia w dodatku bezpośredniego dostępu do sklepu iTunes – internetowego sklepu z muzyką firmy Apple!

Z jednej strony więc nie jest to tania komórka dla niewymagających, ale wielu prawdziwych maniaków technologicznych nowinek może się srogo zawieść. Tym bardziej, że firma LG razem z domem mody Prada sprzedaje już (także w Europie) podobny telefon z dużym ekranem dotykowym, a ostatnio pojawił się jeszcze jeden taki telefon firmy HTC.

Redaktorzy WSJ, którzy testowali nowy produkt Apple przyznają jednak, że fajnie było się nim pobawić. Czar iPhone’a czy czary Steve’a Jobsa?”

 czego nie ma iphone

A to zestawienie cech, których brak miał spowodować spektakularną kleskę iPhone’a. Zwróćcie uwagę szczególnie na „brak MMS” i konieczność wysyłania zdjęć mailem – efektem czego jest totalna dominacja iPhone’a w segmencie urządzeń mobilnych za pomocą których użytkownicy łączą się z Internetem. Wystarczyło tylko „skazać” użytkownika na wysyłkę zdjęcia mailem.

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę