TSNMB – Video-Kuchnia.pl

Artur Kurasiński
15 lutego 2010
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

video-kuchnia.pl

AK74 – Video-Kuchnia.pl to serwis w którym mogę zobaczyć jak są przygotowywane potrawy. I już? Czy coś jeszcze serwis oferuje?

Jan Smoliński – Pokazanie, praktycznie krok po kroku jak powstaje potrawa, jest niesamowitym ułatwieniem dla gotującego, dzięki filmowemu poradnikowi nawet laik stworzy coś dobrego, nie ma czegoś takiego że musimy sobie wyobrażać, jak gniecione jest ciasto, lub jakiej konsystencji ma być sos, widzimy to i słyszymy uwagi, kiedy zmniejszyć ogień czy też dodać dany składnik.

Chcemy jeszcze rozwinąć mocniej dział „szkoła gotowania”, gdzie zawodowi kucharze podzielą się z widzami tajnikami kulinarnymi w przystępny i jasny sposób, mam nadzieje że uda się to zrobić na wyższym poziomie niż dotychczas.

AK74 – Sukces „Spryciarzy” pokazał, że w Polsce jest zapotrzebowanie na serwisy video „how-to”. Ty swój serwis stworzyłeś żeby realizowaćswoją pasję gotowania czy chcesz po prostu zarobić kasę?

JS – Zgadzam się że „Spryciarze” to swoisty fenomen i nie ukrywam że to ich serwis spowodował, że zacząłem nękać rodziców,(którzy są dla mnie najlepszymi kucharzami na świecie!) aby podzielili się swoimi przepisami właśnie w postaci filmików.W końcu ojciec chwycił za kamerę i zaczęli kręcić to co lubią robić najbardziej, czyli gotowanie, z czasem tak się „wkręcili” że naprawdę powstają genialne potrawy, a przy okazji jest kupa śmiechu i aż miło popatrzeć jak pasja z jaką do tego podchodzą, dosłownie ujęła im lat i dodała wigoru, a cala rodzinka się cieszy bo codziennie je coś innego.

Nie ukrywam że ja liczę że ich zapał w połączeniu z moimi umiejętnościami w branży it, może przynieść jakieś wymierne korzyści.

AK74 – Powiedz cos o modelu biznesowym: na czym chcesz zarabiac oprocz reklam? Na promocji produktow, reklamie narzedzi kuchennych i sprzedazy poradnikow?

JS – Jeżeli chodzi o zarobki, to oprócz typowych reklam, chciałbym zachęcić producentów, zarówno urządzeń jak i produktów spożywczych do promowania ich marki właśnie w samych filmikach, jest to dla nich bardzo korzystna forma, gdyż raz dodany filmik zostaje w sieci na zawsze, a nasze poradniki są przecież i na youtubie i na wspomnianych wcześniej „Spryciarzach”. Ostatnio była ciekawa propozycja, aby player do filmików miał oprawę piekarnika, a w jego środku oglądalibyśmy filmiki.

Chcielibyśmy także dołączyć sklep internetowy, w którym możliwe będzie nabywanie, trudno dostępnych produktów np mąka kukurydziana ,masa harina to z niej powstają prawdziwe tortille, to co jest w naszych sklepach to kasza z kukurydzy, dlatego powszechnie się robi tortille z mąki pszennej, a proszę mi uwierzyć ta z oryginalnej mąki to inna bajka.

Tego typu składników jest dużo więcej i były by hitem tym bardziej że ich użycie, można byłoby zobaczyć w konkretnym filmiku. To samo tyczy się urządzeń bądź narzędzi kuchennych, np banalne jednorazowe tuby cukiernicze, w sklepach ich nie ma, lub maszynki do robienia lodów domowych. Jeszcze jedna formę reklamy skierować bym chciał do restauratorów, gdzie w specjalnie dla nich powstałym dziale mogliby poprzez dodanie filmu z poradnikiem reklamować swój lokal.

AK74 – Jak pozyskujesz tresci (sam je robisz to wiem) – zachęcasz innych użytkowników nagrodami, płacisz im za poświęcony czas?

JS – Jeżeli chodzi o materiały to na dzień dzisiejszy więcej niż połowę poradników zrobili moi rodzice, reszta filmów pochodzi od użytkowników, niedługo dołączą do nas jeszcze dwie silne ekipy i liczę też na każdego kto nas ogląda i docenia aby się odważył i nakręcił swoje przebojowe danie. Nagrody jak najbardziej przewiduję, ale liczę na to iż będą pochodzić od przyszłego sponsora, przecież to też super forma promocji.

AK74 – Co jest obecnie w serwisie a czego możemy się spodziewać za chwilę?

JS – W chwili obecnej buduję drugą wersję serwisu, w której będzie nowy player hd, udoskonalona zostanie szata graficzna, zgodnie z uwagami i sugestiami użytkowników dodamy pod każdym filmem
listę potrzebnych produktów, czas przygotowania potrawy, itp.Pojawi się też bardziej precyzyjny podział kategorii i forum. Dodam też wspomniany wcześniej sklepik internetowy i dział „restauracyjny”

W sezonie letnim powstanie sporo materiału na podstawie wypraw kulinarnych, dostaliśmy już zaproszenia w kilka ciekawych miejsc i już nie możemy się doczekać kiedy wpadniemy z kamerą aby nakręcić regionalne przysmaki.

AK74 – Masz jakiś serwis na którym się wzorujesz? Do jakiego poziomu chciałbyś rozwinąć Video-Kuchnię?

JS – Generalnie inspiracją był i jest youtube, wzorcem „Spryciarze”, ale chciałbym głównie aby tacy ludzie jak moi „staruszkowie” znaleźli tutaj dla siebie miejsce i podzielili się swoim zamiłowaniem i pasją do gotowania i oczywiście jedzeniaTo głównie dla nich powstal ten serwis.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon