Wiara w cuda czyni cuda

pokolenie JP2 papież jan paweł II karol wojtyła

Zaczynam wierzyć w to co mówi PiS, że badania opinii publicznej w Polsce są przekłamane. Czytając w „Newseeku” o tym, że Polacy utożsamiają się z naukami Papieża Jana Pawła II oraz, że wierzą w Pokolenie JP2 nie trudno dojść do wniosku…

Uprzedzam: osoby religijne proszone są o kliknięcie w ten link i opuszczenie tej strony. Ten tekst nie jest dla Waszych oczu. Resztę zapraszam do zapoznania się z moimi herezjami.

Wierzymy, że w dużą ilość prawie nie możliwych do spełnienia się rzeczy. Co prawda nie mamy boisko do gry w piłkę nożną i autostrad wierzymy, że za dwa lata powstaną. Wierzymy, że polscy sportowcy trenujący na klepiskach, za szkołą czy oborą zdołają pokonać reprezentantów innych krajów podczas Euro 2012. Jesteśmy narodem bardzo i głęboko wierzącym. We wszystko.

Powtarzam od zawsze – gdyby w Polsce naprawdę było 95% osób wyznających katolicyzm to byśmy żyli w raju. To, że tak nie jest widać gołym okiem na każdym „odcinku pracy”. Niestety.

Mam bardzo wielką nadzieję, że ktoś po prostu spieprzył sprawę i źle przygotował ankietę (albo opracował jej wyniki). Inaczej moja wiara w rodaków zostanie zachwiana jak Titanic po zderzeniu z górą lodową. Jeśli bowiem tak wygląda nasza prawdomówność to zaiste możemy sobie włożyć w buty wszelkie prognozy polityczne. Kłamiemy jak najęci w ważnych sprawach więc dlaczego nie mielibyśmy kłamać w innych?

O co chodzi? Newsweek przedrukował badania firmy Mareco Polska na grupie 1050 osób – badania arcy ciekawe. Wynika bowiem z nich, że: 69% Polaków uważa, że „istnieje pokolenie JP2”. 59% modli się do Papieża Jana Pawła II (co stoi w sprzeczności z doktrynami Kościoła katolickiego) oraz (najlepsze!) 36% badanych zadeklarowało, że przeczytało w życiu chociaż jedną encyklikę papieską! (dobrze, że nie zapytano się którego papieża).

Panie i Panowie – oto jesteśmy świadkami cudu. I niewątpliwe jest to cud za sprawą Papieża Polaka.

Santo subito!

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!