Szukaj
Zamknij
Internet

Finansowo.pl łączy się ze Smava Poland

Kreativ Sp. z o.o., właściciel serwisu pożyczkowego Finansowo.pl łączy siły ze Smava Poland w celu przedstawienia nowej oferty na rynku social lending…

Po upadku Monetto i złej atmosferze wokół całego rynku social lending w zasadzie ciężko było mówić o dynamicznym rozwoju. Gracze w postaci Kokosa, Finansowo i Smava byli, działali ale nie przekładało się to na jakieś super deale. Tym bardziej więc jest znaczący ruch wykonany przez Finansowo i Smava – łączą siły. Czy da to kopa niszy social lendingu czy po prostu w Polsce nie ma nią aż takiego zainteresowania jak wszyscy się spodziewali? Zobaczymy.

Treść komunikatu:

„Kreativ Sp. z o.o., właściciel serwisu pożyczkowego Finansowo.pl łączy siły ze Smava Poland w celu przedstawienia nowej oferty na rynku social lending.

Do transakcji doszło 22 marca 2010 roku, kwota transakcji nie została ujawniona. Marka Smava zostanie zastąpiona przez serwis działający w nowym segmencie na rynku pożyczek społecznościowych.

„Staramy się być obecni wszędzie tam, gdzie istnieją szanse na rozwój idei social lending. Dostrzegam duży potencjał w nadchodzących zmianach na rynku bankowości. Chcemy wprowadzić zupełnie nową jakość na rynku i dotrzeć do osób niezadowolonych z obecnej funkcji jaką pełnią banki.”-mówi Rafał Agnieszczak, prezes zarządu Kreativ sp. z o.o..

Zdaniem Rafała Agnieszczaka synergia pomiędzy Smava.pl a Finansowo.pl oznacza bardzo duży skok do przodu dla obu serwisów ze względu na możliwość wykorzystania potencjału jaki drzemie w tym rynku.

„Chcemy zaadresować usługi Smava.pl do innej grupy klientów a niżeli Finansowo.pl, tak aby w pełni wykorzystać zdobyte doświadczenia. Już niedługo przedstawimy zupełnie nowy produkt finansowy w tej kategorii.” W dotychczasowej formie serwis Smava.pl będzie działał do 10 maja 2010, w tym dniu serwis wystartuje w nowej odsłonie i formie. W okresie przejściowym zostanie wstrzymana rejestracja nowych użytkowników oraz wystawianie projektów pożyczkowych przez pożyczkobiorców. Ważnym podkreślenia jest fakt, że obsługa obecnych umów pożyczkowych zaciągniętych za pośrednictwem platformy będzie się odbywać na dotychczasowych zasadach.

Dodatkowe informacje:
Kreativ Sp. z o.o.
Rafał Agnieszczak
e-mail:r.agnieszczak@kreativ.pl

Finansowo.pl

Serwis Finansowo.pl jest projektem wprowadzającym w życie ideę „social lending”. Umożliwia udzielanie pożyczek między osobami fizycznymi bez pośrednictwa banków. Udzielanie pożyczek pomijając banki jest korzystne dla obu stron. Pożyczkobiorcy uzyskują znacznie niżej oprocentowany kredyt niż w tradycyjnych instytucjach finansowych. Nie muszą też przedstawiać wielu zabezpieczeń i dowodów na wypłacalność. Z kolei pożyczkodawcy mają szansę ulokować pieniądze na znacznie wyższy procent niż w banku.

Smava.pl

Smava, jedna z pierwszych platform pożyczek społecznościowych na świecie, powstała w marcu 2007 roku w Niemczech. Do tej pory, za pośrednictwem smavy prywatni inwestorzy udzielili pożyczek na kwotę przekraczającą 100 milionów złotych.

Polski oddział firmy, smava.pl wystartowała w styczniu 2009 roku. Wykorzystując doświadczenia z rynku niemieckiego smava.pl zbudowała bezpieczny rynek pożyczek społecznościowych z atrakcyjną stopą zwrotu dla inwestorów.”

 • Pingback: Tweets that mention Finansowo.pl łączy się ze Smava Poland | AK74 - Artur Kurasiński blog (cc) 2007-2010 -- Topsy.com()

 • rafał

  to że Smava wychodzi z polskiego rynku to raczej dowód że projekt sie nie przyjął, łatwiej jest sprzedać komuś firme, nawet za psie pieniądze – niż ją likwidować (bo to koszty)

 • monetto sie zawinelo, smava mimo szumnych zapowiedzi nie odnoslo spektakularneso sukcesu – teraz pora na prawdziwy biznes

  finansowo i kokos – do dzieła

 • niktwazny

  Co jest kiepskiego w Smavie ?
  1. brak e-przelewów
  skutecznie zniechęca się w ten sposób pożyczkobiorców
  2. większość kasy z pożyczki zgarnia operator serwisu (prowizja od pożyczki 5% !)
  z tego powodu w smava pożyczki zaciągane są na 2-3 lata,
  3. stosunkowo niska rentowność ze wzgledu na sposób obliczania oprocentowania
  a ponieważ pożyczki są zaciągane na 2-3 lata nie ma sensu inwestować w smava.

  Co powinno być zrobione w smava ?
  1. szybkie płatności poprzez e-przelewy
  2. uzależnienie prowizji operatora od okresu pożyczki ( 1% za każde 6M czyli do 36M 5% do 24M 3% do 12M 1% do 6M 0,5% do 3M 0,25%
  3. możliwość pożyczania na krótszy okres od tygodnia

 • off

  Smava – to ogromne dziadostwo. Zainwestowałem w ten cudny portal trochę kasy i …jak więcej niż polowa moich przemyślanych inwestycji to windykacje !!!!!!!!!!!!! Nie polecam, słuchajcie nie polecam!!!!!!!!
  Zapraszam na kokos.pl

 • Ja trzymam kciuki za nowy twór jaki stworzy Smava oraz Finansowo, social lending to naprawdę świetny sposób na niedrogą pożyczkę i sposób na inwestycje i mam nadzieję że w końcu ten typ pożyczek rozkwitnie w naszym kraju przy jednocześnie malejących tzw. „złych pożyczkach”.

 • A ja tam od razu stwierdzalem, ze to bez szans ;) Krakalem? :D

 • pawel

  Moim zdaniem w smavie nie sprawdzil sie ich system ratingowy i ta beznadziejna weryfikacja..
  Wiecej papierow przesylania i potwierdzania niz w banku..
  Kazdy normalny czlowiek woli machnac w koncu reka i pojdzie do banku niz bedzie sie uzeral z konsultantkami ktore robia łaske ze rozmawiaja..
  Kokos nie sprawdza zdolnosci kredytowej a wlasciwie robi ja tylko w calkiem inny sposob weryfikujac splaty a nie mozliwosc splaty..
  POLECAM kazdemu kokos..szyybkie pozyczki i dla uczciwych PB nawet z niskimi dochodami bardzo wysokie kwoty do uzyskania..

 • ragni

  @amra Michal, z czalym szacunkiem… twoje prognozowanie jest tak samo trafne jak 3 lata temu, kiedy mowiles, ze ceny mieszkan poleca o 50% ;)))

 • andrju

  mam nadzieje ze moze cos dobrego wyjdzie z tego polaczenia i nie pojda sladem starej smavy , moge od siebie dodac ze brak komunikacji z pozyczkobiorca na smavie to powazny blad a model scoringowy jak widac sie nie sprawdzil , SL to dobra nowa idea na inwestownie pieniedzy
  :))))))))))

 • I ja tez wpakowalem sie w to g…… Wielce reklamowana firma windykacyjna sciaga /chce sciagnac/naleznosci od dluznikow na drodze polubownej.Krotko-wysyla im ponaglenia /bo smava nie ma juz cierpliwosci/a dluznik oszczedza przez to na papierze toaletowym bo nie musi juz kupowac.
  Na to polaczenie firm tez nie licze.Odchodze z wielkimi stratami

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę