Internet

Finansowo.pl łączy się ze Smava Poland

Kreativ Sp. z o.o., właściciel serwisu pożyczkowego Finansowo.pl łączy siły ze Smava Poland w celu przedstawienia nowej oferty na rynku social lending…

Po upadku Monetto i złej atmosferze wokół całego rynku social lending w zasadzie ciężko było mówić o dynamicznym rozwoju. Gracze w postaci Kokosa, Finansowo i Smava byli, działali ale nie przekładało się to na jakieś super deale. Tym bardziej więc jest znaczący ruch wykonany przez Finansowo i Smava – łączą siły. Czy da to kopa niszy social lendingu czy po prostu w Polsce nie ma nią aż takiego zainteresowania jak wszyscy się spodziewali? Zobaczymy.

Treść komunikatu:

„Kreativ Sp. z o.o., właściciel serwisu pożyczkowego Finansowo.pl łączy siły ze Smava Poland w celu przedstawienia nowej oferty na rynku social lending.

Do transakcji doszło 22 marca 2010 roku, kwota transakcji nie została ujawniona. Marka Smava zostanie zastąpiona przez serwis działający w nowym segmencie na rynku pożyczek społecznościowych.

„Staramy się być obecni wszędzie tam, gdzie istnieją szanse na rozwój idei social lending. Dostrzegam duży potencjał w nadchodzących zmianach na rynku bankowości. Chcemy wprowadzić zupełnie nową jakość na rynku i dotrzeć do osób niezadowolonych z obecnej funkcji jaką pełnią banki.”-mówi Rafał Agnieszczak, prezes zarządu Kreativ sp. z o.o..

Zdaniem Rafała Agnieszczaka synergia pomiędzy Smava.pl a Finansowo.pl oznacza bardzo duży skok do przodu dla obu serwisów ze względu na możliwość wykorzystania potencjału jaki drzemie w tym rynku.

„Chcemy zaadresować usługi Smava.pl do innej grupy klientów a niżeli Finansowo.pl, tak aby w pełni wykorzystać zdobyte doświadczenia. Już niedługo przedstawimy zupełnie nowy produkt finansowy w tej kategorii.” W dotychczasowej formie serwis Smava.pl będzie działał do 10 maja 2010, w tym dniu serwis wystartuje w nowej odsłonie i formie. W okresie przejściowym zostanie wstrzymana rejestracja nowych użytkowników oraz wystawianie projektów pożyczkowych przez pożyczkobiorców. Ważnym podkreślenia jest fakt, że obsługa obecnych umów pożyczkowych zaciągniętych za pośrednictwem platformy będzie się odbywać na dotychczasowych zasadach.

Dodatkowe informacje:
Kreativ Sp. z o.o.
Rafał Agnieszczak
e-mail:r.agnieszczak@kreativ.pl

Finansowo.pl

Serwis Finansowo.pl jest projektem wprowadzającym w życie ideę „social lending”. Umożliwia udzielanie pożyczek między osobami fizycznymi bez pośrednictwa banków. Udzielanie pożyczek pomijając banki jest korzystne dla obu stron. Pożyczkobiorcy uzyskują znacznie niżej oprocentowany kredyt niż w tradycyjnych instytucjach finansowych. Nie muszą też przedstawiać wielu zabezpieczeń i dowodów na wypłacalność. Z kolei pożyczkodawcy mają szansę ulokować pieniądze na znacznie wyższy procent niż w banku.

Smava.pl

Smava, jedna z pierwszych platform pożyczek społecznościowych na świecie, powstała w marcu 2007 roku w Niemczech. Do tej pory, za pośrednictwem smavy prywatni inwestorzy udzielili pożyczek na kwotę przekraczającą 100 milionów złotych.

Polski oddział firmy, smava.pl wystartowała w styczniu 2009 roku. Wykorzystując doświadczenia z rynku niemieckiego smava.pl zbudowała bezpieczny rynek pożyczek społecznościowych z atrakcyjną stopą zwrotu dla inwestorów.”

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę