Marshall McLuhan: „the Man and his Message”

marshall mcluhan

Cudownie aktualne nawet po 50 latach. Kto nie wie kim jest Marshall McLuhan niech odrobi pracę domową, przyda się w pracy z ” gorącymi” mediami…

Mój ulubiony badacz i teoretyk mediów (z którego zapożyczyłem motto tego bloga „medium is a message” czyli, że każde medium jest samo w sobie komunikatem) twórca między innymi termin „globalna wioska”.

Polecam zapoznać się z paroma wywiadami telewizyjnymi oraz programami o McLuhanie – zobaczycie ze swojej perspektywy, ludzi z 2010 roku jak człowiek, filozof tłumaczył sobie współczesnym co się stanie za 30-50 lat. Z różnym skutkiem – uważany był za co najmniej dziwaka (wiadomo – Kanadyjczyk). Nie dziwne, że „Wired” obrał sobie McLuhana za patrona.

„He was a man of idioms and idiosyncrasies, deeply intelligent and a soothsayer. He had prescient knowledge of the Internet. Although educated in literature, Marshall McLuhan was known as a pop philosopher because his theories applied to mini-skirts and the twist. For his ability to keep up with the cutting edge, one colleague called him „The Runner.” Critics said he destroyed literary values. Today, McLuhan’s ideas are new again, applied to the electronic media that he predicted.”

Oglądać tutaj – niestety CBC nie daje możliwości embedowania wideo.

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę