Szukaj
Zamknij

Aulery 2010 – podsumowanie

auler 2010 aula polska

Trochę czasu mineło ale dopiero teraz publikujemy oficjalną informację na temat imprezy. Wybaczcie ale po drodze wypadł długi weekend i Aula Team pojechał rozkoszować się deszczem i mżawką…

A oficjalny komunikat prasowy brzmi tak:

„29 kwietnia 2010 w sali NewConnect budynku GPW w Warszawie inicjatywa Aula Polska przyznała Aulery – wyróżnienia dla młodych projektów technologicznych. W wyborze laureatów wzięto pod uwagę: innowacyjność wdrażanych rozwiązań, konsekwencję w działaniu, efektywność, przychody oraz wkład w budowę przedsiębiorczości technologicznej.

Laureatami Aulerów 2010 zostały:

Gametrade.pl – platforma, która w ciągu trzech miesięcy od upublicznienia zyskała miano lidera w branży wymiany gier online. Założyciel Gametrade udowodnił, że trafna identyfikacja niszy i konsekwencja w działaniu pozwalają stworzyć realny biznes przy ograniczonych zasobach.

Peryskop.pl – serwis, który wykorzystuje zaawansowane algorytmy do porównywania i agregowania recenzji oraz opinii produktowych. Szczególnie doceniono sprawność w pozyskiwaniu kapitału na rozwój – jednocześnie od funduszu venture capital oraz z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Peryskop.pl jest również zwycięzcą Mini Seedcamp 2010 – europejskiego konkursu dla start-upów.

JakDojade.pl – witryna, która pozwala w prosty sposób wytyczyć trasy przejazdu komunikacją miejską w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Przez 4 lata projekt ewoluował od pracy inżynierskiej do prężnego start-upu finansowanego ze środków prywatnych i unijnych.

AdTaily.pl – narzędzie, dzięki któremu zakup reklam na witrynach z tzw. „długiego ogona” jest szybki i elastyczny, a właściciele niszowych serwisów w końcu mogą na tym zarabiać. Poza dynamicznym rozwojem doceniono pozyskanie inwestora prywatnego oraz udział w finale konkursu SeedCamp 2008.

Specjalnego Aulera przyznano przedsiębiorcy internetowemu Rafałowi Agnieszczakowi za promowanie przedsiębiorczości technologicznej poprzez Startup School, wywiady z praktykami branży internetowej w Lookr.tv oraz punktowanie urzędniczych absurdów w przyznawaniu środków z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Wyróżnione start-upy otrzymają od Fundatora Aulerów – firmy City Channel – kampanie reklamowe na nośnikach multimedialnych (ekrany telewizyjne umieszczone w środkach komunikacji miejskiej) o łącznej wartości 100 tysięcy zł.

Mecenat nad imprezą objęły fundusz Markom Invest oraz Windows Live – dostawca poczty Hotmail. Gospodarzem wydarzenia został NewConnect.

Partnerami Aulerów są: Kancelaria Wierzbowski Eversheds, Gastronauci.pl, StreamOnline.pl, NetPR.pl, Dhosting.pl oraz agencja KINGS.”

wywiad JakDojade

Nozbe – Michal Śliwiński wywiad

Dean Stewart wywiad

oraz pozostałe materiały do zobaczenia na MediaFun TV

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę