TSNMB – Internetowykantor.pl

Artur Kurasiński
5 maja 2010
Ten artykuł przeczytasz w 4 minut

internetowykantor.pl kantor waluty online

Dziś w cyklu „Twój Startup Na Moim Blogu” czyli serii wpisów promujących nowo powstałe serwisy Internetowe (w zamian za miły upominek dla czytelników tego bloga) kolejny pomysł na zarabiania na wymianie walut. Dziś e-kantor dający możliwość tańszej wymiany walut na złotówki – InternetowyKantor.pl

Serwis opisywał na łamach Antyweba Grzesiek i tam też polecam zobaczyć jakimi odczuciami i komentarzami dzielili się czytelnicy bloga Hazana. Dominowała obawa o bezpieczeństwo i zaufanie instytucji stojącej za transakcjami. Duża część osób podkreślała, że korzysta z innego serwisu czyli Walutomatu, który zebrał całkiem niezłe recenzje i ma duży PR w mediach (nic dziwnego skoro serwis już zarabia i to całkiem nieźle).

Wróćmy do InternetowyKantor.pl. Poprosiłem Michała Czekalskiego reprezentującego tę firmę o odpowiedzenie na kilka pytań jakie nasunęły mi się po zapoznaniu się pobieżnym z jego serwisem jak i konkurencją. Zapis wywiadu poniżej a pod nim znajdziecie prezent dla czytelników AK74 od InternetowyKantor.pl

AK74 – Czym InternetowyKantor.pl różni się od Walutomat.pl?

Michał Czekalski – Internetowykantor.pl różni się zasadniczo od walutomat.pl. Serwis Walutomat jest z założenia platformą pośrednictwa w skupie i sprzedaży walut obcych pomiędzy użytkownikami. Takie walutowe Allegro. Wymiana nie nastąpi, jeżeli nie pojawi się użytkownik/grupa użytkowników chcący dokonać transakcji odwrotnej.

Co więcej, wymiana odbywa się po aktualnym średnim kursie rynkowym w momencie połączenia przeciwstawnych ofert. Co najmniej jedna ze stron ryzykuje więc znacznie. Kurs mocno się zmienia w ciągu dnia i może się okazać, że osoba, która złożyła zlecenie rano wymieni po południu walutę po takim kursie, po jakim wymieniła by rano w swoim banku.

Biorąc pod uwagę fakt, że są tam zlecenia, które mają 11 dni, można pokusić się o stwierdzenie, że użytkownicy tego serwisu mają żyłkę do ryzyka. Nasza spółka prowadzi działalność kantorową. Wymieniamy walutę „w okienku” oraz za pośrednictwem kont bankowych. Innowacją jest forma przyjmowania dyspozycji do wymian za pośrednictwem kont bankowych.

Zamiast telefonu, faksu, czy poczty email jest to strona www. Kurs wymiany zatwierdzany jest w momencie dokonywania transakcji i wymiana następuje natychmiastowo wyłączając przypadki, w których nie posiadamy w danym momencie środków obrotowych na koncie. Wymienione środki są wtedy zwracane do klienta najpóźniej następnego dnia roboczego. W momencie zatwierdzania transakcji użytkownik otrzymuje dokładną odpowiedź dotyczącą daty realizacji trasakcji.

AK74 – Jakiego typu wymagania trzeba spełnić żeby prowadzić obrót i sprzedaż walutą online?

MC – W przypadku działalności kantorowej są to wymagania zawarte w Ustawie Prawo Dewizowe i odpowiednich rozporządzeniach oraz Ustawie o Praniu Brudnych Pieniędzy. W skrócie, wymianę należy prowadzić w godzinach prowadzenia działalności kantorowej, w lokalu do tego odpowiednio przystosowanym.

Osoby prowadzące spółkę i dokonujące transakcji nie mogą być karane i posiadać odpowiednie uprawnienia, konieczne jest posiadanie licencji NBP na działalność kantorową. Oczywiście dochodzą tutaj wszelkie procedury dotyczące przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Jeżeli chodzi o serwis www, nie ma tu nic nowego – GIODO, ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

AK74 – Jakie zabezpieczenia oferujecie swoim klientom?

MC – Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Komunikacja jest zabezpieczona 256bit kluczem SSL z weryfikacją Extended Validation. Stosujemy procedury związane z ochroną danych osobowych. Każda transakcja jest objęta procedurami bezpieczeństwa związanymi z praniem brudnych pieniędzy. Pieniądze przez cały cykl wymiany ulokowane są na kontach bankowych. Nikt poza nami nie ma do nich dostępu.

Wymiana w internetowykantor.pl całkowicie eliminuje więc ryzyko związane z wymianą gotówkową. Nasza spółka prowadzi działalność kantorową, ze względu na to podlega nadzorowi i kontroli instytucji państwowych – NBP oraz GIIF.

Last but not least – podjęliśmy decyzję o prowadzeniu tej działalności w pełni świadomie w formie spółki jawnej. Dane naszej firmy dostępne są dla wszystkich w rejestrze KRS. Wspólnicy spółki jawnej są odpowiedzialni za zobowiązania spółki całym swoim majątkiem obecnym i przyszłym. Na prawdziwe zaufanie musimy zapracować, jednak prosimy o kredyt zaufania od użytkowników, ponieważ razem możemy zbudować usługę pozwalającą nam wszystkim – konsumentom na tanią, szybką i sprawną wymianę walut.

AK74 – Czy można spodziewać się, że oprócz CHF pojawią się też inne waluty?

MC – Jak najbardziej. Planujemy wprowadzenie EUR w ciągu kilku tygodni, najprawdopodobniej w lipcu. W perspektywie roku możliwe jest również uruchomienie obsługi USD i GBP.

AK74 – Czy planujecie wyjście poza granice Polski?

MC – :) Koncentrujemy się na rozwoju na rynku polskim. Wejście na rynki zagraniczne jest w tej chwili raczej odległą, choć jak najbardziej możliwą perspektywą.

MC – AK74 – Jak oceniacie rynek polski – na jaką rzeszę klientów liczycie i jakie obroty?

Rynek polski jest dla nas zdecydowanie perspektywiczny. Wysokie spready to dla banków żyła złota i nie zapowiada się, by miały zrezygnować z tej polityki. Naszym celem jest osiągnięcie do końca roku liczby 5tys użytkowników wymieniających średnio 500CHF miesięcznie i obsługa co najmniej 10 banków. Daje to na koniec roku miesięczne obroty na poziomie 2,5mln CHF.

I Michał chciałby coś dodatkowo powiedzieć:

„Specjalnie dla Pańskich czytelników przygotowaliśmy ofertę na sprzedaż CHF po kursie średnim. Poniżej znajduje się lista linków, których nie będziemy publikować nigdzie indziej. Są to kupony, które pozwalają zarejestrowanym użytkownikom zakup kwoty do 500,00CHF po kursie średnim NBP w naszym serwisie. W przyszłości będziemy rozdawać podobne kupony wśród naszych fanów na Facebooku.”

KUPON 1

KUPON 2

KUPON 3

KUPON 4

KUPON 5

KUPON 6

KUPON 7

KUPON 8

KUPON 9

KUPON 10

KUPON 11

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon