InPost zainwestował 2 mln w m-commerce

inpost e-commerce viren bhandari

Viren Bhandari tworzy zespół do prac nad nowym projektem dofinansowanym przez InPost a dokładniej przez spółkę celową – Integer.pl. Z okazji oficjalnej informacji prasowej poprosiłem go o skomentowanie sprawy – co prawde wiele nie powiedział ale mam nadzieję, że to się zmieni kiedy usługa ujrzy światło dzienne…

AK74 – Po pierwsze gratulacje. Po drugie – czy to oznacza, że InPost inwestuje w Twój pomysł czy Ty realizujesz ich projekt? Bo trochę się pogubiłem :)

Viren Bhandari – Łączymy Potencjał moich projektów z obecnie realizowanymi projektami grupy Integer S.A. aby powstał coś co powali na kolana wszystkich :)

AK74 – Po co angażujesz się w tworzenie oprogramowania dla innej firmy? Nie szkoda Ci czasu na rozwijanie biznesu dla inPostu? Twoje sklepy na czele ze Skarpetkowo.pl pójdą na boczny tor?

VB – Moje sklepy będą się rozwijać dobrze. Moja żona kieruje sklepami i ma wieloletnie doświadczenie w e-commerce a do tego ma też ludzi i procedury które sprawiają że biznes będzie szedł do przodu. To pytanie wymagałoby wyjaśnienie jakiego projektu dotyczy całe zamieszanie i wykazanie że nie ma to żadnego wpływu na moje dotychczasowe biznesy. Zaufaj mi Artur że nic nie idzie w odstawkę.

AK74 – Informacja jaka się pokazała w mediach mówi o tym, że Ty i Twój team „będzie odpowiedzialny za realizację pierwszego w Polsce projektu z branży usług internetowych, z wykorzystaniem posiadanej przez Grupę infrastruktury teleinformatycznej i wypracowanych, nowatorskich przedsięwzięć z zakresu mobilnych płatności, usług opartych o technologie GSM oraz Paczkomatów 24/7.” Brzmi to strasznie tajemniczo – możesz wyjaśnić o co chodzi? To będzie sklep, usługa, śledzenie paczek?

VB – Artur, jak już wspomniałem nie mogę zdradzić co to za projekt. Wiesz jaki jest rynek. Trochę cierpliwości i wszystko się wyjaśni, a uwierz mi – po raz kolejny – warto czekać.

AK74 – inPost wykłada pieniądze, Twój team realizuje projekt. Kończycie projekt i co potem? Rozwijacie go dalej czy rozchodzicie się?

Wiążemy się na stałe z projektem :).

AK74 – Mamy koniec lipca a na realizację projektu (ma ruszyć już w 2010 roku) inPost / Integrer.pl chce wydać 2 mln pln. Czyli to co zaczynacie tworzyć teraz będzie miało horyzont zarabiania gdzieś w okolicach 3-5 lat? Czy w tym budżecie są też koszta reklamy i promocji?

VB – Są zawarte koszty promocji. Liczymy że zwrot przyjdzie znacznie szybciej niż 3-5 lat.

AK74 – Widzę w zespole ludzi, których znam osobiście – Grzesiek, Julia, Arvind. Znam też ich od strony zaangażowania w inne projekty – nie będzie Tobie ani inwestorowi przeszkadzało, że nie będą dostępni w 100%? Ilość kasy wydanej na ten projekt pokazuje, że inPost traktuje bardzo poważnie caly biznes. Czy może od teraz wszyscy skupiają się tylko nad tym projektem i zostawiają wszystkie inne?

VB – Wszystkie te osoby nawet jeśli robią coś „jeszcze” – co wg. Nas jest dobre bo wpływa na ich rozwój i umożliwia im ciągłą pracę nad swoimi skillsami – to są to osoby które potrafią w sposób profesjonalny zarządzać swoimi priorytetami i teraz ich priorytetem jest ten projekt :)

AK74 – Jakieś plany związane z osiągnięciem rentowności i zyskami?

VB – Top Secret ;)

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę