E-nnovation – 23/24 września

Artur Kurasiński
24 sierpnia 2010
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

Załączam informację prasową dotyczącą nadchodzącej konferencji e-nnovation związanej z promocją ciekawych i innowacyjnych pomysłów z zakresu nowych technologii…

E-nnovation to największa w Europie Środkowo-Wschodniej, dwudniowa konferencja, dotycząca rynku e-commerce.

Podczas e-nnovation:

omówimy sposoby wykorzystania sieci społecznościowych w e-commerce; przeanalizujemy nowe technologie i rozwiązania, które usprawniają sprzedaż internetową; przedyskutujemy kierunki i bariery rozwoju handlu internetowego; omówimy najciekawsze studia przypadków; przeanalizujemy spektakularne sukcesy i głośne porażki projektów e-commerce.

Dla kogo:

Konferencja E-nnovation to pozycja obowiązkowa w kalendarzu spotkań biznesowych: właścicieli sklepów internetowych; kadry zarządzającej firm z branży e-handlu; dyrektorów ds. rozwoju i strategii e-commerce.
Będzie to szczególnie ciekawe wydarzenie także dla: specjalistów ds. sprzedaży i marketingu;
osób odpowiedzialnych za public relations i kontakt z klientem; pracowników i pasjonatów branży IT.

Program:

W konferencji udział wezmą przedstawiciele branży e-commerce z całego świata.

Nasi goście zaprezentują nowe przedsięwzięcia i projekty, które mają szansę ukształtować przyszłość Internetu. Przedstawią prognozy rozwoju e-świata.

Nie zabraknie także praktyków e-handlu, którzy zdobywali doświadczenie w przedsięwzięciach
e-commerce w Europie-Środkowo Wschodniej.

Wszystkie wykłady będą odbywały się w ramach dwóch równoległych sesji.

W trakcie pierwszego dnia konferencji odbędą się także prezentacje najlepszych projektów zgłoszonych na konkurs Start with e-nnovation. Drugiego dnia poznamy zwycięzcę, który otrzyma 10 tys. EUR na rozwój własnego e-biznesu.

Prelegenci:
Prelegentami e-nnovation będą ludzie, którzy budowali podwaliny e-handlu na świecie.

Mike Butcher Mike Butcher jest dziennikarzem i topowym blogerem, nie tylko w Wielkiej Brytanii. Pisał min. dla New Media Magazine, The Financial Times, The Guardian, The Times, The Daily Telegraph. Aktualnie redaktor TechCrunch Europe, który wybrany został najlepszym „Web 2.0 i biznesowym Blogiem” w 2008 roku w UK. Jest cenionym ekspertem i komentatorem wydarzeń ze świata nowych technologii, pojawia się w programach BBC News, Sky News, Channel 4.

Guilherme Komel związany jest z branżą internetową od 12 lat. Obecnie zajmuje się internetową częścią największego wydawnictwa w Ameryce Południowej – Abril. Jest także odpowiedzialny za trzy znaczące przedsięwzięcia online: największy portal turystyczny w Brazylii, największą stronę skupiającą treści generowane przez użytkowników w języku portugalskim (ponad 250 tysięcy blogów) oraz stronę popularnego magazynu.

José A. del Moral – inwestor z udziałami w czterech hiszpańskich startupach (Alianzo, Metroo, AgoraNews oraz iBotanika). Współzałożyciel Ya.com, hiszpańskiej firmy ISP, sprzedanej Deutsche Telekom za 540 mln euro. Wcześniej pracował dla Vocento, największej w Hiszpanii firmy medialnej. Na konferencji przedstawi swoje spojrzenie na sieci społecznościowe w e-commerce. Powie min. o możliwościach jakie ma przed sobą e-klient i wyzwaniach jakie staja przed e-sprzedawcą. Zaprezentuje także przypadek Groupon – bardzo popularnego, także w Polsce, portalu organizującego zniżki dla dużych grup klientów.

Stephen Kines – jeden z dziesięciu najlepszych prawników w dziedzinie TMT w roku 2009, wg rankingu Euromoney. Od 14 lat doradza firmom inwestującym w TMT w krajach Europy Środkowo – Wschodniej. Doświadczenie zbierał także pracując dla Google w Dolinie Krzemowej. Obecnie współpracuje również z obiecującymi startupami z krajów CEE. Na konferencji powie o roli prawnika w przedsięwzięciach opartych na innowacyjnych technologiach.

Nikos Anagnostou – ponad 20 lat doświadczenia w branży IT, zarówno jako startupowy przedsiębiorca, inwestor i doradca w zakresie nowych technologii, a także dyrektor finansowy w Oracle. Dwukrotny zwycięzca Athens Startup Weekend. Bloger piszący o social media, nowych technologiach i przedsięwzięciach startupowych. Na konferencji będzie mówił o zakupach w dobie sieci społecznościowych.

Jiří Hlavenka – Pionier czeskiego e-biznesu, założyciel min. pierwszego sklepu internetowego Vltava.cz. Założył także i przez wiele lat prowadził czeskie wydawnictwo Computer Press.  Autor kilku tysięcy artykułów na temat technologii informatycznych i ponad trzydziestu publikacji. Obecnie prywatny inwestor, min. w największej czeskiej firmie telekomunikacyjnej FAYN Telecommunications. Na e-nnovation wystąpi wraz z Janem Svobodą, z którym prowadzą NetDirect – przedsiębiorstwo, które zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla branży e-commerce. Na platformie NetDirect działa obecnie ponad 1000 e-sklepów, a firma posiada 1/3 udziałów w rynku.

Alex Barrera – e-przedsiębiorca z Hiszpanii, założyciel inteligentnego agregatora treści Inkzee.com. Aktywnie angażuje się w inicjatywy związane ze startupami, min. Tetuan Valley (międzynarodowy inkubator startupów) czy Startup Digest, zajmujący się promowaniem nowych inicjatyw i integrowaniem środowiska e-biznesu. Jego ambicją jest stworzenie europejskiej społeczności na wzór Doliny Krzemowej. Na konferencji powie o swoich doświadczeniach związanych z międzynarodowym inkubatorem startupów.

A także: Ondrej Bartos, Jon Bradford, Petteri Koponen, Nikolaj Nyholm, Mirka Puczko, Nicole Simon, Igor Karpachev.

Miejsce:
Zapraszamy Państwa do CinemaCity Kinepolis Poznań – największego kompleksu kinowego w Polsce – znajdującego się przy ul. Bolesława Krzywoustego 72. Zapewniamy klimatyzowane sale, wygodne fotele, ogromne ekrany oraz obraz i dźwięk Dolby Digital Surround Ex.

Data:
23-24 września 2010 r.

Cena
499.00 PLN netto

Opłata za udział w konferencji obejmuje:
* wstęp na wykłady;
* komplet materiałów konferencyjnych;
* T-shirt e-nnovation;
* przerwy kawowe i lunch w czasie dwóch dni konferencji;
* zaproszenie na bankiet po konferencyjny.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon