Szukaj
Zamknij

Startup School ’10 – wywiady wideo

Poniżej znajdziecie wywiady ze wszystkimi ekipami zakwalifikowanymi do Startup School 2010. Przejrzyjcie sobie, posłuchajcie tego jak przyszli młodzi przedsiębiorcy opowiadają o swoich obecnych zmaganiach z projektami, współpracą i życiem przez 3 miesiące w wielkim mieście…

ALL IN WEEKEND

Polub ich na Facebooku

APPS i SMSer

Polub ich na Facebooku (Apps)
Polub ich na Facebooku (SMSer)

CLUB SHARE

Polub ich na Facebooku

FITMAN

Polub ich na Facebooku

PORTAL ZDROWIA

Polub ich na Facebooku

PYK PYK

Polub ich na Facebooku

WIRTUALNA POCZTA

Polub ich na Facebooku

ADOUT

Polub ich na Facebooku

 • Pingback: Tweets that mention Startup School ’10 – wywiady wideo | AK74 - Artur Kurasiński blog (cc) 2007-2010 -- Topsy.com()

 • Krzysiek

  Całkiem ciekawe, chociaż w wypowiedziach uczestników powtarzały się pewne schematy. ;) Jeżeli chodzi o pytania to trochę zabrakło mi (albo nieuważnie słuchałem) przyciśnięcia twórców Wirtualnej Poczty o oszacowanie nakładów pracy i kosztów obsługi ‚realnej’ części ich biznesu bo ktoś jednak fizycznie musi wydrukować te listy, wpakować do koperty, polizać znaczek, pojechać na pocztę itd. a wraz ze wzrostem skali projektu trzeba będzie rozbudowywać też tę część realną co będzie na pewno generowało znaczące koszty.

 • Artur

  @Krzysiek – to zostawilem sobie na koniec, tzn na moment kiedy zespoly skoncza swoje prace i beda juz gotowi do komercyjnego startu. Na razie zmieniane sa zalozenia, modele biznesowe.

 • Krzysiek

  O, fajnie, że będzie dalszy ciąg – ciekawe jak daleko ostatecznie wylądują twórcy od pierwotnych założeń (i optymistycznych wizji sukcesu ;) ). Zwróciłem uwagę na Wirtualną Pocztę bo to jedyny z proponowanych biznesów tak mocno powiązany z wykonywaniem rzeczywistej ‚fizycznej’ czynności po stronie serwisu, co może być równie dobrze jego siłą (zawsze chętniej można zapłacić za coś przydatnego i rzeczywistego) jak i kamieniem u szyi (jak nie doszacuje się kosztów i czasu wykonywania ręcznych czynności). I to chyba mój faworyt SS’10. :)

 • @Krzysiek, dzięki za trafne uwagi. Aktualnie pracujemy nad kosztami serwisu, aby nie obudzić się „z ręka w nocniku” jak osiągniemy skale.

  W razie pytań lub sugestii zapraszam do kontaktu, chętnie porozmawiam o projekcie z osobami, które patrzą na niego trzeźwiejszym okiem niż ja :)

  Mój mail: l.bieniek@startupschool.pl

 • Twórcom WP polecam zobaczyć jak globalnie robi to http://www.l-mail.com które ma też punkt drukujący w Polsce a koszt wysłania listu to 1 euro.

 • Adam

  Osobom z allinweeekend radze zajrzec na travel4you.pl.
  I tam juz mozna kupic pakiety turystyczne czyli samolot+hotel+wycieczka.
  Nie tylko na weekend. Mozna tam sobie samemu wybrac daty. To moga byc 7 albo 14 albo nawet 15 dniowe pobyty.

 • Krzysiek

  Właśnie, w sumie ciekawym byłoby gdyby twórcy przedstawili swoją wizję biznesu w tym analizę konkurencji – mogliby wtedy liczyć na taką pomoc jak tutaj np. z podpowiedziami co już istnieje. Jak szkoła to szkoła, nie ma co robić wielkiej tajemnicy. ;)

 • pawelbystrzan

  @Krzysiek – moim faworytem jest AdOut. Co prawda spotkałem się nawet ze skryptami tego typu (scriptmafia.org itd.), z mocno ograniczonymi możliwościami, ale jeśli będzie to naprawdę dobrze zrobione, to bardzo dużo osób nie tylko się tym zainteresuje, ale myślę, że pozostanie stałym klientem.
  Drugim faworytem jest WP – naprawdę odczułem ich pasje, a nie tylko zabawę w szkołę. @AK74 Fajnie, że będzie kontynuacja – dziękuje za tę część, chociaż liczę że następnym razem będzie trochu ostrzej :). Mam jeszcze pytanie do dziewczyn z PZ – Celujecie w grupy ludzi, mających podobne „problemy zdrowotne”. Czy w tych grupach znajdzie się np. wsparcie dla społeczności osób ze stopniem niepełnosprawności? Np. miejsca przyjazne/nieprzyjazne dla danych grup, czy dział z linkami dla osób głuchoniemych do filmów i seriali z napisami polskimi itd. ? Czy będą to raczej społeczność dla osób z dolegliwościami „krótko trwałymi” typu trądzik, czy w/w złamana noga?

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę