Biznes Internet Nowe Technologie

Apps.pl – zawsze aktualne oprogramowanie

(informacja prasowa) Właśnie wystartowało Apps.pl – serwis www oraz aplikacja desktopowa, które umożliwiają automatyczne pobieranie, instalowanie oraz aktualizacje oprogramowania na komputerze za pomocą jednego kliknięcia…

Jak działa Apps.pl?

Na Apps.pl składają się:

• serwis www umożliwiający użytkownikowi zapoznanie się z ofertą bezpiecznych i darmowych programów serwis www

• komunikująca się ze stroną internetową aplikacja desktopowa odpowiedzialna jest za cały proces instalacji, pobierania oraz aktualizacji programów.

Po rejestracji w serwisie użytkownik ma możliwość zapoznania się z szeregiem wyłącznie darmowych programów. Żeby je pobrać i zainstalować może skorzystać z aplikacji desktopowej. Dzięki temu nie
będzie musiał przechodzić całego procesu instalacji każdego programu. Wystarczy, że kliknie w “Pobierz za pomocą aplikacji”, a ta wszystko zrobi za niego. Dodatkową korzyścią jest to, że zainstalowana na pulpicie aplikacja sama zatroszczy się o to, by programy były zawsze zaktualizowane, co zwiększa bezpieczeństwo znajdujących się na komputerze danych.

Aplikacja dedykowana jest komputerom z zainstalowanym systemem z rodziny Windows. Wygoda i bezpieczeństwo Jedną z najważniejszych kwestii dla twórców serwisu było udostępnienie narzędzia, które da użytkownikom w łatwy i przyjazny sposób dostęp do bazy sprawdzonych i aktualnych programów, bez konieczności sprawdzania ich wersji czy pamiętania o aktualizacji. Przeznaczony jest do mało i średnio zaawansowanych użytkowników komputerów, dla których instalacja czy aktualizacja oprogramowania nie zawsze jest zrozumiała i oczywista.

– Chciałem stworzyć narzędzie, dzięki któremu nawet najmniej zaawansowany internauta może czuć się bezpieczny i choć nie zna tajników informatyki, ma zawsze aktualny program antywirusowy i filtr rodzinny. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników Apps.pl to szybkie i wygodne narzędzie pozwalające znaleźć wszystkie programy w jednym miejscu i zapomnieć o tym, że należy aktualizować. – mówi Mateusz Grzywa, współtwórca serwisu Apps.pl.

O twórcach serwisu:
Apps.pl to następca serwisu PoFormacie.com. Został stworzony przez dwóch programistów: 19-letniego Mateusza Grzywę i 17-letniego Konrada Szczygła.

Projekt powstał podczas tegorocznej edycji Startup School 2010 – 3-miesięcznych warsztatów przedsiębiorczości internetowej, których twórcą jest Rafał Agnieszczak, twórca m. in. fotka.pl, świstak.pl,
finansowo.pl, bajo.pl

Dodatkowych informacji na temat Apps.pl udziela:
Konrad Szczygieł mail: k.szczygiel@startupschool.pl

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę