iPublisher – pierwszy polski system do publikacji prasy na iPadzie.

Artur Kurasiński
24 listopada 2010
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

(copy+paste z informacji PR): Ruszył pierwszy polski system do publikacji prasy na iPadzie. Twórcą systemu jest firma Macoscope, pierwszy polski niezależny dostawca aplikacji jedynie na produkty Apple…

„Polscy wydawcy obserwują premiery kolejnych tytułów za granicą i wiemy, że od wielu miesięcy myślą o publikowaniu swoich treści na iPadzie. Wielu z nich narzeka, że brakuje do tego elastycznych narzędzi lub trzeba je tworzyć na zamówienie. Rozwiązaliśmy ten problem i udostępniamy im profesjonalny i kompleksowy system do publikacji treści na iPadzie.”– mówi Daniel Owsiański, współzałożyciel i Prezes Zarządu Macoscope.

Publikowane poprzez iPublishera treści dodają nowy wymiar do papierowych wersji magazynów i są przez to dużo bardziej atrakcyjne dla czytelników. „Naszym celem było stworzenie systemu, który pozwoli wydawcom w łatwy sposób publikować tytuły na iPadzie. Chcieliśmy zostawić czytelnikom to co najlepsze w prasie drukowanej uzupełniając o multimedialne możliwości iPada. Myślę, że dzięki iPublisherowi udało nam się połączyć te dwa światy. Niezmiernie ważne dla każdego wydawcy jest na pewno to, że publikowanie treści na iPada jest teraz możliwe z użyciem tych samych narzędzi, których wydawnictwa używają codziennie” – podkreśla Adam Hościło, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Macoscope.

„Dzięki gotowemu i sprawdzonemu rozwiązaniu czas pojawienia się nowego tytułu na iPadzie zredukowany jest do minimum i liczy się w tygodniach, nie miesiącach. System otwiera drogę do publikacji w jakości równej największym tytułom światowym również mniejszym wydawnictwom, które wcześniej nie miały na to szansy”– dodaje.

Wygoda publikacji wersji dla końcowego użytkownika jest możliwa dzięki oparciu procesu wydawniczego o standard PDF, a nie o konkretne narzędzie składu. iPublisher eliminuje potrzebę programowania i zawiłych procedur przygotowania treści. Z systemu już korzystają niektórzy polscy wydawcy: Michał Śliwiński, założyciel Nozbe, wydał za jego pomocą anglojęzyczny magazyn Productive!, wysoko oceniony przez użytkowników iPadów na całym świecie.

Magazyn 5klatek, ceniony wśród pasjonatów fotografii magazyn fotoreporterów prasowych i dokumentalistów również jest dostępny w wersji na iPada, tak samo jak Proseed – magazyn dla młodych przedsiębiorców.

Zalety korzystania z iPublishera to nie tylko wygoda przygotowania atrakcyjnej treści, ale również pełna obsługa dystrybucji i sprzedaży. Magazyny trafiają do AppStore jako aplikacje pod marką wydawcy. Każda z tych aplikacji zawiera własny kiosk, w którym użytkownicy mogą kupić publikacje poprzez mechanizmy Apple App Store, co sprowadza się do jednego kliknięcia. Wydania można również udostępniać bezpłatnie.

Więcej informacji o systemie znaleźć można pod adresem: www.ipublisher.pl.
Infografika obrazująca proces publikacji z wykorzystaniem systemu iPublisher znajduje się tu: http://ipublisher.pl/jak-publikowac-na-ipadzie.html

****
O Macoscope
Firma istnieje od 2009 roku. W swoim portfolio ma projekty Maktura, Code Pilot, Nozbe For iPhone, Nozbe for iPad, Circuloid (gra na iPada), TalkinPics, OneStep, iPublisher. Macoscope specjalizuje się w tworzeniu aplikacji na urządzenia iPad i iPhone oraz na komputery Mac.
Więcej informacji pod adresem www.macoscope.net/pl/

Media Kit znajduje się tu

W razie jakichkolwiek pytań jestem do Państwa dyspozycji.
Adam Hościło
Business Development Director
tel.: +48 603 406 901
Macoscope Sp. z o.o. http://macoscope.net

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon