„Bądź grzeczny przed świętami. Kupuj bezpiecznie”

Artur Kurasiński
7 grudnia 2010
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

Informacja prasowa, którą zamieszczam na prośbę Pawła Lipca. Ciekawa inicjatywa i bardzo potrzebna w Polsce czyli kraju w którym delikatnie mówiąc nie zawsze możemy zawierzyć osobom z którymi robimy interesy. Kupując w tym roku prezenty gwiazdkowe w sieci warto poświęcić trochę czasu aby nie paść ofiarą sprytniejszych „sprzedawców”…

„Na moment przed wybuchem świątecznego szaleństwa zakupowego startuje kampania edukacyjna „Bądź grzeczny przed świętami. Kupuj bezpiecznie”. W kampanii biorą udział serwis Allegro i Płatności.pl wraz z partnerami – Policją, Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Pocztą Polską, UPS, DHL Express oraz bankiem Pekao SA. Eksperci firm i instytucji doradzą Użytkownikom jak bezpiecznie kupować bożonarodzeniowe prezenty w Internecie. Patronami medialnymi zostały serwisy Bankier.pl i Ecommerce.edu.pl

Zakupy przedświąteczne w sieci nie różnią się pod tym względem od tych robionych tradycyjnie. Zarówno w Internecie, jak i w marketach czy sklepach przez trzy tygodnie przed Bożym Narodzeniem panuje istne szaleństwo zakupów. Ten okres to dla Kupujących i Sprzedawców najgorętszy czas w roku. Z roku na rok zwiększa się nie tylko budżet Polaków na zakup prezentów. Rośnie także popularność Internetu jako miejsca szukania inspiracji i kupowania upominków świątecznych. Trzech na czterech Polaków będzie w tym roku szukało prezentów w sieci. Przyczyny są proste – wygoda, komfort, niższa cena, oszczędność czasu, większy wybór, możliwość dowozu do domu a więc uniknięcie długich kolejek w sklepach.

Zakupy w Internecie są nie tylko wygodne ale również bezpieczne. Czuwają nad tym tysiące ekspertów i specjalistów pracujących w serwisach internetowych, e-sklepach, instytucjach państwowych czy firmach dostarczających przesyłki. Przed świętami Bożego Narodzenia wszystkie te podmioty szczególnie dbają o to, aby nasze zakupy w sieci były bezpieczne, a prezenty dotarły na czas. Jednak pamiętajmy, że bezpieczeństwo zakupów w Internecie zależy również od nas. Wystarczy stosować kilka prostych zasad, kupować rozważnie i z głową aby uniknąć niespodziewanych sytuacji. Podstawowe reguły bezpieczeństwa przypomni kampania „Bądź grzeczny przed świętami. Kupuj Bezpiecznie”.

Allegro wspólnie z partnerami – Policją, UOKiK, Pocztą Polską, UPS, DHL Express, bankiem Pekao SA oraz serwisem Płatności.pl stworzyło świąteczną platformę współpracy na rzecz bezpieczeństwa zakupów w Internecie.

Zależało nam na tym, żeby Użytkownicy w jednym miejscu otrzymali kompendium wiedzy o tym, jak bezpiecznie robić zakupy w Internecie – mówi Łukasz Nowak, Dyrektor Działu Zaufanie i Bezpieczeństwo serwisu Allegro. Kompleksowych informacji dostarczą im eksperci, przedstawiciele firm i instytucji, których działanie związane jest także z Internetem. Krok po kroku przeprowadzimy Użytkowników przez kluczowe momenty dokonywania zakupów online. Pokażemy jak bezpiecznie, bez nerwów, na spokojnie kupować w sieci.

Serwis Allegro wraz z Policją oraz Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów doradzą jak właściwie wybrać przedmiot, na co zwrócić uwagę, aby wybrać solidnego i zaufanego Sprzedawcę. Wyjaśnimy także co zrobić, jeśli paczka nie dotrze do nas w oczekiwanym terminie. UOKiK podpowie Kupującym jakie prawa przysługują im podczas zakupów w Internecie.

Przedstawiciele banku Pekao SA oraz serwisu Płatności.pl opowiedzą między innymi o tym, jak bezpiecznie płacić w sieci i co zyskujemy dokonując e-płatności. Poczta Polska, UPS i DHL Express poinstruują jak bezpiecznie wysłać przedmiot, jaką wybrać najlepszą i najbezpieczniejszą formę nadania i odbioru przesyłki. Wskażą także jaki jest odpowiedni czas na kupowanie prezentów świątecznych w sieci.
Wspólnie przypomnimy także podstawowe zasady bezpiecznego używania komputera, korzystania z kont w Internecie oraz bezpieczeństwa naszych danych osobowych.

Partnerem medialnym kampanii jest serwis Bankier.pl. Kampania pojawi się na stronach nowego serwisu www.ecommerce.edu.pl, który dostarcza wszechstronną wiedzę na temat handlu w sieci. Kampania będzie podzielona na odcinki, które będą się ukazywać w kolejnych dniach nadchodzącego tygodnia.

Przed świętami Bożego Narodzenia bądź grzeczny i kupuj bezpiecznie !

Wszystkie informacje znajdują się na stronie:
http://www.ecommerce.edu.pl/bezpieczne-zakupy.htmlhttp://www.ecommerce.edu.pl/bezpieczne-zakupy.html
www.ecommerce.edu.pl/bezpieczenstwo/siec/bezpieczne-zakupy.html
Informacje o kampanii odnaleźć można również na stronach Komendy Głównej Policji

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon