Zasypalo.pl – pomóż się informać!


Cześć tutaj Kuba Górnicki – chciałbym poinformować Cię o nowym serwisie Zasypalo.pl, który ma służyć jako źródło informacji o stanie dróg, awarii ale i wypadków związanych z okresem zimowym. Jednocześnie chciałbym prosić wszystkich chętnych o pomoc w propagowaniu tej informacji dalej i pomoc w rozwijaniu serwisu…

Po zorganizowaniu wrześniowego BridgeCampu, który m.in dotyczył Ushahidi i na ktory udało mi sie ściągnąć Juliane z Kenii, po napisaniu kilku artykułów na ten temat, po treningu w Kenii, dalej próbuje zaszczepić ten system w Polsce. Wykorzystując złą pogodę i trudne warunki, wczoraj rano postanowiłem, ze do kolejnej powodzi lepszego momentu nie będzie i w trzy godziny postawiłem to co widać na www.zasypalo.pl

Zasypalo.pl – Jak to działa?
Za pomocą maila, Twittera, formularza lub SMSa (jeszcze nie) można zgłosić problem w tym wypadku związany ze śniegiem – zablokowana albo nieodśnieżoną ulice, zepsuty pociąg, wypadek albo inny problem (uwieziony samochód)

Po co?
– żeby monitować alerty śnieżne
– żeby pokazać, ze w trzy godziny można stworzyć taki system za darmo!
– dużo powiatów i gmin co roku musi monitorować i radzić sobie z różnego rodzaju klęskami żywiołowymi (patrz powodzie), Ushahidi kontrolowało prace ratownicze po trzęsieniach ziemi wiec i z takim czymś sobie poradzi. (jakby ktoś chciał samemu odpalić ten soft w innym celu prośba o kontakt z Kubą: jakub.gornicki@gmail.com)

Jak dodawać zgłoszenia?

* z Twittera – dodajemy tag #zasypalo, po kilku minutach jest to widoczne już w systemie – oto przykład, jak taki prosty tweet http://twitter.com/kosmo/status/10952165417820160 zmienia się w taki raport: http://zasypalo.pl/reports/view/18
* wystarczy dodać tag: #zasypalo
* na email – wystarczy wysłać, krótkiego maila na alert@zasypalo.pl
* wypełnić formularz na tej stronie:

Jak odbierać?
Tutaj: http://zasypalo.pl/alerts – podajemy okolice i określamy promień z jakiego chcemy dostawać newsy, (czyli np 20km wokół Rotundy), i po podaniu mejla wystarczy czekać. Można tez złapać prostego RSSa ze wszystkimi alertami.

Czego potrzeba?
– bramki SMS do uruchomienia tego kanału – tutaj wielka prośba do operatorów, jakby ktoś mógł pomoc to super
– alertów i newsów – jeśli media, które maja specjalne serwisy zimowe uruchomione, zdecydują się na dodanie RSS do tego (najlepiej z geolokalizacja artykułów), to automatycznie dodam do kategorii „Informacje z mediów”

Ta informacja został opublikowana pod licencją Creative Commons 2.0 – zachęcając innych do kopiowania i edytowania Twojego wpisu nt Zasypalo.pl dalej ale z zachowaniem obowiązku podania źródła.

Wszystkim bardzo z góry dziękuję za pomoc!

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę