20 głównych grzechów startupów

Artur Kurasiński
21 lutego 2011
Ten artykuł przeczytasz w < 1 minut

Rzadko sobie zadajemy pytanie „co się stało, że nam się nie udało” w naszym wspaniałym „master planie” pozyskania inwestora i podbicia świata. Trafiłem na dwa bardzo dobrze napisane artykuły traktujące o wnioskach wyciąganych z cudzych błędów i przede wszystkim bazujące na realnych porażkach…

Tutaj znajdziecie 20 udokumentowanych przyczyn upadków startupów. A Tutaj 25 mini historyjek stworzonych przez właścicieli projektów, które (różnie – na wstępnym etapie, po dofinansowaniu, walcząc z konkurencją) wypadło z obiegu (też różnie – z hukiem, po cichu albo dogorywając miesiącami).

Jeśli kiedykolwiek mieliście nadzieję, że wiecie wszystko o swoim projekcie, macie wizję jego rozwoju i nic, NIC nie jest w stanie zagrozić podbiciu świata i okolic Mlecznej Drogi to naprawdę – przeczytajcie te oba teksty.

Poczytajcie i (co może ważniejsze) przeanalizujcie je. Część poruszonych problemów jest uniwersalna (zaangażowanie zespołu, brak planu rozwoju, zły pomysł na marketing, idiotyczny inwestor itd.). Zamiast potem płakać w rękaw wykorzystajcie fakt, że ktoś takie błędy popełnił i można się na nich uczyć.

Bo nie chcecie popełniać tych samych błędów, prawda?

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon