MissPolski.pl – teraz w Internecie

Artur Kurasiński
3 lutego 2011
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

AK74 – Miss Polski to bardzo znane wydarzenie i z długą historią. Co takiego zmieni się od tego roku i jaką w rolę w tym procesie będziesz odgrywał Ty?

Marcin Pytel – tym razem będę KO-wcem w projekcie  ale tak na serio to należy potraktować misspolski.pl jako typowy start-up zatem zadań i pracy jest sporo. Do tej pory w Polsce, ale nawet w innych krajach nie spotkałem sie z sensowną społecznością wokół konkursu piękności. Jedyny ciekawy przykład chyba jest w Czechach ale w sumie wszelkie działania dotyczące wyborów odbywały się off-line’owo.

W porozumieniu z Organizatorami wyborów Miss Polski doszliśmy do wniosku ze warto nadać konkursowi nowoczesny charakter i przygotowaliśmy w tym celu serwis społecznościowy. Chcemy spopularyzować konkurs szerzej poprzez internet. Myślę, że ostrzejsza konkurencja w postaci dużej liczby startujących Kandydatek wpłynie znacząco na jakość i zobaczymy w tym roku Polkę na czołowej lokacie w wyborach Miss World .

AK74 – Wiem, że częścią wizerunkową projektu zajmuje się Autentika. Kto jeszcze jest zaangażowany w ten projekt?

MP – W projekt jest zaangażowanych jeszcze dwóch moich Przyjaciół z którymi miedzy innymi inwestuje w różne przedsięwzięcia. Autentike zaprosiłem do projektu z racji ich znanych dokonań ale jak również znajomości z początków pracy przy GoldenLine. Praca jak do tej pory idzie naprawdę sprawnie. W 4 miesiące uporaliśmy ze wszystkimi sprawami projektu aby mógł ujrzeć światło dzienne.

AK74 – Liczycie na to, że dzięki nośnemu tematowi uda Wam się zarobić na kanale internetowym? Płatność za głosowanie, możliwość dostępu do materiałów Premium?

MP – Czy zarobimy to się okaże  w każdym razie taki mamy plan, bo trochę pary I środków w przygotowanie projektu włożyliśmy. Model biznesowy faktycznie opiera się na płatnościach premium m.in z głosowań sms-owych. Planujemy w porozumieniu z moja inna spółka TransmisjeOnline.pl przekazy na żywo z wyborów regionalnych a później dostęp VOD.
Kilka innych usług będziemy chcieli wdrożyć nieco później.

AK74 – Czy zamierzacie wykorzystać potencjał serwisów społecznościowych i wesprzeć takimi działaniami MissPolski?

MP – Takie działania już podjęliśmy, ponieważ pojawił sie fan page na facebook’u na który zapraszamy.

Dużo ważniejszą sprawą dla projektu w kontekście społecznościowym jest współpraca z NK. Doszliśmy do porozumienia z Dyrektorem Sprzedaży NK Dominikiem Czarnotą , że warto udostępnić API na NK.pl I tym samy w połowie lutego konkurs będzie również widoczny w tym serwisie. Mam nadzieje, że współpraca będzie owocna również dla naszego Partnera.

AK74 – Na jaką oglądalność liczycie i co nowego pojawi się w związku ze zmianą formuły konkursu? Będziemy mogli obserwować uczestniczki w ich domach?:) Zamierzacie zmienić Miss Polski w Big Brothera?

MP – Big Brothera nie planowaliśmy  , chcemy sie skupić na tym, aby Kandydatki mogły zaprezentować siebie w najlepszy sposób jaki uznają. W profilach maja możliwość zamieszczenia galerii, nagrania filmu etc. Myśle, że sam fakt zebrania w jednymi miejscu Kandydatek gdzie można się im lepiej przyjrzeć daje zdecydowaną przewagę nad dotychczasową formułą gdzie w telewizji można było zobaczyć je tylko przez chwile.

Jeśli chodzi o oglądalność to konkretnych targetów nie robiliśmy. Plan promocji na najbliższy czas zakłada kilka działań + wspomniana współpraca strategiczna z NK powinny dać oczekiwana masę krytyczna.

AK74 – Zrobiliście badania, analizę jak tego typu wydarzenia wyglądają zagranicą? Są pozytywne przykłady synergii Internetu z telewizją po to aby zwiększyć zainteresowania i dać zarobić organizatorom?

MP – Odpowiedziałem po części na początku wywiadu na to pytanie. Analiz poza obejrzeniem rynku online nie robiliśmy. Czasami intuicyjnie wyczuwam czy coś może się przydać czy nie. Mieliśmy w zasadzie tylko dane od Organizatorów Miss Polski, ile Kandydatek startowało w dotychczasowej formule a dodatkowo sprawdziłem ile ma grupa docelowa w polskim internecie i doszliśmy do wniosku że warto spróbować.
Finał wyborów podobnie jak w latach poprzednich będzie transmitowany przez Telewizje Polsat.

Być może w tym roku będzie również transmisja internetowa. Synergia na pewno istnieje, jednakże wybory regionalne mają większą nośność w lokalnych mediach. Telewizja o zasięgu krajowym nie jest zainteresowana takimi wydarzeniami stad miejsce dla innych mediów.

AK74 – Kiedy i gdzie będziemy mogli oglądać to wydarzenie?

MP – Wydarzenie jest on-line, wystartowaliśmy wczoraj, a pierwszego dnia zarejestrowało się 70 Kandydatek. Zapraszam na stronę MissPolski

A jak to wyglądało w 2010 roku możecie zobaczyć sami:

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon