TMT.CloudComputing Warsaw 2011

Artur Kurasiński
4 lutego 2011
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Załączam zaproszenie na konferencję TMT.CloudComputing Warsaw, która odbędzie się 10 lutego 2011 roku w hotel Westin w Warszawie…

„Konsumenci z entuzjazmem korzystają z Cloud Services (aplikacje Google, Skype, Facebook, iTunes itp.), czyli usług dostępnych przez przeglądarkę i wiele urządzeń. To oni napędzają popyt na usługi chmurowe – bez widocznych ograniczeń, dostępne wszędzie i zawsze, nadążające za ich oczekiwaniami poprzez stały rozwój, bez uciążliwych przestojów i z kontrolowanymi kosztami wynikającymi z faktycznego wykorzystania usługi.

Ten nowy model korzystania z technologii kładący nacisk na potrzeby i korzyści użytkownika, a nie własność i lokalizację infrastruktury przenika powoli z zastosowań konsumenckich do świata biznesu.

Czy polski biznes – wielki i mniejszy – jest gotowy na korzystanie lub świadczenie usług w chmurze? Czy zainspirowani entuzjazmem konsumentów ludzie biznesu także postawią na niższe koszty technologii, większą elastyczność działania i oszczędność czasu? Czy zdecydują się zaufać dostawcom rozwiązań chmurowych, a skupić się na rozwijaniu własnego biznesu i zaspokajaniu potrzeb swoich klientów? Co z odpowiedzialnością dostawców, bezpieczeństwem danych i prywatnością konsumentów?

W dyskusji 10 lutego udział wezmą wiodący usługodawcy Cloud Services oraz ich klienci, eksperci branżowi, prawnicy.

W gronie krajowych i światowych ekspertów będziemy dyskutować o czterech aspektach Cloud Computingu, czyli wykorzystania rozproszonej mocy obliczeniowej oraz powierzchni dyskowej, oraz wykorzystania Cloud Services, czyli usług dostępnych na żądanie przez internet:

> biznesowym – scenariusze wdrożeń, modele kosztowe, zalety i wady
> prawnym – prywatność, odpowiedzialność, bezpieczeństwo danych, monopole zewnętrzne
> technicznym – kanały dostępu, skalowalność, time-to-market, bezpieczeństwo, TCO, ROI
> organizacyjnym – zmiany w środowisku pracy, bariery mentalne i organizacyjne

Wspólnie pokonamy żargon (techniczny i marketoidalny), ustalimy ramy prawne i rynkowe fakty, odsuniemy od siebie mity i niedomówienia. Dzięki wiedzy ekspertów z różnych dziedzin zamienimy szarą strefę
niepewności we wskazówki i inspiracje dla opracowania najlepszych praktyk stosowania Cloud Computingu oraz Cloud Services w Polsce.

Rozmowa dotyczyć będzie stosowania Cloud Computingu w kluczowych sektorach gospodarki:

> zastosowania konsumenckie takie jak komunikacja, korzystanie z usług bankowych,
> zastosowania biznesowe w dużych firmach – telekomunikacja i media cyfrowe, bankowość i finanse, produkcja i dystrybucja, inne usługi,
> zastosowania dla małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie marketingu, sprzedaży, finansów, rekrutacji”

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon