Gdzie najlepiej rozwijać start-up? W Startup Saunie!

Informacja prasowa – Startup Sauna – fiński program poszukujący najbardziej obiecujących startupów w północnej Europie, krajach bałtyckich i Rosji zawitał do Polski. Startup Sauna pomaga startupom stać się zyskownymi firmami i oferuje profesjonalny mentoring od przedsiębiorców i inwestorów. Jest to wielka szansa dla każdego kto ma pomysł na biznes, bądź ma już własny startup we wczesnej fazie….

Polski finał odbędzie się w Warszawie 24 września. Organizowany jest przez Kamila Bargiela, twórcę startupów SentiOne i ShareLook oraz Entrepreneur in Residence w funduszu HardGamma Ventures, w którym odpowiada za współpracę ze Startup Sauna. Partnerem organizacyjnym jest fundusz venture capital AIP Seed Capital.

Do polskiego finału w Warszawie zakwalifikowane zostanie w sumie 15 startupów – 12 wybranych przez fundusze VC patronujące imprezie (AIP Seed Capital i HardGamma Ventures), a także 3 najbardziej obiecujące wybrane spośród wszystkich zgłoszeń z całej Polski przez jury reprezentowane przez Krzysztofa Kowalczyka (inwestora i przedsiębiorcę, partnera w funduszu hardGamma Ventures i akceleratorze GammaRebels.com) i Dariusza Żuka (prezesa Polski Przedsiębiorczej, AIP Seed Capital oraz AIP Group). Poszukiwane są przede wszystkim startupy technologiczne mające duży potencjał rozwojowy.

Rekrutacja zostanie otwarta 29 sierpnia i potrwa do 18 września – informacja gdzie i jak zgłaszać swój pomysł będzie dostępna wkrótce na stronach AIP Seed Capital i HardGamma Ventures.

Spotkanie wybranych drużyn razem z eventem networkingowym odbędzie się 24 września w Zebra Tower w nowoczesnym centrum Business Link AIP. Już samo dostanie się do tej fazy jest osiągnięciem i znakomitą szansą do networkingu w międzynarodowym środowisku oraz na tak potrzebny każdemu startupowi rozgłos.

Zwycięskie zespoły z lokalnych finałów zostaną zaproszone na intensywny 6-tygodniowy (od 30 października do 12 grudnia) program mentoringowy odbywający się w Helsinkach w Finlandii. Przez ten czas start-upy będą miały możliwość pracować nad swoim przedsięwzięciem przy wsparciu zespołu profesjonalistów i mentorów biznesu. Najlepsze zespoły wyjadą do Doliny Krzemowej na tygodniowy roadshow i będą miały możliwość zaprezentować swój pomysł przed najbardziej znanymi aniołami biznesu i funduszami venture capital.

Niepowtarzalna atmosfera pracy, inspirujący mentorzy, fascynujący ludzie z całej Europy, kontakty z ludźmi ze słynnej Doliny Krzemowej – wszystko sponsorowane przez Startup Sauna. Informacja o procesie aplikacyjnym pojawi się 29 sierpnia na stronach AIP Seed Capital i HardGamma Ventures.

Więcej informacji na http://startupsauna.com

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę