Gdzie najlepiej rozwijać start-up? W Startup Saunie!

Artur Kurasiński
17 sierpnia 2011
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Informacja prasowa – Startup Sauna – fiński program poszukujący najbardziej obiecujących startupów w północnej Europie, krajach bałtyckich i Rosji zawitał do Polski. Startup Sauna pomaga startupom stać się zyskownymi firmami i oferuje profesjonalny mentoring od przedsiębiorców i inwestorów. Jest to wielka szansa dla każdego kto ma pomysł na biznes, bądź ma już własny startup we wczesnej fazie….

Polski finał odbędzie się w Warszawie 24 września. Organizowany jest przez Kamila Bargiela, twórcę startupów SentiOne i ShareLook oraz Entrepreneur in Residence w funduszu HardGamma Ventures, w którym odpowiada za współpracę ze Startup Sauna. Partnerem organizacyjnym jest fundusz venture capital AIP Seed Capital.

Do polskiego finału w Warszawie zakwalifikowane zostanie w sumie 15 startupów – 12 wybranych przez fundusze VC patronujące imprezie (AIP Seed Capital i HardGamma Ventures), a także 3 najbardziej obiecujące wybrane spośród wszystkich zgłoszeń z całej Polski przez jury reprezentowane przez Krzysztofa Kowalczyka (inwestora i przedsiębiorcę, partnera w funduszu hardGamma Ventures i akceleratorze GammaRebels.com) i Dariusza Żuka (prezesa Polski Przedsiębiorczej, AIP Seed Capital oraz AIP Group). Poszukiwane są przede wszystkim startupy technologiczne mające duży potencjał rozwojowy.

Rekrutacja zostanie otwarta 29 sierpnia i potrwa do 18 września – informacja gdzie i jak zgłaszać swój pomysł będzie dostępna wkrótce na stronach AIP Seed Capital i HardGamma Ventures.

Spotkanie wybranych drużyn razem z eventem networkingowym odbędzie się 24 września w Zebra Tower w nowoczesnym centrum Business Link AIP. Już samo dostanie się do tej fazy jest osiągnięciem i znakomitą szansą do networkingu w międzynarodowym środowisku oraz na tak potrzebny każdemu startupowi rozgłos.

Zwycięskie zespoły z lokalnych finałów zostaną zaproszone na intensywny 6-tygodniowy (od 30 października do 12 grudnia) program mentoringowy odbywający się w Helsinkach w Finlandii. Przez ten czas start-upy będą miały możliwość pracować nad swoim przedsięwzięciem przy wsparciu zespołu profesjonalistów i mentorów biznesu. Najlepsze zespoły wyjadą do Doliny Krzemowej na tygodniowy roadshow i będą miały możliwość zaprezentować swój pomysł przed najbardziej znanymi aniołami biznesu i funduszami venture capital.

Niepowtarzalna atmosfera pracy, inspirujący mentorzy, fascynujący ludzie z całej Europy, kontakty z ludźmi ze słynnej Doliny Krzemowej – wszystko sponsorowane przez Startup Sauna. Informacja o procesie aplikacyjnym pojawi się 29 sierpnia na stronach AIP Seed Capital i HardGamma Ventures.

Więcej informacji na http://startupsauna.com

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon