Rozdaję wejściówki na Poznań Startup Weekend 7-9 października!

Artur Kurasiński
4 sierpnia 2011
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

W dniach 7-9 października, w Poznaniu odbędzie się Poznań Startup Weekend, którego organizatorem jest Fundacja Kauffmana i SpeedUp Venture Capital Group. To wyjątkowe wydarzenie zgromadzi pomysłodawców w zakresie nowych technologii z całej Polski. Dla wybranych z nich ten weekend może być początkiem ich nowego wymarzonego biznesu. Dzięki takim inicjatywom Polska staje się obecna wśród krajów liczących się na innowacyjnej, nowo technologicznej mapie świata…

Poznań Startup Weekend to 3 dniowa impreza, trwająca bez przerwy, przeznaczona dla ludzi otwartych, kreatywnych, przedsiębiorczych, a przede wszystkim zdolnych. Jej celem jest skompletowanie zespołu i wytworzenie w ciągu 54 godzin prototypu usługi, narzędzia, serwisu, głownie internetowego lub przeznaczonego na telefony komórkowe. Impreza jest biletowana. Sprzedaż biletów na Poznań Startup Weekend już wystartowała. Jest ich tylko 100 i ani jednego więcej. Jeśli jesteś grafikiem, koderem, entuzjastą nowych technologii, innowatorem, kimś kto myśli o własnym biznesie, nie zwlekaj.

Pierwszego dnia imprezy odbędą się prelekcje zaproszonych gości – wytrawnych praktyków. Wszystkie prezentacje będą dotyczyły spraw biznesowych, przyjmą formę case’ów i porad wynikających z doświadczenia, będą też motywatorem do wytężonej pracy przez najbliższe godziny. Następnie każdy z uczestników ma 90 sekund na zaprezentowanie pomysłu na biznes, z którym przyszedł na imprezę. Po prezentacji pomysłów odbędzie się kompletownie zespołów.

Uczestnicy zostaną podzieleni ze względu na zainteresowanie (zawód, umiejętności) na grupy: programistów, grafików i specjalistów od marketingu. Aby projekt mógł być realizowany podczas imprezy pomysłodawca musi pozyskać minimum 2 współpracowników, jeżeli jest programistą to dobrze, aby to był jakiś grafik i człowiek od marketingu. W piątkowy wieczór przewidziana jest impreza wyłączne dla uczestników Startup Weekendu. Od sobotniego poranka, zaczyna się praca nad projektami.

Zespoły mają całą sobotę oraz niedzielę do godziny 15.00 na przygotowanie planu rozwoju projektu oraz rozpoczęcia jego realizacji. W tym czasie zespoły mają ciągły dostęp do mentorów, ludzi którzy w tej branży odnieśli sukces (z Polski, ale również z zagranicy). W niedzielę o godzinie 15.00 zbiera się Jury i wybiera najlepszy pomysł Poznań Startup Weekend. Na sali pojawią się także zaproszeni inwestorzy zatem zespoły mają pewną szansę na pozyskanie finansowania. Dodatkowo zespół otrzymuje nagrody rzeczowe.

Bilet kosztuje 150 złotych. Dodatkowo organizatorzy przygotowali niespodziankę dla osób wybierających się na konferencję e-nnovation, która odbędzie się w dniach 10-11 października w Poznaniu. Zakup biletu na Poznań Startup Weekend upoważnia do zniżki na zakup biletu na e-nnovation (297 pln zamiast 397pln ). Natomiast uczestnik posiadający bilet na e-nnovation weźmie udział w Poznań Startup Weekendzie za jedyne 50 pln.

Impreza odbędzie się w dniach 7-9 października, w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, Stary Rynek 78/79.
Patronem imprezy jest już Allegro (organizator konferencji e-nnovation.pl)

Startup Weekend na świecie

Inicjatywa Startup Weekend jest projektem światowym. Takie weekendy, mające na celu wyłonienie gwiazd startupowych, odbywają się od Stanów Zjednoczonych, przez Meksyk, Indie, Europę, Azję aż do Japonii. Teraz także w Polsce. Polscy pomysłodawcy innowacyjnych idei coraz częściej myślą globalnie już na samym początku projektowania swoich nowo technologicznych biznesów.

Celem Fundacji Kauffmana jest budowanie i wspieranie społeczeństwa ekonomicznego niezależnych osób, które poprzez swoją działalność i pracę mogą wpływać i polepszać sytuację lokalnych społeczności. Założyciel Ewing Kauffman sam jest przykładem przedsiebiorcy „from zero to hero”. Jego fundacja zachęca do budowania przedsiębiorczości w opozycji do ciepłych posad na etacie. Taka droga wymaga więcej wysiłku, ale daje też o wiele więcej satysfakcji, możliwości tworzenia, rozwoju, nie wspominając już o lepszych perspektywach finansowych.

SpeedUp Venture Capital Group

SpeedUp inwestuje w start-upy technologiczne pozwalające na szybkie budowanie wartości i duży zwrot z kapitału. Pomysłodawcy i przedsiębiorcy mogą liczyć ze strony SpeedUp nie tylko na kapitał finansowy, ale także na wsparcie biznesowe, know-how marketingowy oraz infrastrukturę biurową.

SpeedUp Venture Capital Group powstała w 2009 r. W ramach SpeedUp Venture Capital Group działają obecnie dwa fundusze: SpeedUp IQbator, powstały w 2009 r. i SpeedUp Investments powołany do działania w 2010 r. SpeedUp IQbator, wspierany kwotą 18 milionów PLN w ramach działania POIG 3.1., inwestuje w spółki na etapie seed. Do 2013r. planuje inwestycje w ok. 20 innowacyjnych przedsięwzięć.

W ramach tej spółki SpeedUp realizuje również pionierski program budowy sieci aniołów biznesu. SpeedUp Investments Fund, oparty o środki prywatne, inwestuje w firmy na etapie seed i start-up w kwocie do 1 miliona złotych. Dotychczas zainwestował w 9 spółek portfelowych: Helicon, Droppa, IC Solution, dwiepaczki.pl (Droppa), Qualimo, Legimi, SmartCam, GagaBox, Upside, Booklikes, Okazjum. Fundusz wyszedł już z pierwszej spółki (Holicon), uzyskawszy 40-krotny zwrot z zainwestowanego kapitału.

A jak dostać wejściówkę (są dwie do rozdania)? To proste – napisz w komentarzu dlaczego jej potrzebujesz :) Wybiorę najciekawsze uzasadnienie (powiedzmy do poniedziałku 8-sierpnia).

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon