Czas konferencji zacząć: polecam InternetBeta Startup Sito 2011 oraz Aplikacje.tv

Artur Kurasiński
6 września 2011
Ten artykuł przeczytasz w 4 minut

Wakacje już za nami a więc czas planować jesienne konferencjace. Proponuję Wam abyście przyjrzeli się bliżej dwóm imprezom organizowanym we wrześniu – jedna dotyczy (ech) startupów a druga narzędzi i pomysłów związanych z interaktywną telewizją. Załączam informacje prasowe dotyczące obu wydarzeń – poczytajcie i zdecydujcie się na którąś…


Konkurs InternetBeta Startup Sito 2011 stanowić będzie część całodniowego bloku startupowego odbywającego się w czwartek 15 września, któremu patronuje miesięcznik o biznesie technologicznym Proseed. Aby zgłosić swój projekt, należy uzupełnić formularz na stronie internetbeta.pl. Pomysłodawcy muszą się spieszyć ze zgłoszeniami, gdyż ich termin upływa 8 września. Następnego dnia organizatorzy skontaktują się z zespołami zakwalifikowanymi do konkursu.

– W naszym konkursie chodzi przede wszystkim o zaprezentowanie pomysłu przed przedstawicielami branży, wysłuchanie ich opinii i nawiązanie bezcennych kontaktów przydatnych w dalszym rozwoju startupu – zachęca Mateusz Tułecki, organizator konferencji InternetBeta 2011.

Konkurs odbędzie się drugiego dnia konferencji, w czwartek 15 września. Zakwalifikowane startupy zaprezentują się przed uczestnikami oraz będą odpowiadać na pytania kilkuosobowego Jury. Atrakcyjność wydarzenia zapewnią nie tylko występy startupów, ale także dynamiczna formuła konkursu.

Na zwycięzców czeka nagroda – pakiet usług z zakresu e-marketingu i webdesignu od Chilid, software developmentu od XSolve oraz pełnostronicowa reklama w Mediafun Magazynie (łączna wartość nagród wynosi 20 tys zł). Zwycięzcy mogą również liczyć na publikacje w partnerskich serwisach i blogach (Antyweb.pl, Proseed, MamStartup.pl, AK47, Mediafun.pl, Educomerce.edu.pl, IT Tech Blog) w artykułach podsumowujących konkurs InternetBeta Startup Sito 2011.

Aby dodatkowo zachęcić startupy do udziału w konkursie, organizatorzy przewidzieli dla nich specjalną ofertę – zakwalifikowane zespoły otrzymają 2 wejściówki na konferencję w cenie 1.

Więcej informacji i kontakt dla mediów:
Szymon Szymczyk
793 043 743
sszymczyk@proseedmag.pl

„Konferencja poświęcona Smart TV, czyli jak na naszych oczach telewizja zmienia swój charakter W Warszawie 21 września 2011 r. w Hotelu Marriott odbędzie się konferencja zatytułowana „aplikacje.tv”, która dotyczyć będzie innowacji związanych z podłączeniem sprzętu RTV do internetu. Czym właściwie jest Smart TV, określanie niekiedy mianem Connected TV?

Smartfony zdobyły ostatnio znaczną popularność. Przypadkowy przechodzień zapytany o nie najprawdopodobniej nie będzie miał problemu z odpowiedzią, czym właściwie są i dlaczego są lepsze od starszych telefonów. Podobne pytanie dotyczące nowej generacji telewizorów może na razie nastręczyć nieporównanie większych trudności. Nie oznacza to bynajmniej, że mamy do czynienia ze zjawiskiem bardziej skomplikowanym. Wręcz przeciwnie.

Jednym z głównym założeń Smart TV jest udostępnienie usług multimedialnych jak najszerszemu gronu użytkowników, nawet niezbyt biegłych w zakresie nowych technologii. Aplikacje, które można obsługiwać za pomocą interfejsu na ekranie telewizora, mają być jak najbardziej przystępne i wymagające naciskania zaledwie kliku przycisków na pilocie.

O Smart TV dyskutuje się ostatnio coraz chętniej i częściej. Dobrym tego przykładem jest np. fakt, że organizatorzy konferencji i targów International Broadcasting Convention (IBC) w Amsterdamie w tym roku uznali Connected TV za jeden z gorących tematów („Hot topics”). Wciąż jednak wiedza na temat nowych „inteligentnych” czy „sprytnych” urządzeń jest niewielka – nie tylko wśród przeciętnych konsumentów, lecz także osób na co dzień związanych z tworzeniem i dystrybucją treści poprzez media, zwłaszcza w postaci obrazu video.

Czy w takiej sytuacji otwierające się perspektywy mogą zostać właściwie spożytkowane? Z pewnością efektywne wykorzystanie możliwości związanych z podłączeniem urządzeń radiowo-telewizyjnych do sieci stanowi jedno z najważniejszych wyzwań, przed którymi stanęła cała branża medialna.

Po pierwsze, nie widomo jeszcze, jaką drogę wybiorą producenci sprzętu, co zdołają zmieścić w nowych seriach swoich telewizorów, odtwarzaczy Blu-ray i STB. Czy np. otwarta przeglądarka internetowa jest jedynym i najlepszym rozwiązaniem? Czy osoby, które mają dostęp do stron www za pomocą komputerów, będą zainteresowane taką usługą? A może dzięki Smart TV powstanie nowa grupa użytkowników znanych serwisów internetowych (portale informacyjne, rozrywkowe i społecznościowe) w średnim i starszym wieku, które pewniej czują się z pilotem w ręku niż przed klawiaturą?

Po drugie, z nowych rozwiązań mogą osiągać wymierne korzyści najróżniejsze podmioty działające na rynku medialnym. Mali nadawcy mogą łatwej dotrzeć do widza poprzez nieznany wcześniej kanał dystrybucji. W zasadzie ta uwaga dotyczy nie tylko tradycyjnych stacji telewizyjnych, lecz także wszelkich posiadaczy potencjalnie interesujących treści, które mają zostać upublicznione.

Z kolei potentaci, koncerny medialnie dysponujące znacznymi zasobami kontentu, również chętnie udostępnią, już zresztą to czynią (np. ipla), swoje materiały, często nawet za darmo w zamian za zyski z emitowanych reklam. Warto zauważyć, że Smart TV może stać się wygodną platformą dotarcia do potencjalnych klientów także poprzez specjalne reklamowe aplikacje poświęcone wybranej marce.

Nie sposób w krótkim artykule wyczerpać wszystkich kwestii związanych z wprowadzeniem Smart TV, ale dobra okazja na pogłębioną dyskusję i pełniejsze poznanie tej problematyki nadarzy się już wkrótce – podczas konferencji „aplikacje.tv”. We wrześniu w warszawskim Hotelu Marriott w jednym miejscu zgromadzą się wszyscy najważniejsi uczestnicy polskiego rynku Smart TV.

Producenci zaprezentują aktualne i dopiero wdrażane możliwości ich sprzętu – Philips Net TV, LG Smart TV, Sharp AQUOS NET+, Panasonic VIERA Connect, a także Samsung Smart TV. Okazją do wymiany poglądów na przyszłość Smart TV w naszym kraju będą z pewnością panele dyskusyjne. Oprócz tego nie zabraknie osób reprezentujących właścicieli najpopularniejszych polskich aplikacji telewizyjnych (ipla, Iplex, tvp.vod.pl, wp.tv), jak również twórców aplikacji.

Organizatorzy konferencji sprezentowali darmową wejściówkę w zamian za odpowiedź na pytanie „jak waszym zdaniem w najbliższej przyszłości będzie wyglądała telewizja interaktywna?” Na odpowiedzi czekam do piątku 9-go września.

PS. A dla tych co chcą wiedzieć z wyprzedzeniem co się dzieje w temacie spotkań polecam Eventcookie czyli doskonałe narzędzie dla planowania uczestnictwa na różnych branżowych wydarzeniach i konfernecjach!

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon