Nachodzi Blog Forum Gdańsk 2011

Artur Kurasiński
27 września 2011
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Informacja prasowa: już 15-16 października odbędzie się interdyscyplinarne spotkanie blogerów – Blog Forum Gdańsk 2011. Po raz kolejny przedstawiciele polskiej blogosfery przyjadą do Gdańska, aby dyskutować o potencjale, trendach i perspektywach rozwoju tej formy komunikacji. Wszyscy którzy chcieliby wziąć udział w konferencji mają już tylko 2 dni na rejestrację.

Wirtualne społeczności, blogi jako narzędzie zmiany społecznej, granice krytyki, zarządzanie popularnością – to tylko niektóre z tematów tegorocznej edycji Blog Forum Gdańsk, ogólnopolskiej, interdyscyplinarnej konferencji, która odbędzie się w Gdańsku już 15 i 16 października.

II edycja Blog Forum Gdańsk poświęcona będzie zagadnieniu realnej zmiany w otaczającej nas rzeczywistości, która dokonała się za dzięki blogerom. Dyskutowane będą możliwości jakie daje blogowanie oraz zagrożenia jakie ono ze sobą niesie.

Międzynarodową gwiazdą tegorocznej konferencji jest Rebecca Blood – liderka opinii w zakresie oddziaływania Internetu na biznes, media i społeczeństwo, światowej sławy mówca i jeden z najbardziej cytowanych autorytetów blogowych.

W wydarzeniu udział weźmie w roli prelegentów i panelistów rekordowa liczba 30 znanych i mniej znanych blogerów reprezentujących różne obszary polskiej blogosfery: blogerzy marketingowi, modowi, technologiczni, kulinarni, lokalni, społeczno-polityczni i biznesowi.

Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli znane osoby, które prowadzą bloga: Magda Umer oraz Krzysztof Skiba. Wśród prelegentów nie zabraknie również badaczy: Dr Dominik Batorskiego oraz Dr Krzysztof Krejtza. Po raz pierwszy będzie również możliwość wysłuchania także wykładu poprowadzonego przez vlogerów: lekkostronniczych Włodka Markowicza & Karola Paciorka.

Znacznie poszerzona i uatrakcyjniona w stosunku do zeszłego roku została także sama formuła konferencji. Obok wykładów i paneli dyskusyjnych nowością będą ringi dyskusyjne oraz blogowy hyde park. Uczestnicy będą mieli unikalną szansę konfrontacji opinie blogerów pochodzących z różnych środowisk blogowych, a także zaprezentować swoje blogi szerszej publiczności.

W ramach Blog Forum Gdańsk zorganizowany zostanie także autorski cykl warsztatów. W trakcie konferencji będzie okazja aby podszkolić się z pisania (warsztaty li terackie poprowadzą dziennikarze z magazynu Elle), fotografii (tutaj będzie można wziąć udział w szkoleniu poprowadzonym przez reporterów Gazety Wyborczej lub szkoleniu z fotografii kulinarnej) lub z technologii (O tym jak rozwijać i dbać o swojego bloga od strony technologicznej opowie Paweł Lipiec).

Gdańsk od lat konsekwentnie buduje markę „kultury wolności, wolności kultury”. Blog Forum Gdańsk jest jednym ze strategicznych projektów realizowanych wspólnie przez Urząd Miasta Gdańska oraz miejską instytucję kultury Gdańsk 2016.

Zainteresowany? Zarejestruj się!

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon