Blog AK74 patronem nowej płyty „Illusion”

Artur Kurasiński
26 października 2011
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

Jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka – Illusion – powraca w orginalnym składzie: Tomasz Lipnicki, Jerzy Rutkowski, Jarosław Śmigiel i Paweł Herbasch.
Muzycy pracują nad nowym singlem, który będzie dodany do wychodzącej we wrześniu płyty „The best of“, a w okresie wakacyjnym powstanie teledysk do tego utworu…

Od czasów kiedy to robiliśmy Nuta.pl byłem fanem Lipy. Illusion ze swoim „Nożem” był jednym z najbardziej „grungowych” polskich zespołów w tym czasie. Uwielbiałem te rozwalające uszy riffy i rytmy walące basem po nerkach. Bardzo się cieszę, że dzięki wsparciu mojego bloga „Illusion” będzie mógł przypomnieć się nowym fanom a starym przywróci wspomnienia „jak to onegdaj bywało” w polskim rocku. Bo było dobrze, mocno i zajebiście głośno!

„Jesień przyniesie fanom twórczości „Illusion” serię trzech wyjątkowych koncertów, w czasie których zostanie zarejestrowane wydawnictwo dvd, a jego produkcja i zaawansowanie multimedialne wyznaczą nowe standardy na Polskim rynku fonograficznym.

To nie będzie reaktywacja Illusion. Co nie zmienia faktu, że gdański zespół wyda nową płytę i zagra trzy koncerty. Album „The Best Of” będzie zawierał dwie lub trzy piosenki premierowe i ukaże się latem. Jesienią zaś zespół wyruszy na trasę koncertową, podczas której odwiedzi także Trójmiasto, a konkretnie Ergo Arenę.

To banalne zdanie, ale trudno go podczas przedstawiania tego zespołu nie napisać: Illusion to legenda polskiego rocka. Na ich ostatni koncert, który odbył się trzy lata temu w Hali Stulecia we Wrocławiu, przyszło dziewięć tysięcy osób. To było prawdziwe święto dla fanów ciężkich brzmień. Oprócz gdańskiego zespołu, który wrócił na scenę po 9 latach nieobecności, zagrały wtedy także zespoły Acid Drinkers, Coma oraz Hunter.

Illusion w latach 90. wydał pięć albumów, był nominowany do „Fryderyków”, wygrał konkurs Marlboro Rock-in, supportował też na polskich koncertach Iggy’ego Popa, Therapy? czy H-Blockx. Był niekwestionowaną gwiazdą festiwalu w Jarocinie. Ale najważniejsze jest to, że ich piosenki – takie jak „Nóż”, „Vendetta” czy „Cierń” – weszły na stałe do kanonu polskiego rocka. Znają je nie tylko obecni trzydziestolatkowie, którzy wychowali się na muzyce grunge, ale także młodsi fani ciężkich brzmień, dla których lata dziewięćdziesiąte to niemal prehistoria.

„- Zagramy trzy koncerty: w Gdańsku, Warszawie i Katowicach, żeby ludzie nie musieli jeździć po Polsce tak jak ostatnio, kiedy zagraliśmy tylko jeden we Wrocławiu – śmieje się Lipa. – Będzie to trasa wybitnie wspominkowa, bowiem zagrają z nami dwie reaktywujące się zaprzyjaźnione kapele: Tuff Enuff oraz Flapjack.”

„Solą w oku” jest pierwszym od ponad 10 lat utworem nagranym przez zespoł Illusion. Piosenka swoją premierę miała 8 sierpnia na antenie Eski Rock.
Singiel jest zapowiedzią płyty ” Illusion:The best of”, której premiera przewidziana jest na 8 listopada 2011.

Jesienią zespół zagra również serię trzech wyjątkowych koncertów, w czasie których zostanie zarejestrowane wydawnictwo dvd. Na scenie obok Illusion zobaczymy Flapjack, Tuff Enuff oraz w zależności od miasta Ocean, None i Chassis.

Koncerty odbędą się w oryginalnym składzie zespołu:Tomasz Lipnicki, Jerzy Rutkowski, Jarosław Śmigiel i Paweł Herbasch w terminach:

1.10 Spodek Katowice
5.11 Ergo Arena Sopot/Gdansk
25.11 Torwar Warszawa

Dla czytelników AK74 mam nie lada gratkę – bilety na koncerty „Illusion”! 30 pierwszych osób, które wrzucą link do tego wpisu na swojego Facebooka / Twittera / Blipa i wpiszą go w komentarzu pod tym wpisem (wraz z imieniem nazwiskiem, mailem oraz miastem w którym chce zobaczyć Lipę i chłopaków z „Illusion” w akcji) dostaną bilety. Mam 15 biletów na koncerty w Gdańsku i 15 na koncert w Warszawie – czas start!!!!!

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon