Internet

StartupSchool po raz czwarty w nowej formule. Oficjalny start 3 lutego 2012

Pod hasłem „stwórz swój biznes w 2 miesiące!” rusza kolejna, czwarta edycja StartupSchool czyli unikalnej i niesamowicie potrzebnej inicjatywy na polskim rynku.
Pomysł Rafała Agnieszczaka realizowany przez Agnieszkę Lewandowską-Dziewięcką rozwija się z roku na rok i obecnie zmienia formulę – zamiast pracy przez okres wakacyjny tym razem organizatorzy chcą aby zespoły spotykały się w weekendy…

Rafałowi należy pogratulować wytrwałości oraz trzymania się swojej zasady „weź to k… zrób”. Zamiast krytykować na blogach polski (płytki i niedojrzały) rynek startupów Rafał i Agnieszka robią swój program i ucząc się na błędach modyfikuje go co roku.

Nawet jeśli na StartupSchool seryjnie nie powstają świetne komercyjne projekty to uczestnicy takiej „biznesowej szkoły życia” dostają za darmo świetną wiedzę do wykorzystania w przyszłości.

Zapytałem Agnieszkę co spowodowało zmianę formuły:

„Oferta wydarzeń startupowych jest obecnie bardzo różnorodna. Co nas wyróżnia? Stoi za nami wieloletnie doświadczenie w biznesie internetowym oraz w pracy ze startupami. Współdziałamy z młodymi ludźmi wspierając ich na każdej płaszczyźnie i każdym etapie tworzenia biznesu – od samej koncepcji do działającej spółki. Weekendowa formuła Startup School sprawdziła się podczas poprzedniej edycji. Dlatego zdecydowaliśmy się organizować warsztaty nie tylko w wakacje i z najbliższą edycją ruszamy 3 lutego. Docelowo chcemy, żeby Startup School trwało cały rok.”

Oficjalna notka prasowa:

„8 tygodni ciężkiej pracy, 8 weekendów szkoleń oraz spotkań z praktykami i ekspertami – to czeka na uczestników czwartej edycji Startup School. Nagrodą jest własny biznes w Internecie oraz 100 000 zł na jego promocję dla twórców najlepszego projektu. Rekrutacja właśnie ruszyła!

Nadchodzi kolejna edycja Startup School – szkoły e-biznesu organizowanej przez Fundację Startup School i Rafała Agnieszczaka, którzy od 2009 roku skutecznie wspiera przedsiębiorcze inicjatywy młodych ludzi w Internecie. Właśnie ruszyła rekrutacja do zimowej edycji warsztatów. Zgłoszenia mogą nadsyłać pasjonaci marketingu, nowych technologii oraz graficy.

Na tych, którzy chcą stworzyć własny e-biznes czeka 8 tygodni nauki i pracy nad projektem pod okiem doświadczonych praktyków. Weekendowa formuła Startup School ma umożliwić uczestnictwo w warsztatach studentom, którzy jeszcze przed skończeniem uczelni chcą stworzyć własną firmę. Organizator zapewnia wsparcie merytoryczne i finansowe w trakcie całych warsztatów.

Startup School rozpoczyna się 3 lutego 2012 roku. Pod koniec marca wszystkie projekty zostaną zaprezentowane publicznie podczas uroczystej gali z udziałem publiczności i inwestorów. Najlepszy z nich otrzyma dodatkowo nagrodę w postaci kampanii reklamowej o wartości 100 000 zł. Przygotowaniem oraz przeprowadzeniem promocji startupu zajmie się zespół SoSocial, sieci reklamy angażującej, które dołączyło właśnie do grona partnerów Fundacji Startup School.

Dlaczego warto? – zdaniem uczestników poprzednich edycji

Startup School to przede wszystkim świetni ludzie, których miałem szansę poznać i z którymi do tej pory utrzymuję kontakty lub współpracuję. Poza tym możliwość sprawdzenia siebie i swojego pomysłu realiach biznesowych.
Wojciech Latoszek, uczestnik Startup School 2009, twórca wizytownik.pl i 4gift.pl

Uczestnictwo w Startup School 2010 pociągnęło za sobą lawinę wydarzeń – przeprowadzka do Warszawy, założenie spółki, pozyskanie inwestora dla projektu. Warto aplikować, bo to może być początek czegoś nowego!
Adriana Pawłowska, Startup School 2010, Prezes Zarządu Pastylka.pl Sp. z o.o.

Startup School przede wszystkim pomoże Ci zmienić Twój pomysł w konkretne działania. A w trakcie poznasz mnóstwo fajnych ludzi, nauczysz mnóstwa nowych rzeczy i będziesz się świetnie bawić.
Maciej Połoński, Startup School 2011, współtwórca Talenter.pl

Zgłoś się już dziś!

Najbliższa edycja Startup School rozpocznie się 3 lutego 2012 roku i będzie trwała do końca marca. Formularz zgłoszeniowy oraz dodatkowe informacje znajdują się na tej stronie.

Więcej informacji udziela:
Agnieszka Lewandowska-Dziewięcka
e-mail: a.dziewiecka@startupschool.pl
tel. +48 606 298 137

Startup School to projekt, który powstał z inicjatywy przedsiębiorcy internetowego Rafała Agnieszczaka (współtwórcy m.in fotka.pl, swistak.pl, finansowo.pl). W 2009 roku wraz z programistami i project managerami z Kreativ Sp. z o.o. zorganizował po raz pierwszy wakacyjne warsztaty przedsiębiorczości. Młodzi ludzie z całej Polski mieli okazję spędzić trzy miesiące w Warszawie, zdobyć wiedzę na temat tworzenia biznesu w branży internetowej i, co najważniejsze, zrealizować swój pomysł na biznes internetowy.

Do tej pory w Startup School wzięło udział kilkadziesiąt osób i powstało kilkanaście serwisów, nad którymi zespoły pracują również po zakończeniu warsztatów. W zamian za udziały młodzi przedsiębiorcy otrzymują wsparcie finansowe i merytoryczne podczas tworzenia własnego produktu internetowego.”

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę