Aulery 2012 – zgłoś swoją firmę do konkursu o miano najlepszej firmy w Europie Centralnej i Wschodniej!

Artur Kurasiński
30 marca 2012
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Koniec kalendarza Majów to nie koniec świata. To zapowiedź zmian jakie właśnie w tym roku mają swój początek. Aulery, najważniejsza nagroda dla młodych firm technologicznych w Polsce rusza w świat i zmienia swoją formułę…

Aulery to nagroda dla najlepszych firm, które wyszły już z początkowej fazy rozwoju przyznawana przez Aula Polska. Od 2009 roku nagroda przyznawana była najciekawszym projektom, które prezentowały się w ramach serii spotkań Aula Polska.

Spotkania z cyklu Aula Polska odbywają się od pięciu lat i są inspiracją oraz wsparciem dla innych młodych przedsiębiorców zakładających swoje pierwsze firmy technologiczne. Przez 3 kolejne lata kapituła nagrody nie pomyliła się ani razu przez co każda z nagrodzonych firm cały czas się rozwija i powiększają krajowe PKB.

Dlatego w tym roku, przy okazji czwartej edycji Aulerów następuje szereg zmian. Najważniejszą z nich jest otwarcie rejestracji dla firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Zgłaszać się mogą spółki technologiczne (zarówno aplikacje webowe jak i mobilne).

Warunkiem podstawowym przyjęcia zgłoszenia będzie co najmniej roczna historia spółki oraz zgłoszenie się zespołu złożonego z co najmniej dwóch osób (najchętniej osób odpowiedzialnych za część technologiczną i marketingową).

Kolejną nowością jest powołanie Rady Aulerów. Podobnie jak ta Ocarowa® będzie się co roku zmieniać, jednak zawsze będą w niej osób z osiągnięciami w dziedzinach inwestycji, innowacji, rozwoju czy promocji spółek technologicznych w Polsce i na świecie. Z początkowego grona zgłoszeń wybranych zostanie 30 najlepszych projektów a potem 15, które przejdą do finału Aulerów.

Podczas finałowej gali 27 kwietnia w gdańskiej ERGO Arenie zaprezentowane zostaną trzy najlepsze firmy z regionu CEE (Europy Środkowej i Wschodniej).

W bieżącym roku swoją obecność w składzie jury znaleźli się:

1. Sitar Teli (Doughty Hanson)
2. Marcin Grodzicki (AdTaily)
3. Jarosław Sobolewski (IAB Polska)
4. Michał Brański (o2)
5. Carlos Eduardo Spinal (Seedcamp)
6. Grzegorz Marczak (Antyweb)
7. Anti Villponen (ArcticStartup)
8. Bogdan Iordache (How To Web)
9. Natascha Starkell (GoalEurope)
10. Alex Barrera (Tetuan Valley)
11. Jon Bradfrod (Springboard)
12. Krzysztof Kowalczyk (hardGAMMA Ventures)
13. Daniel Stachowiak (iO Adria Limited)
14. David Bizer (HackFwd)
15. Jaromir Działo (Topicmarks)
16. Piotr Pągowski (HP Polska)
17. Paweł Chudziński (Point Nine Capital)
18. Johan Lorenzen (Sunstone Technology Ventures)
19. Maciej Wicha (Agora)

Na stronie http://submit.aulery.com można już zgłaszać swoje projekty. System przygotowany przez firmę Empathy zautomatyzuje proces zgłoszeń. Chętne projekty wypełniają formularz i w przypadku przejścia dalej taże poprzez stronę będa przesyłać dane uzupełniające. Przyjmowanie zgłoszeń trwa tylko do 12 kwietnia!

Gala finałowa Aulerów i wręczenie nowej statuetek odbędzie się w gdańskiej hali ERGO Arenie podczas „Business Sopot Festival” już 27 kwietnia 2012 roku.

Podczas całodniowej imprezy odbędzie się także gala finałowa “Leaders in Poland” i wiele prezentacji i wydarzeń około biznesowych. Organizatorzy Aulerów planują rozdać około 200 bezpłatnych biletów.

Organizację Aulerów 2012 wspierają: Google, Orange, Novell, HP, hardGAMMA Ventures, IAB Polska, STARTER – Gdański Inkubator Przedsiębiorczości a patronat kulturalny objęło oficjalnie Miasto Gdańsk.

Patronami medialnymi są: Gazeta.pl, Wyborcza.biz, o2.pl, WP.pl oraz Antyweb.pl i magazyn „Proseed”.

Aulery wspierają także: Grandessa.pl i Empathy.pl

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon