Rusza program BizSpark Plus

Artur Kurasiński
8 marca 2012
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

Rusza program BizSpark Plus – rozszerzenie programu Microsoft BizSpark przeznaczonego dla start-upów. Firma Microsoft uruchamia BizSpark Plus, rozszerzenie programu BizSpark, wspierającego firmy debiutujące na rynku…

W ramach BizSpark Plus początkujące przedsiębiorstwa o dużym potencjale będą mogły skorzystać z rozwiązań Microsoft za pośrednictwem globalnej sieci partnerów, wybranych spośród czołowych inkubatorów i akceleratorów przedsiębiorczości.

BizSpark, którego światowa premiera odbyła się w listopadzie 2008 roku, to program polegający na bezpłatnym udostępnieniu produktów Microsoft oraz wsparciu technologicznym młodych firm wytwarzających oprogramowanie. Celem programu jest przyspieszenie rozwoju debiutujących firm. Microsoft bezpłatnie udostępnia jego uczestnikom najnowsze, profesjonalne narzędzia programistyczne, a także produkty serwerowe do budowy własnych rozwiązań internetowych.

Od czasu uruchomienia BizSpark skorzystało z niego już ponad 45 000 firm z całego świata, w tym przeszło 1100 z Polski. Teraz, dzięki wprowadzeniu BizSpark Plus, specjalne wsparcie otrzymają start-upy o największym rynkowym potencjale.

Celem wersji „Plus” jest pomoc początkującym firmom w rozwinięciu ich działalności. Pokrycie przez Microsoft kosztów przetwarzania danych w chmurze pozwoli start-upom przeznaczyć czas i pieniądze na rozwiązywanie problemów biznesowych i rozwój firmy.

W programie dostępnych będzie kilka ofert Microsoft. Pierwszą z nich jest Windows Azure for BizSpark Plus, która umożliwia start-upom bezpłatną konsumpcję mocy obliczeniowej chmury Windows Azure do wartości 60 tysięcy dolarów w ciągu dwóch lat (koszt w całości pokrywany przez Microsoft).

Program BizSpark Plus ma charakter zamknięty – młode firmy mogą zostać do niego zakwalifikowane wyłącznie za pośrednictwem partnerów biznesowych przedsięwzięcia: inkubatorów, inwestorów, doradców i firm oferujących usługi hostingowe.

Na świecie jest w chwili obecnej 45 partnerów programu BizSpark Plus – partnerzy ci wybierani są z lokalnych rynków na podstawie osiągnięć w zakresie przyciągania i wspierania początkujących firm światowej klasy. W Polsce partnerami programu zostały firmy UBIK Business Consulting oraz Miasteczko Multimedialne (MMC Brainville).

„Park technologiczny MMC Brainville, miejsce stworzone dla nowoczesnego biznesu oraz pasjonatów najnowszych technologii, od lat ceni sobie współpracę z firmą Microsoft w zakresie wspierania rozwoju innowacyjnych firm. W tym roku już po raz czwarty zostaliśmy partnerem globalnego konkursu dla programistów Imagine Cup, inicjując nową ścieżkę Imagine Cup Venture, która ma pomóc najlepszym zespołom zamienić ich pomysły w realne biznesy. Głównym celem MMC Brainville jest przyspieszanie rozwoju debiutujących firm, a partnerstwo w kolejnym projekcie Microsoft – BizSpark Plus poszerza naszą ofertę dla ciekawych technologicznie startupów, ułatwiając im dostęp do nowoczesnych narzędzi.” – mówi Krzysztof Wnęk, dyrektor projektu MMC Brainville.

„Jesteśmy zaszczyceni mogąc już od 2008 roku brać udział w takim programie, jak BizSpark, szczególnie, że z tym programem wiążą się takie ikony rynku startupów, jak Techstars, Springboard, Seedcamp czy Startup Weekend. Ważne jest także to, że dzięki programowi BizSpark najlepsze startupy zyskują dostęp do wartościowej technologii i unikatowej wiedzy. Wsparcie nie powinno bowiem polegać jednie na inwestycjach kapitałowych, ale także transferze know-how i dobrych praktyk biznesowych. Dlatego uznajemy BizSpark za program, który pomoże startupom – także z naszego portfolio – sprawniej działać na konkurencyjnym rynku.” – powiedział Michał Bonarowski, dyrektor zarządzający, UBIK Business Consulting.

Oto kilku partnerów, którzy razem z UBIK Business Consulting i MMC Brainville dołączyli już do programu BizSpark Plus:
• TechStars (zasięg globalny)
• Startup Weekend (zasięg globalny)
• SeedCamp (zasięg globalny)
• Founder Institute (zasięg globalny)
• Fumec (zasięg globalny)
• Springboard (Wielka Brytania)
• TechCity (Wielka Brytania)
• Eura Technologies (Francja)
• DojoBoost (Francja)
• Cietec (Brazylia)

Więcej informacji na temat programu, ofert oraz partnerów można znaleźć na tej stronie.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon