Trwa nabór do „Founder Institute” – największego na świecie akcelerator startupów

Artur Kurasiński
19 grudnia 2012
Ten artykuł przeczytasz w 4 minut

Obecnie w Warszawie testowane jest zapotrzebowanie na tego rodzaju inicjatywę i liczbę chętnych do udziału w programie edukacyjnym dla przyszłych przedsiębiorców technologicznych.
Founder Institute to czteromiesięczny program, który polega na regularnych spotkaniach w poniedziałki…


Planowane jest, że sesje rozpoczynać się będą o godzinie 18:30, tak aby każdy po pracy mógł spokojnie dołączyć do uczestników. Udział w programie nie wiąże się z rezygnacją z dotychczasowego miejsca zatrudnienia. Jeśli ktoś ma pomysł na biznes, ale czuje, że potrzebuje dodatkowej wiedzy, to program właśnie dla niej/ niego.

Tylko do 23.12 osoby, które zadeklarują chęć udziału zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej, która wynosi 50$. Rejestracji na www.fi.co/join.

Inicjatywa Founder Institute jest nowością w kraju, jednak na świecie działa już kilka lat. Program ukończyło kilkaset osób, co skutkuje ponad 650 firmami. Program jak i sama formuła zakłada realizację poszczególnych ścieżek tematycznych, na które składają się takie tematy jak pomysł i jego możliwości rozwoju czy kwestie dotyczące zasobów ludzkich w projektach.

Poruszane będą aspekty prawne funkcjonowania biznesu, modeli biznesowych dobranych do konkretnych projektów czy ich promocja w różnych środowiskach. Każda ze ścieżek zakończona zostanie analizą mentorów z dotychczasowych postępów uczestników. Więcej o programie tutaj: http://fi.co/curriculum

Uczestnicy poznają też zasady skutecznego networkingu, a przede wszystkim dowiedzą się jak efektywnie korzystać z możliwości jakie daje program, tak aby maksymalnie zyskać na udziale w nim. Do współpracy zaprosiliśmy znanych przedsiębiorców, którzy w roli mentorów dzielić się będą swoją wiedzą i doświadczeniem. Są to osoby, których nie spotkacie na imprezach branżowych – tylko dla nas zgodzili się na współpracę.

Wśród mentorów Founder Institute Warsaw zobaczymy m.in.:

Adam Hościło – Współzałożyciel w Twisted Logic. Doświadczony konsultant ds. związanych z obszarem aplikacji mobilnych. IT Project Manager w przeszłości. Ekspert w iOS projektów rozwojowych (interfejsy, App Store, marketing). Był właścicielem produktu i menedżer biznesu Digital Publishing System dla iPada o nazwie http://getiPublisher.com/

Arkadiusz Hajduk – posiada bogate doświadczenie m.in. w obszarze rozwoju produktów, zarządzaniu projektami, zarządzaniu zasobami ludzkimi, obsłudze klienta, rozwoju biznesu. Zarządzaniu operacyjnym i wielu innych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Arkadiusz jest CEO i współzałożyciel Huge Thing (http://hugething.org) – programu mającego na celu budowę firm z globalnymi ambicjami. Jednocześnie pełni funkcję menedżera inwestycyjnego w Grupie akceleratorów Venture Capital. Arkadiusz aktywnie uczestniczy w wielu przedsiębiorczych inicjatywach, takich jak Poznań Startup Weekend, Startup Sprint i P-Team.

Ela Madej – Współzałożycielka Applicake (applicake.com), Base CRM (getbase.com) i organizatorka European Rails Conference Railsberry (railsberry.com). Buduje także społeczność startupów JoinHive (joinhive.com). Organizatorka Mobile Mobile Conference (mmconf.com) i mentor w trakcie Startup Weekendów. Wraz ze swoim zespołem znalazła się w 2011 na liście tygodnika Wprost wśród „100 najbogatszych Przyszłości”. Obecnie koncentruje się na rozwoju nowej firmy Rainbows and Unicorns Corp.

Filip Miłoszewski – Współzałożyciel Listonic – mobilnej listy zakupów, jedna z najbardziej popularnych aplikacji mobilnych w Polsce. Silnie skupiony na prostocie i użyteczność. Pasjonat produktów mobilnych. Związany z branżą od 2008 roku, zdobył znaczną wiedzę w zakresie marketingu mobilnego, rozwój produktów, a także działania na starcie.

Jakub Domeracki – pasjonuje się tematami z obszaru venture capital, finansów i przedsiębiorczości. Zawodowo jest prezesem Idea Box SA, SPV z Idea Bank – pierwszego banku w Polsce, który dostarcza usług idealnie dopasowanych do potrzeb przedsiębiorców. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, brał udział w programach na London School of Economics oraz Instytut Zarządzania Technologii, Indiach.

Jan Zając – Dyrektor generalny i współzałożyciel Sotrender, narzędzia badającego media społeczne. Badacz Internetu,, adiunkt w Katedrze Psychologii Społecznej, Uniwersytetu Warszawskiego.

Maciej Maciejowski – Doświadczony menedżer i ekspert w mediach internetowych. Od 1993 roku, mocno zaangażowany w rozwój Internetu. Od 1996 roku związany Grupa Onet.pl SA. Był pierwszym webmaster w Onet.pl. Jako dyrektor innowacyjności produktów kierował zespołami, które tworzą większość aktualnie działających witryn w Onet. Dziś zajmuje się rozwojem produktów i udzielenia pomocy statupom. Prywatnie pisze bloga moonopol.pl o procesach zachodzących w Internecie.

Michał Sadowski – Ukończył studia magisterskie na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Od 10 lat zaangażowany w rozwój polskiego Internetu. Założyciel i Prezes Zarządu Brand24 SA Jest również współzałożycielem takich usług jak PinoTV.pl, Moblo.pl, Slajdzik.pl, Livesite.pl.

Michał Jaskólski – Współzałożyciel, wiceprezes i dyrektor R & D Grupy Nokaut SA notowanej na rynku podstawowym GPW. Odpowiedzialny za projekt graficzny i zespół UX, jak również ds. badania rynku e-commerce. Współzałożyciel Morizon SA spółki notowanej na rynku NewConnect. Online od 1997 roku. Zaangażowany w projektowanie stron internetowych i tworzenie stron internetowych od 1999 roku. Kiedyś web designer, web developer, analityk, kierownik zespołu, project manager i product manager w wielu różnych firm, w tym Wirtualna Polska i Implix.

Paweł Fornalski – założyciel i CEO IAI SA, spółki notowanej na giełdzie dostarczającej oprogramowanie dla e-commerce IAI-Shop.com, które obsługuje 2000 polskich sklepów internetowych i który generuje ponad 1 miliard złotych obrotów. Teraz koncentruje się głównie na rozwoju rynków zagranicznych dla IAI w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemiec, który oferuje podobne usługi – IdoSell.com. Angażuje się również jako twórca jednej z najstarszych i najbardziej znanych polskich portali muzycznych Hip-Hop.pl. Wcześniej stworzył wiele portali społecznościowych.

Zapraszamy i mamy nadzieję, że uda się nam zebrać niezbędną liczbę chętnych, tak aby program mógł ruszyć w lutym 2013 roku.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon