Kolejna edycja Startup Safary odbędzie się 24 stycznia w Kolonii

Artur Kurasiński
14 stycznia 2013
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Kolejne edycja Startup Safary odbędzie się 24 stycznia 2013 w Kolonii, w Niemczech. Po porannym śniadaniu z lokalnymi startupowcami, rozpocznie się wycieczka Startup Safary po biurach takich firm jak AdCloud, ParStream oraz Startplatz.

AdCloud tworzy internetową platform reklamową. Firma powstała w 2009 roku w kwietniu 2011 została kupiona przez Deutsche Post DHL. AdCloud zaprasza uczestników Startup Safary do swojej centrali w Kolonii, drugie biuro ma w Madrycie. AdCloud obsługuje obecnie ponad 3500 klientów w obrębie ponad 500 dużych serwisów internetowych. Przewodnikiem po firmie będzie jeden z jej założycieli oraz CEO, Henning Lange, który jest specjalistą od marketing performatywnego i przed założeniem AdCloud, był Head of Performance Marketing w OnVista, gdzie stworzył Ligatus Network.

ParStream tworzy platformę analityczną do analizy dużych ilości danych w czasie rzeczywistym i chce w ten sposób wprowadzić rewolucję w sposobie w jaki analizuje się bazy danych. W 2012 ParStream zebrał na ten cel 5,4 miliona dolarów w rundzie A. Obecnie ma biura w Palo Alto, Paryżu i Kolonii, gdzie znajduje się centrala. Firma została założona w 2008 roku przez Michael Hummel and Jörg Bienert, który pełni również funkcję CEO i podczas Startup Safary będzie oprowadzał nas po swoim biurze.

Startup Safary zawita również do Startplatz, inkubatora oraz centralnego punktu spotkań kolońskiej sceny startupowej. W Startplatz mieści się wiele z najgorętszych kolońskich startupów m.in. Golf Post, Boostpark, Gründerkey, Warenkorb, Neumorgen & Nerdhub. Organizowane sa tam również konferencje, warsztaty i pitche. Grupę będzie oprowadzać jeden z założycieli, Matthias Graef. Przed założeniem Startplatz, Mathias stworzył m.in. internetowy magazyn Golf Post.

Przed rozpoczęciem 25 stycznia kolejnej edycji Startup Weekendu Cologne, odbędzie się organizowana wspólnie ze Startup Safary impreza networkingowa w co-worku Betahaus. Spodziewanych jest ponad 150 gości z lokalnej sceny startupwej.

Na Cologne Startup Safary dostępnych jest 20 bietów. Po 19 stycznia bilety będą kosztować 30 euro, wcześniej dostępne są tańsze bilety w cenie 25 euro.

kontact: Clarissa Steinhöfel
Email: clarissa@startupcrawl.eu
Tel.: +49 176 20289704
Website: http://cologne.startupsafary.com
https://www.facebook.com/StartupSafary

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon