Jan Michalski (Outbox.pl) – Współpraca z Salesforce.com umożliwia oferowanie naszym klientom najlepszych narzędzi stosowanych w branży.

Artur Kurasiński
4 czerwca 2013
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

jan_michalski_outbox

AK74 – Gratuluję podpisania umowy z Salesforce.com. Co dokładnie będziecie robili w Polsce i jakie narzędzia sprzedawali?

Jan Michalski (Dyrektor, Salesforce.com & Social Media) – My w Outbox nadal będziemy robić to, w czym jesteśmy najlepsi – oferować narzędzia i doradzać, jak budować lepsze relacje z klientem. Ponieważ bardzo szybko zmienia się środowisko, w którym klienci są osadzeni, zmienia się również sposób nawiązywania z nimi relacji. Sieć, media społecznościowe to miejsce, gdzie można spotkać się z klientem, zrozumieć czego potrzebuje i prowadzić z nim dialog.

Narzędzia, takie jak Salesforce Marketing Cloud umożliwiają i ułatwiają ten proces. Co ważne, pozwalają także na pełną integrację z klasycznymi systemami do budowania relacji z klientem (CRM), a to dla wielu firm kluczowe.

AK74 – Radian6, Buddy media, Social.com to narzędzia znane ale klientom i firmom poza Polską. Na naszym rynku powstały i nieźle działają konkurencyjne produkty i usługi – jak zamierzacie przekonać klientów do płacenia właśnie Wam?

JM – Myślę, że klienci chcą najlepszych rozwiązań, zwłaszcza, jeśli ich ceny są porównywalne. Zmiany tego typu narzędzi nie są ani kosztowne ani trudne, klienci mają pełną swobodę działania – szczególnie w sytuacji, gdy pojawia się nowy, lepszy czy ciekawszy, z ich punktu widzenia, produkt na rynku.

Radian6, Buddy Media i Social.com są znane na świecie, ponieważ należą do najlepszych narzędzi stosowanych w branży. Oferują funkcjonalności, które naszym klientom są bardzo przydatne i uważamy, że popyt na tego typu usługi będzie się zwiększał w najbliższych miesiącach i latach. Obserwujemy ten trend na rynku angielskim i jestem pewien, że podobna sytuacja będzie miała miejsce także w naszym kraju.

AK74 – Czy Salesforce Marketing Cloud to tylko te trzy narzędzia?

JM – Tak.

AK74 – Jaki będzie model biznesowy i na jakiego typu klientów liczycie – agencja reklamowe, domy mediowe, portale?

JM – Wszystkie przez Ciebie wymienione, ale również – bezpośrednio – firmy. Wiele międzynarodowych korporacji już używa tych narzędzi, są one dobrze znane w tych organizacjach. Wachlarz możliwości użycia Marketing Cloud jest bardzo szeroki i Outbox ma dostęp do tych informacji, dzięki czemu możemy doradzać naszym klientom, jak skuteczniej wykorzystywać te narzędzia z korzyścią dla ich biznesu.

AK74 – Co trzeba było zrobić żeby przekonać Salesforce.com do współpracy właśnie z Outbox? Czy to umowa wyłączna na Polskę? Bo widzę, że w swojej ofercie usługi Salesforce.com ma także na przykład Billennium?

JM – Tak, jest to umowa na Polskę. Salesforce.com to nie tylko Marketing Cloud. Jest to również system CRM obsługujący procesy sprzedaży i obsługi klienta, którego jesteśmy największym wdrożeniowcem w tej części Europy, ale nie jedynym. Oferujemy również Salesforce.com CRM i możemy się pochwalić ponad 35 projektami zakończonymi sukcesem.

Co trzeba było zrobić? W zeszłym roku, gdy Salesforce.com ogłosił tworzenie Marketing Cloud na konferencji Dreamforce w San Francisco od razu rozpoczęliśmy rozmowy o partnerstwie na polskim rynku. Salesforce znał nasze wysokie kompetencje z wdrożeń CRM oraz podejście do Klienta. Pozostało jedynie ustalić szczegóły.

AK74 – Określacie się „numerem jeden w Polsce pod kątem liczby wdrożeń CRM” – na ile to jest marketing a na ile potwierdzone fakty? Dla jakich klientów pracujecie?

JM – Chodzi o przychód z wdrożeń CRM. Outbox ma ponad 350 specjalistów realizujących wdrożenia CRM, a według rankingu Computerworld Top200 jesteśmy na trzecim miejscu pod względem przychodów w kategorii firm wdrożeniowych w Polsce. Poprzednicy w tym rankingu to firmy, w których CRM stanowi niewielki procent przychodów, jeśli w ogóle. Mamy wielu klientów w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech, większość stanowią duże międzynarodowe korporacje, jednak pracujemy także z małymi i średnimi firmami – wiele przykładów odnaleźć można na naszej stronie www.outbox.pl.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon