Jak się „internety robi” po amerykańsku? Być może będę to wiedział za dwa miesiące.

Artur Kurasiński
15 lipca 2013
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

flaga_USA_blog_ak74

Michał Sadowski i Karol Wnukiewicz śpiewają, że „internety robią” a ja chcę sprawdzić, poczuć i doświadczyć jak się robi biznes ale taki wielki, prawdziwy i ten znany z pierwszych stron TechCruncha…

Jeśli czytacie te słowa oznacza to, że udało mi się prześlizgnąć przez amerykańską granicę i jestem gdzieś w okolicach Chicago. Po podładowaniu baterii wszelakich urządzeń zamierzam udać się w długą drogą po amerykańskich bezdrożach (ale również i miastach). Przez około dwóch miesięcy będę krążył po USA i spotykał się z różnymi osobami – właścicielami startupów, inwestorami, dziennikarzami czołowych tech-blogów. Wszystko się zmienia więc nie mogę na chwilę obecną powiedzieć dokładnie kto, gdzie i jak.

Cel stawiam sobie prosty – dowiedzieć się jak najwięcej o Dolinie Krzemowej, innowacjach, inwestorach i całym ekosystemie związanych z filozofią „pay it forward”. Zamierzam odwiedzić kilka polskich firm, które w Dolinie (albo blisko niej) mają swoje siedziby i chętnie dzielą się doświadczenie z podboju amerykańskiej ziemi. Być może (nadal jest to w trakcie ustaleń) odwiedzę kilka bardzo znanych firm i pogadam z kilkoma branżowo rozpoznawalnymi indywidualnościami. Chciałbym zobaczyć, sprawdzić i przekonać się na własnej skórze „jak tam jest” i jak się „robi te startupy” ale na poziomie Facebooka, Evernote czy Dropboksa.

Jeśli chcecie żebym spróbował wbić się do którejś z Waszych ulubionych firm – dajcie znać. Nie wiem co uda mi się załatwić ale obiecuję, że zrobię co będę mógł :)

Nie wiem czy znajdę czas na nagrywanie wideo i regularne wpisy – nie ukrywam, że zaplanowałem te dwa miesiące również pod kątem wypoczynku i relaksu (co zamierzam szczególnie wdrożyć podczas jednego z etapów:).

Sponsorzy i Partnerzy Mojej Wielkiej Wyprawy:

samsung_s4_ak74
Samsung – Nie ukrywam, że lubię Samsunga i bardzo zabiegałem o jego partnerstwo. Udało się i w czasie całej podróży będę testował Galaxy S4 na wszelkie możliwe sposoby. Na pewno będę zamęczał Was postując zdjęcia (śledźcie mnie na Facebooku). Albo filmy. Albo coś innego.

Partnerzy:

wimp_ak74_blog
WiMP – Wybrałem WiMPa ponieważ nie lubię się rozstawać z muzyką. Tym razem sprawdzę czy słuchanie „Rage Against The Machine” podczas jazdy przez Route 66 pozwoli mi szybciej pokonać odległość :) O WiMPie już pisałem – teraz czeka mnie dłuższe testowanie w terenie.

audioteka_blog_ak74
Audioteka – Do audiobooków przekonałem się od czasu kiedy spacerowałem z córką. Od tego czasu pochłaniam je kiedy jadę samochodem, lecę samolotem. Audiobooki są świetną alternatywną dla czytania – kto nie wierzy niech spróbuje któregoś ze słuchowisk na przykład „Niezwyciężony” Stanisława Lema. Audioteka od lat jest jedną z najlepszych polskich firm, które świetnie wykorzystały fundusze z UE i zaczyna być dostrzegana na świecie.

…oraz dwa moje startupy z którymi jadę do Doliny Krzemowej żeby o nich trochę opowiedzieć:

launch_app_ak74_blog
LAUNCH – Prosta aplikacja do prototypowania na urządzeniach mobilnych i stacjonarnie na webie. Skrojona do pracy w zespole (team programista / grafik / PM już nie będą musieli płakać po nocach), dostępna na wszystkie platformy i urządzenia. Start na jesieni 2013 roku.

fokus_app_ak74_blog
Fokus – dzięki Fokusowi dowiesz się co się dzieje na Twojej stronie www, w mediach społecznościowych i wszystkich tych serwisach na których coś dzieje się związanego z Twoją marką czy usługą. Wyobraź sobie Google Analytics, który jest dziecinnie prosty, umie doradzić i jest w stanie rozwiązać Twój problem. Witaj w Fokusie :) Usługa dostępna na jesieni 2013 roku.

PS. God Bless America! :)

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon