Konkurs

hub:raum Kraków rozpoczyna nabór do II edycji

hub_raum_kraków_2013

Centrum innowacyjności organizuje drugą edycję hub:raum Kraków Warp – programu akceleracyjnego skierowanego do startupów i kreatywnych osób, które chcą rozwijać swoje pomysły…

Program odbędzie się w stolicy Małopolski, w dniach 7 – 14 czerwca. Zgłoszenia można przesłać do 20 maja b.r. poprzez stronę internetową www.hubraum.com/apply lub www.applytohubraum.com. hub:raum Kraków pokrywa koszty związane z podróżą oraz zakwaterowaniem.

Pierwsza edycja programu odbyła się w grudniu ubiegłego roku, wzięło w niej udział ponad 50 międzynarodowych ekspertów i 52 uczestników z 10 krajów w tym m.in. Polski, Bułgarii, Ukrainy czy Chorwacji. Głównym celem tegorocznej edycji hub:raum Kraków Warp jest zaproszenie najlepszych projektów do centrum innowacyjności i współpracy z Deutsche Telekom oraz ich sukces na międzynarodowych rynkach dzięki inwestycji do 80 tysięcy euro.

Podczas programu wspieranego przez grupę Deutsche Telekom, wybrane zespoły lub osoby zdobędą szeroką wiedzę w zakresie finansowania, tworzenia bazy klientów, zarządzania projektem i umiejętności prezentowania swojego pomysłu przed publicznością. Ponadto, uczestnicy będą mieli okazję zdobyć doświadczenie w każdym aspekcie, który jest ważny dla ich biznesu oraz sprawdzić, czy ich produkt lub usługa znajdzie zainteresowanie klientów.

„Pierwsza edycja warsztatów okazała się wielkim sukcesem. Jestem dumny z tego, że mogę obserwować zespoły, które wykorzystują zdobytą podczas programu wiedzę, rozwijają swoje projekty i odnoszą sukcesy na międzynarodowych rynkach. To doświadczenie jest dowodem na to, że podjęliśmy słuszną decyzję.” – mówi Jakub Probola, lider hub:raum Kraków.

„W tym roku podczas rekrutacji skupiamy się szczególnie na zespołach i osobach, które potrafią wykorzystać potencjał współpracy z operatorem telekomunikacyjnym. Wierzymy, że właśnie oni wejdą na międzynarodowe rynki ze swoimi pomysłami i produktami. Nie mogę się doczekać, by poznać uczestników i podzielić się z nimi wiedzą.” – dodaje Jakub Probola.

Kto może się zgłosić?

Proces rekrutacyjny na najciekawsze i najbardziej innowacyjne pomysły biznesowe trwa do 20 maja. Centrum innowacyjności szuka zespołów i osób z pomysłem lub zdefiniowanym projektem. Startupy, które chcą wziąć udział w programie powinny wypełnić formularz na www.hubraum.com/apply lub www.applytohubraum.com.

Podsumowanie hub:raum Kraków Warp 2013

Podczas grudniowego programu, 15 zespołów z Polski, Bułgarii, Słowacji, Chorwacji, Czech, Rumunii, Grecji, Czarnogóry, Austrii oraz Ukrainy uczestniczyło w trwającej osiem dni akademii biznesowej. Zdobyli oni szeroką wiedzę w zakresie finansowania, tworzenia bazy klientów, zarządzania projektem i umiejętności prezentowania swojego pomysłu przed publicznością.

Trzy startupy, czyli CollarPocket z Polski, Omnipaste z Rumunii oraz Tourvia.me z Czarnogóry, zostały zaproszone do inkubatora. Projekty wybrało jury, w którego skład weszli mentorzy hub:raum Kraków oraz eksperci Deutsche Telekom. Podsumowanie pierwszej edycji program akceleracyjnego znajduje się tutaj: http://bit.ly/warpsummary.

O hub:raum Kraków

hub:raum Kraków to centrum innowacyjności oferujący wsparcie młodym przedsiębiorcom z Europy Środkowo-Wschodniej –. Polska to drugi europejski kraj, w którym Deutsche Telekom, do którego należy sieć T-Mobile nawiązuje współpracę ze startupami, czyli firmami na wstępnym etapie rozwoju zajmującymi się głównie nowoczesnymi technologiami.

hub:raum Kraków oferuje kompleksowe wsparcie w czterech obszarach: finansowania, zapewnienia przestrzeni do pracy (możliwość co-workingu), doradztwa mentorów i ekspertów oraz dostępu do zasobów Deutsche Telekom (takich jak baza klientów, usługi techniczne, dostęp do infrastruktury).

Kontakt:
Filip Dębowski
Event and Communication Manager

tel.: +48 882 020 493
e-mail: filip@hubraum.com

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!