Michal Furmaniak (Verity Partners LLC) – Pokolenie młodych, inteligentnych i nieustraszonych

Artur Kurasiński
15 kwietnia 2014
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

NYC_blog_ak74

W ostatniej dekadzie obserwujemy stały wzrost rozwoju przedsiębiorczości w Europie Wschodniej. Możliwości stworzone przez kapitalizm i wolny rynek są widoczne w każdym znaczącym segmencie rynku. Korporacje, jak również osoby z silnymi wpływami gospodarczymi i politycznymi, odniosły niesamowite korzyści…

Autorem tekstu jest Michał Furmaniak

Tymczasem reszta populacji Europy Wschodniej musiała przezwyciężyć wpajane przez lata stereotypy i oczekiwania, aby odnaleźć wolność i odwagę do odniesienia sukcesu. Ludzie musieli pokonać niezliczone przeszkody, aby odnaleźć swoją prawdziwą tożsamość jako naród, jako grupy, jako jednostki.

Jest to proces wielopokoleniowy, jaki większość narodów wschodnioeuropejskich stara się zakończyć w możliwie jak najkrótszym czasie. Technologia odgrywa ważną rolę w zapewnieniu dostępu i możliwości przyspieszania tempa rozwoju.

Środowisko Europy Wschodniej jest jeszcze młode, potrzebuje efektywnego kształcenia i wsparcia, ale rozwija się organicznie w znaczącym tempie. Kraje takie jak Polska, Estonia i Ukraina zapewniają doskonały ekosystem dla wysoko wykwalifikowanych programistów oraz projektantów. Ich umiejętności techniczne są wyjątkowe, dzięki czemu mogą oni z powodzeniem konkurować z programistami z każdego innego regionu świata.

Od hackatony przez akceletory czy techlaby, międzynarodowe rynki znajdują się pod wpływem imponujących umiejętności specjalistów z Europy Wschodniej. Młoda, entuzjastyczna, techniczne i wewnętrznie silna pod względem wspólnych języków biznesowych – angielskiego i kodu komputerowego, ta świeża grupa demograficzna jest gotowa oddziaływać na świat w istotny sposób.

Rynki międzynarodowe zapewniają znaczne możliwości dla rozwoju przedsiębiorczości, poszerzania doświadczenia i rozwoju technologii dla tej utalentowanej grupy. Ale jedna z największych szans leży w wewnętrznej wierze, która jest typowa dla bardziej dojrzałych gospodarek światowych – mianowicie w to, że zarówno ryzyko, jak i porażka mają swoje plusy.

Są mile widziane. Są poszukiwane. Dlaczego? Ponieważ ich istnienie odróżnia faktyczne umiejętności od czystego talentu. Prawdziwy charakter i wytrwałość przeważają w tym środowisku, a kreatywności i sukces nie znają granic.

Deweloperzy i programiści z Europy Wschodniej stopniowo uświadamiają sobie, że jest to jedna z najważniejszych lekcji, z jakiej muszą wyciągnąć wnioski. Amerykańscy inwestorzy cenią osobę bardziej niż pomysły, które dana osoba przedstawia.

Pomysł może zaowocować sukcesem albo porażką, ale inteligentny i pełen pasji przedsiębiorca odniesie sukces bez względu na przeszkody czy komplikacje na swojej drodze. Brak strachu wobec własnych przekonań i determinacja pomagają stworzyć możliwości, które prowadzą do sukcesu – jakkolwiek go definiujemy.

Gdy już wschodnioeuropejskie pokolenie młodych optymistów technologicznych to zrozumie, znikną wszelkie ograniczenia co do wpływu, jaki będzie mieć na nas wszystkich.

Michal Furmaniak
Verity Partners LLC – Wspólnik Zarządzający

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon