#hackpizza – pierwszy hackathon organizowany przez PizzaPortal.pl

Artur Kurasiński
27 maja 2014
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

hackpizza_blog_ak74

Ruszyły zapisy do #hackpizza czyli pierwszej edycji maratonu kodowania dla pro-gramistów organizowanego przez założycieli PizzaPortal.pl. Zadaniem uczestników będzie stworzenie prototypu produktu: usługi webowej, aplikacji lub gry, którego wdrożenie uatrakcyjni korzystanie z serwisu…

Hackathony zdobywają obecnie coraz większą popularność. Dla uczestników są okazją do sprawdze-nia swoich umiejętności developerskich oraz zdolności do pracy pod presją czasu i w teamie. To także szansa na komercjalizację pomysłów związanych z nowymi technologiami, ponieważ projekty są oceniane pod kątem ich biznesowego potencjału.

Dla organizatorów hackathony są sposobem na ścią-gnięcie do swoich struktur świeżych pomysłów z rynku oraz „wyoutsourcowanie” kreatywności. Po-tencjał tego rodzaju eventów wykorzystują globalne marki takie jak MasterCard czy Facebook.

PizzaPortal.pl to obecnie największy w Polsce serwis pozwalający zamówić jedzenie online. Jest zin-tegrowany z ponad 2 000 restauracjami na terenie całej Polski. Jako pierwszy w swojej kategorii wprowadził możliwość płatności bitcoinami oraz obsługę klientów niesłyszących.

Podczas 3 dniowej imprezy uczestnicy zapoznają się ze specyfiką działania serwisu. Przez cały czas będą pracować pod okiem mentorów by stworzyć najlepszy produkt dedykowany PizzaPortal.pl. Organizatorzy nie stawiają żadnych ograniczeń co do jego charakteru: może być to usługa webowa lub mobilna, aplikacja czy gra, w której nagrodą będą vouchery do zrealizowania w serwisie.

– Od początku swojego istnienia PizzaPortal.pl stara się wdrażać wszelkie rozwiązania ułatwiające codzienne życie klientów. Dlatego zdecydowaliśmy się m.in. na współpracę z migam.pl i obsługę osób głuchych. Jako organizatorzy eventu, jesteśmy przekonani, że uczestnicy #hackpizza zainspirują nas nowymi pomysłami. Najciekawsze z zaprezentowanych projektów zostaną skomercjalizowane. – komentuje Lech Kaniuk, PizzaPortal.pl

Na przygotowanie produktu uczestnicy będą mieli dokładnie 41 godzin – od godz.ok. 21.00 w piątek wieczorem dogodziny 14.00 w niedzielę. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 22 czerwca podczas zakończe-nia imprezy. Otrzymają nagrody rzeczowe oraz propozycję wdrożenia i komercjalizacji swojego po-mysłu. Organizator zapewni im udział w zyskach rozliczany, w zależności od specyfiki projektu, na zasadzie revenue share (podział procentowy od zrealizowanego zamówienia) lub pay per acquisition (stała stawka za każdego nowego użytkownika).

Dodatkowe informacje o wydarzeniu #hackpizza dla osób zainteresowanych uczestnictwem dostępne są na stronie www.hackpizza.pl

Partnerem #HackPizza są między innymi Aula Polska oraz Fokus – smarter analytics.

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Lewandowska
Tel. 606 298 137
e-mail: Agnieszka@startupschool.pl

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon