Meminder – platforma e-learningowa i narzędzie do zarządzania efektywnością pracy

Artur Kurasiński
20 maja 2014
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

meminder_ak74_blog

Coraz częściej pracodawcy zaczynają dbać o rozwój swoich pracowników a robią to z kilku ważnych powodów…

Przede wszystkim pracownik dobrze wyedukowany w danym zagadnieniu, szybciej i bardziej efektywnie wykonuje swoją prace. Dlatego też na naszym rodzimym rynku powstają różne narzędzia aby przyśpieszyć proces uczenia się przez pracowników.

Każdy z nas uczył się zapewne do egzaminów matury itp. Im częściej przypominaliśmy sobie dane zagadnienie, tym bardziej utkwiło to w naszej pamięci. Do trudniejszych tematów trzeba było częściej wracać aby zostały one w naszej pamięci na dłużej.

Dlatego też powstało narzędzie Meminder, które pozwala pracownikom zapamiętać wiedzę metodą stosowaną już dużo wcześniej – czyli SuperMemo. Sposób ten jest oparty o krzywą zapominania. Każdy pracownik który będzie korzystał z Meminder będzie mógł na bieżąco sprawdzać swoją wiedzę oraz zapamiętywać tematy o których zapomniał.

Meminder jest skonstruowany w postaci pytań i odpowiedzi. Administrator, manager lub właściciel firmy ma możliwość zarządzania całą wiedzą zapisaną w narzędziu oraz może kontrolować użytkowników.

Pytanie kto może zapisywać wiedzę? A więc może zarówno administrator jak i użytkownik. Częściej zapewne będą to użytkownicy, który mają kontakt z klientem. Po każdym spotkaniu np. sprzedażowym, pracownik będzie mógł zapisywać pytania jakie na nim padły. Po wpisaniu pytania również będzie mógł dopisać odpowiedź. W ten sposób powstaje baza wiedzy w firmie.

Ponieważ platforma jest zaprojektowana z myślą o mobilnych urządzeniach i dostępnie „w drodze” – np. przed spotkaniem z potencjalnym klientem, gdzie szybko można przejrzeć informacje na dany temat lub po spotkaniu od razu dodać nowe pytania które się na nim pojawiły. Każde pytanie można przypisać do jednej lub więcej kategorii, aby ułatwić przeglądanie (np. nazwa produktu).

Ważną rzeczą jest również samo sprawdzanie wiedzy. Na ekranie pojawia się pytanie, a następnie użytkownik „ w głowie „ na nie odpowiada, naciskając przycisk „pokaż odpowiedź” i ocenia się w skali 1-4. Następnie na podstawie tych ocen dobierane są kolejne pytania, tak aby te trudniejsze częściej się pojawiały. W ten sposób pracownik ma możliwość zapamiętania większej ilości wiedzy niż gdyby to zapisywał na przykład na karteczkach lub próbował zapamiętać nie korzystając z żadnych pomocy. Administrator również może planować sprawdziany dla swoich podopiecznych, aby sprawdzić czy przyswoili oni sobie wiedzę.

Dodatkowym atutem Meminder-a jest możliwość zachowania wiedzy, jaką wprowadza pracownik. W momencie kiedy pracownik zmienia pracodawcę, jego wiedza którą wprowadził w firmie pozostała. Każdy nowy pracownik może też rozpocząć swoją edukację o zagadnieniach dotyczących firmy właśnie z tego narzędzia.

Twórcą narzędzia jest Worktrust Sp. z o.o. Są dwie wersje językowe (polska i brytyjska). Dostęp do narzędzia jest w chwili obecnej darmowy na okres 30 dni. Po upływie darmowego dostępu można zakupić abonament.

Więcej informacji na: www.meminder.pl oraz www.meminder.co.uk.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon