Piknik Mistrzów Kodowania: 13-14 czerwca Warszawa

pikinik_mistrzów_kodowania_ak74_blog

Zapraszam wszystkich mieszkańców Warszawy na Rodzinny Piknik Mistrzów Kodowania organizowany 13-14 czerwca 2014 roku w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Spotkanie będzie uroczystym zwieńczeniem bardzo cennej inicjatywy – pierwszej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Mistrzowie Kodowania…

Najbliższy weekend będzie wspaniałą okazją do zapoznania się z osiągnięciami dzieci ze 120 szkół z całej Polski, które wzięły udział w pierwszej edycji programu. Mistrzowie Kodowania to projekt zainicjowany przez firmę Samsung, mający na celu edukację dzieci ze szkół podstawowych w zakresie programowania. Eksperci już od dłuższego czasu podkreślają, że na rynku pracy cały czas popyt na wykwalifikowanych informatyków przewyższa podaż.

Dlatego też tak ważne jest zainteresowanie najmłodszych tą tematyką i podanie im jej w jak najbardziej przystępny sposób – w przypadku Mistrzów jest to obiektowy język kodowania Scratch, stworzony specjalnie przez specjalistów z MIT. Później wystarczy już tylko patrzeć, jak dzieci same opanowują podstawy bardziej skomplikowanych języków.

Pierwsza edycja programu Mistrzowie Kodowania zakończyła się niebywałym sukcesem, jak na nasze rodzime warunki. Po przeszkoleniu ok. 230 nauczycieli, wcielili się oni w role trenerów i prowadzili w całej Polsce zajęcia, podczas których młodymi Mistrzami Kodowania zostało ok. 4000 dzieci.

W związku z zakończeniem tego roku szkolnego i tym samym zakończeniem pierwszej, ogólnopolskiej edycji programu, jego organizatorzy zapraszają na Rodzinny Piknik Mistrzów Kodowania do Zamku Ujazdowskiego w Warszawie i jego ogrodów. Odwiedzający będą mogli poznać młodzież szkolną, która zaprezentuje swoje najlepsze projekty przygotowane w Scratchu. Przewidziano też mnóstwo atrakcji, które wprowadzą w świat programowania nie tylko dzieci, ale zainteresują też i ich rodziców.

Do dyspozycji odwiedzających Piknik będzie m.in. wystawa Centrum Nauki Kopernik zatytułowana „Umysł Przyłapany”. Całe rodziny będą mogły sprawdzić swoje umiejętności podczas warsztatów z programowania, a spragnieni doznań muzycznych będą mogli pobawić się w DJ’a w Strefie Scracthowania z kolektywem SpinLab.

Miłośnicy skomplikowanych zabawek wraz z przedstawicielami Coder Dojo będą mogli pobawić się na warsztatach robotyki, a dodatkowo goście Pikniku będą mogli spotkać się i porozmawiać z mistrzami polskiego sportu.

Więcej informacji o Mistrzach Kodowania dostępne na stronie www.mistrzowiekodowania.pl i na fanpage’u Mistrzów Kodowania, facebook.com/MistrzowieKodowania.

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę