Code::Dive czyli zanurkuj w kodzie we Wrocławiu już 5-go listopada!

codedive_nokia_wroclaw_2014

Już 5 listopada Wrocław zmieni się w nieoficjalną europejską stolicę IT, a to za sprawą zaproszonych na konferencję Code::Dive światowej sławy programistów – Scotta Meyersa, Venkata Subramaniama oraz Andrzeja Krzemieńskiego…

Tego dnia w Centrum Konferencyjnym Hali Stulecia oprócz samych gości pojawi się ponad tysiąc programistów, których celem będzie wymiana wiedzy i doświadczenia.

Po raz pierwszy we Wrocławiu pojawią się Scott Meyers, autor serii książek o efektywnym wykorzystaniu języka C++, oraz Venkat Subramaniam – założyciel Agile Developer i autorytet w języku Java oraz guru w dziedzinie zastosowania metodologii agile’owych.

Pierwszy z gości przybliży, czym jest pamięć cache i jaki ma ona wpływ na aplikacje/oprogramowanie, drugi zaś wskaże słuchaczom, w jaki sposób pisać „odchudzony” kod w Javie.

Swoje wystąpienie potwierdził również jeden z najbardziej znanych polskich programistów – Andrzej Krzemieński – który opowie o tym jak pisać efektywne i przyjazne oprogramowanie. Agendę uzupełnią również wybrani pracownicy Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia, czyli sponsora i zarazem organizatora całej konferencji.

Wszystkich prelegentów oprócz niewątpliwego zamiłowania do komputerów (Bartosz Szurgot sam o sobie pisze „urodzony geek” :)) i języków programowania łączy jedna cecha: każdy jest praktykiem, a ich prezentacje oparte są na przykładach zaczerpniętych z pracy zawodowej.

Nurkowanie w kodzie

Czym zatem jest Code::Dive? To 14 wykładów prowadzonych równolegle w dwóch salach. Hasło przewodnie konferencji to „Beyond the cutting edge”. Ponad 10 godzin skondensowanej do maksimum wiedzy z zakresu programowania, z której każdy zainteresowany może czerpać garściami – i to całkowicie za darmo. By móc do woli pławić się w kodzie, wystarczy wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej konferencji.

Code::Dive to również, a może przede wszystkim, doskonałe miejsce do nawiązania kontaktów z praktykami z całej Polski oraz z zagranicy. Goście będą mieli niepowtarzalną możliwość porozmawiania z programistami światowej sławy, których dotychczas mogli znać jedynie z publikacji czy filmów szkoleniowych.

Dobrze – i co roku

Mimo iż jest to pierwsza edycja wrocławskiej konferencji, to Nokia zakłada już cykliczność imprezy.
„Plan imprezy jest na tyle bogaty, że z pewnością Code::Dive spodoba się uczestnikom – dlatego już teraz zakładamy zorganizowanie kolejnej edycji w przyszłym roku. Jesteśmy pewni powodzenia, gdyż do tej pory tego typu eventy były biletowane bardzo drogie, a my jako pierwsi zapraszamy wszystkich za darmo.” – wyjaśnia Paweł Grądowski, organizator konferencji.

Jednym z punktów konferencji będzie finał organizowanego przez Nokię konkursu na innowacyjną aplikację „miejską” SmartCity. Zwycięzcy będą mieli okazję zaprezentować swój finalny produkt przed największymi ekspertami z zakresu programowania. Oprócz tego autorzy najlepszej aplikacji otrzymają czek na 20 000 zł.

Organizator zapewnia także dodatkowe atrakcje-niespodzianki, ale by poznać szczegóły, trzeba już pojawić się na miejscu.

Pierwsza edycja Code::Dive już na początku listopada. Ilość miejsc jest ograniczona, wiec warto zarejestrować się odpowiednio wcześniej. Rejestracja oraz więcej szczegółów na stronie www.codedive.pl

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę