Internet

Brainly.com pozyskało w kolejnej rundzie 9 mln $ na rozwój

brainly_ak74_blog

AK74 – Gratuluję. Będzie świętowanie?:)

Łukasz Wiewiórowski (Dyrektor Zarządzający Brainly w Polsce) – O tak, jasne. Jest co świętować. Mieliśmy przekonanie, że to co robimy jest fajne, uniwersalne i wierzyliśmy, że z czasem pojawi się odpowiedni inwestor który wesprze nas w dalszym rozwoju.

AK74 – Jak dokładnie wyglądał proces pozyskiwania inwestora?

ŁW – Tempo naszego wzrostu już od jakiegoś czasu przekładało się na coraz większe zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów. Po serii wstępnych rozmów z funduszami z Europy i Stanów Zjednoczonych uznaliśmy że General Catalyst będzie dla nas najlepszym partnerem.

AK74 – Otrzymaliście 4,9 miliona dolarów od General Catalyst Partners – na co zostaną przeznaczona te pieniądze i co planujecie uzyskać dzięki doinwestowaniu? Zaatakujecie teraz USA?

ŁW – Dostaliśmy w tej rundzie finansowania łącznie prawie 9 milionów dolarów. General Catalyst Partners jest głównym, ale nie jedynym z inwestorów, którzy złożyli się na całość inwestycji. Mówimy tu także o Runa Capital, Learn Capital i Point Nine. Owszem zaatakujemy USA – otwieramy właśnie biuro w Nowym Jorku, ale nie tylko USA może się spodziewać naszego „ataku”.

Środki chcemy wykorzystać głównie na rozwój produktu. Chcemy stworzyć serwis na najwyższym międzynarodowym poziomie, z którego korzystać będą uczniowie na całym świecie gdy tylko będą potrzebować pomocy w rozwiązaniu zadania domowego. Ale żeby to osiągnąć potrzebujemy naprawdę dobrych specjalistów, najlepszych ekspertów z branży w Polsce.

Bo to właśnie tu będziemy szukać programistów i specjalistów IT/mobile. Szukamy ludzi których poza najwyższymi umiejętnościami cechuje kreatywność. Mamy co zaproponować w zamian, przyjazne biuro typu open space, nieformalny dress code, transparentność, luźną atmosferę i przede wszystkim realną możliwość współtworzenia serwisu o globalnym zasięgu. Dajemy możliwość samodzielnej pracy, przestrzeń własnych na realizację pomysłów i kreatywność.

AK74 – Obecnie 30 milionów osób korzysta z Waszych serwisów w 35 krajach na całym świecie. Jak to będzie wyglądało za 2-3 lata? Jaki wynik Wam się marzy?

ŁW – Naszą ambicją jest stworzenie produktu, z którego będą korzystać setki milionów uczniów na całym świecie. Biorąc pod uwagę tempo w jakim rośniemy na naszych obecnych rynkach oraz fakt, że jesteśmy ciągle nieobecni w wielu krajach cel ten wydaje się nam osiągalny.

AK74 – Jak wyglądają przychody? Nadchodzi czas patrzenia na wyniki finansowe a mniej na wzrost liczby użytkowników?

ŁW – Na razie najważniejszy jest dla nas rozwój serwisu, ciągle ulepszanie naszego produktu i dotarcie z nim do jak największej liczby dzieciaków, szukających wsparcia w rozwiązaniu pracy domowej. Wówczas zaczniemy się zastanawiać nad wynikami finansowymi.

AK74 – Skąd wyszła propozycja inwestowania i dlaczego wybraliście General Catalyst Partners?

ŁW – Propozycja inwestycji pojawiła się ze strony funduszu. O wyborze General Catalyst Partners zdecydowało doświadczenie funduszu w tworzeniu silnych międzynarodowych marek (m.in. Airbnb, Snapchat czy Hubspot) oraz ich duże doświadczenie w dziedzinie edukacji.

A tutaj możesz zobaczyć jak Łukasz Haluch na Aula Polska opowiadał o historii i rozwoju Brainly:

PS Artykuł powstał we współpracy z „Centrum Przedsiębiorczości Smolna”

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę