MUSE dokładnie zmierzy Twój kanał na YouTube

Artur Kurasiński
19 października 2014
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

muse_ak74_blog

Fokus – smarter analytics we współpracy z LifeTube, przygotował aplikację MUSE, która pozwala na głęboką analitykę YouTube. Produkt jest dostępny do nieodpłatnego testowania na stronie: http://getfokus.com

MUSE jest aplikacją służącą do analityki kanału YouTube. Jego główną przewagą konkurencyjną jest wykonywanie analiz w czasie rzeczywistym na bazie danych pobranych z YouTube Analytics. Dzięki temu możliwe jest obserwowanie reakcji widzów.

„MUSE adresujemy konkretnej branży (muzyczno-filmowej) nastawionej na śledzenie trendów, virali, wybijających się artystów i produkcji” – mówi Artur Kurasiński, pomysłodawca projektu.

“Aplikację współtworzyli i testowali twórcy z LifeTube. Mamy nadzieję, że nowe narzędzie ułatwi pracę wszystkim youtuberom i pozwoli im tworzyć video przyciągające jeszcze więcej widzów.” – dodaje Barbara Sołtysińska, prezes Zarządu LifeTube.

Aplikacja MUSE jest integralną częścią Fokus – smarter analytics – aplikacji do monitoringu obecności marki w Internecie. Tu też można ją przetestować: https://getfokus.com. MUSE składa się z kilku widgetów pozwalają na szybkie sprawdzenie kondycji kanału:

1. YouTube channel summary: zadaniem tego widgeta jest zestawienie wszystkich najważniejszych parametrów danego kanału, oraz przedstawienie aktualnych tendencji wzrostowych.

2. YouTube positive: widget zestawiający wszystkie pozytywne reakcje widzów na najpopularniejszy filmy na kanale. Dzięki zastosowaniu wykresu radarowego, w jednym miejscu zestawia wszystkie pozytywne akcje na najpopularniejszych filmach. Na tej podstawie można wywnioskować, jakie treści przyciągną ruch na kanał.

3. YouTube negtive: widget zestawiający wszystkie negatywne interakcje widzów z najsłabszą treścią kanału. Dzięki porównaniu ich do pozytywnych reakcji, można zobaczyć, które z filmów są kontrowersyjne, a które z nich nie trafiają do odbiorcy, bądź nawet generują niechęć (dislikes) i rezygnację z subskrypcji (unsubs).

4. YouTube channel in Social Media: Widget, który obrazuje i zestawia reakcje na treści z kanału w mediach społecznościowych. Analizując pozytywne interakcje z udostępnianiem na czele, można ustalić, które z filmów mają potencjał viralowy i są o krok od zmienienia się w hit internetu.

5. YouTube Annotations: widget zestawiający na osi czasu skuteczność adnotacji na naszym kanale. Pozwala wybrać te najskuteczniejsze i zastosować w pozostałych treściach.

Więcej informacji dotyczącej działania MUSE znajdziesz tutaj w postaci prezentacji

Informacje o twórcach:

Fokus – smarter analytics to narzędzie analityczno-wnioskujące, które w jednym miejscu gromadzi informacje z wielu źródeł (serwisów www, aplikacji klasy CRM czy dowolnego oprogramowania, które ma API) oraz dokonuje ich błyskawicznej analizy w czasie rzeczywistym. Twórcą Fokusa są Mateusz Belattaf i Artur Kurasiński, bloger, współtwórca projektu Aula Polska, mentor na konkursach dla startupów.

LifeTube to największa w Polsce sieć partnerska YouTube (MCN). Wg serwisu statfire.com LifeTube jest na 10.miejscu w Europie i 45. Na świecie pod względem ilości subskrybentów.

W październiku 2014 wynosiła ona ok. 12 mln widzów. W sieci znajduje ok. 60 popularnych kanałów, m.in.: SA Wardęga, Abstrachuje, Niekryty Krytyk.

Sieć założyli Barbara Sołtysińska i Radosław Kotarski jesienią 2013 r. W pierwszym roku działalności LifeTube przeprowadził ponad 100 kampanii dla klientów, w tym pierwszy na polskim YouTube talent show: Hoop Cola Można Inaczej.

Za tę ostatnią kampanię otrzymał nominację do nagrody Złote Spinacze.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon