„Strange Years – Autumn” od dziś dostępny dla wszystkich użytkowników CDP.pl

Artur Kurasiński
3 października 2014
Ten artykuł przeczytasz w 3 minut

strange_years_post-apocalyptic_graphic_novel_ak74_blog

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że komiks „Strange Years”, który stworzyłem w duecie ze wspaniałym Śledziem od dziś jest dostępny za darmo na największej polskiej platformie dystrybucji cyfrowej CDP.pl

Zaczęło się prawie 4 lata temu od prostego pomysły „a co jeśli…” i paru spotkań z Michałem „Śledziem” Śledzińskim w trakcie których rozważaliśmy możliwość stworzenia po godzinach, bez żadnego wsparcia wydawcy swojego komiksu. Historia rozrastała się i po chwili mieliśmy wystarczająco materiałów nie na jeden album ale na co najmniej cztery…Z punktu widzenia czytelnika to świetna sprawa ale jeśli chodzi o twórców (pierwszy album „SY-A” powstawał blisko pół roku) to oznacza, że musielibyśmy spędzić lata zanim ukończylibyśmy całość.

Michał zaproponował żeby nie rzucać się na głęboką wodę tylko umiejętnie rozłożyć siły. Najpierw stwórzmy jeden album, sprawdźmy czy zainteresuje czytelników a potem zabierajmy się za kolejne części. Przy okazji okazało się, że obydwaj widzimy ogromny potencjał w komiksie interaktywnym wydawanym jako aplikacja na urządzenia mobilne. Zaprosiliśmy do współpracy chłopaków z Can Explode, którzy świeżo zakończyli prace nad interaktywną wersję „Wiedźmina”.

CDP.PL_strange_years_autumn

Szybko okazało się, że zespół potrzebny do wydania komiksu jest bardzo duży i z pomysłu czysto hobbystycznego „SY-A” powoli zmienia się w duży projekt. Musieliśmy zatrzymać się, ocenić realia, dokonać szybkiej zmiany w założeniach i zacząć prace od nowa. Kiedy na początku września informowałem, że komiks jest gotowy do ściągnięcia nie wiedziałem, że miesiąc po tym dzięki zajebistej współpracy z ekpią CDP.pl będę mógł ogłosić coś jeszcze lepszego: od dziś każdy użytkownik platformy CDP.pl znajdzie na swojej wirtualnej półce darmowy egzemplarz naszego komiksu.

Ponieważ w planach mamy stworzenie kampanii na Wspieram.to i zawalczenia o Waszę wsparcie związane z drukiem pierwszej części i stworzeniem kolejnej – taka współpraca z CDP.pl jest dla nas bezcenna. Dzięki niej możemy dotrzeć do kilkudziesięciu tysięcy czytelników i być może prosić ich o pomoc w zbiórce funduszy.

W tym miejscu chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim uczestniczącym w tworzeniu „Strange Years – Autumn”:

Darkowi Zielińskiemu (Can Explode)
Grześkowi Machniewskiemu (Can Explode)

bez nich nigdy byśmy nie wyszli poza sam pomysł interaktywnego komiksu. Dzięki nim pewnego dnia „SY-A” pojawi si każdym sklepie z aplikacjami.

Filip Szcześniak – tłumaczenie na język angielski. Szukasz osoby, która rapuje po angielsku jak ziom urodzony w Bronksie? To właśnie Filip.

Szymon Holcman – pomoc w dopieszczeniu błędów i ogólne prostowanie wizji. Szymon zna i ma cały rynek komiksu polskiego w jednym palcu.

Piotr Koczewski – muzyka a właściwie ścieżka dźwiękowa. Cudowna, klimatyczna muza w sam raz do słuchania podczas lektury komiksu.

http://blog.cdp.pl/2014/10/03/komiks-strange-years-juz-na-polkach-wszystkich-uzytkownikow-cdp-pl/

Łukasz Kukawski (CDP.pl)
Agnieszka Krysiak (CDP.pl)
Mikołaj Dusiński (CDP.pl)
Dariusz Nazim (CDP.pl)

Zespół fantastycznych ludzi, którzy robią wspaniała robotę dla wszystkich nas leniuszków – możemy kliknąć, zapłacić i ściągnąć to co chcemy.

Dla wszystkich, którzy uczestniczyli, pomagali, wspierali, podnosili na duchu – WIELKIE, PŁYNĄCE GŁĘBOKO Z SERCA: DZIĘKUJĘ!!

artur_kurasinski_strange_years_autumn

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon