Międzynarodowe środowisko biznesowe już w grudniu spotka się podczas ICT Summit

Artur Kurasiński
15 listopada 2014
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

ICT_Summit_blog_ak74

W dniach 3-4 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się ICT Summit – jedna z największych konferencji technologicznych w Polsce. Ponad 800 gości i 50 prelegentów przez dwa dni rozmawiać będzie o rozwoju ekosystemu start-upowego w Europie Środkowo-Wschodniej, trendach technologicznych oraz innowacyjnych przedsięwzięciach biznesowych, które narodziły się w naszej części Europy…

„World looks at Poland” ICT Summit to organizowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konferencja, której celem jest zaprezentowanie inwestorom z całego świata potencjału rodzimej branży ICT, ze szczególnym akcentem na nowoczesne rozwiązania technologiczne z Polski.

Sukcesy firm takich jak Zortrax, Audioteka czy Estimote pokazują, że to właśnie Polska stanowi dziś centrum innowacyjnego biznesu Europy Środkowo-Wschodniej. ICT Summit będzie okazją do zwrócenia świateł reflektorów na lokalny ekosystem start-upowy i najciekawsze przedsięwzięcia, które narodziły się na polskim rynku. Dlatego hasło konferencji to „World looks at Poland”.

Edukacja dla start-upów i prestiżowi uczestnicy PARP od początku swojej działalności stawia na edukację młodych przedsiębiorców. Dlatego podczas ICT Summit start-upy z Europy Środkowo-Wschodniej będą mogły szkolić się w zakresie tworzenia i rozwoju projektów, form finansowania oraz współpracy z inwestorami. Swoje prelekcje edukacyjne poprowadzą eksperci z dziedziny nowych technologii i praktycy biznesu.

Uczestnicy będą mogli posłuchać m.in. J.D. Lasicy, twórcy Cruiseable, Amalii Agathou z The Next Web, Davida Bizera z Talent Fountain, współtwórcy The Digital Loop Ivana Hernandeza czy znanego blogera, twórcy firmy Fokus, Artura Kurasińskiego. W ostatnich dniach udział w konferencji potwierdzili też m.in.: Marvin Liao, partner w Micro Venture Capital Fund 500 Startups, mentor i inwestror Witalij Golomb oraz Bjoern Lasse Hermman, założyciel Compass.

Wymiana doświadczeń i perspektyw Najważniejszym elementem konferencji ICT Summit jest dialog pomiędzy przedstawicielami różnych części ekosystemu start-upowego. ICT Summit to okazja by spotkać inwestorów z Europy, USA i Izraela, aniołów biznesu i przedstawicieli funduszy Venture Capital. Konferencja sprzyja również wymianie doświadczeń między przedsiębiorcami z Polski i pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Udział w konferencji wezmą też największe koncerny technologiczne, wysokiego szczebla przedstawiciele administracji publicznej oraz polskie i zagraniczne media. Start-upy na start Odbywającej się już w grudniu konferencji towarzyszyć będzie konkurs ScaleMeGlobal, podczas którego 10 najlepszych start-upów z Polski będzie miało szansę zaprezentować swoje projekty przed międzynarodowym jury, składającym się ze znanych inwestorów i mentorów biznesowych.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni sesją coachingową z Donem Dodgem lub Paulem Jozefiakiem. Konferencja organizowana jest w ramach projektu PARP „Wspieramy e-Biznes – WEB.GOV.PL” Konferencja odbędzie się w języku angielskim z polskim tłumaczeniem. Udział jest bezpłatny. Szczegóły wydarzenia oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie http://ict.web.gov.pl/#about

Kontakt:

Michał Frączek (michal.fraczek@proidea.org.pl), tel 605 177 398

Artykuł powstał we współpracy z „Centrum Przedsiębiorczości Smolna”

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon