Test AK74 – czy da się poskromić kable?

Artur Kurasiński
12 stycznia 2015
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

powercube_blog_ak74

Tytuł może wygląda na lekko kretyński ale spraw jest poważna. Ilość kabli, kableków, gniazd, gniazdeczek na i pod naszymi biurkami z roku na roku powiększa się. Pod moim biurkiem oprócz standardowego kabli od PC po podłodze walają się kable od monitora, drukarki, routera, głośników…

No dobra a co można z tym zrobić? Można na przykład mądrzej panować nad tym co i jak wpinamy. Z pomocą może nam przyjść zestaw specjalnie zaprojektowanych gniazdek i list od holenderskiej firmy allocacoc. Po pierwsze niepozorna z wyglądu listwa – dzięki dwustronnemu „plastrowi” możemy ją przyczepić pod krawędzią biurka albo po prostu na stole.

Po co Ci taka listwa? Bo są w niej dwa wejścia USB oraz zwykłe gniazdka. Idealny miks na ładowanie smartona i laptopa bez konieczości walczenia z kablami pod naszymi nogami.

allocacoc_blog_ak74_1

A jak można inaczej zaprojektować zwykłe gniazdko? Ano można – dzięki zastosowaniu różnych wejść możesz podłączyć bezpośrednio do niego różne urządzenia

allocacoc_blog_ak74_2

allocacoc_blog_ak74_3

A co jeśli potrzebujesz więcej gniazdek? To proste – produkt allocacoc możesz łączyć ze sobą!

allocacoc_blog_ak74_4

Tak samo jak z listwą możesz postąpić z gniazdekiem – postaw je na biurku i dzięki ruchomej „nóżce” zainstaluj albo pod albo na biurku.

allocacoc_blog_ak74_5

Wszystkie produkty, które testowałem były bardzo fajnie designersko (Red Dot Design Award zobowiązuje) zaprojektowane i sprawiały wrażenie przemyślanych rozwiązań. Jak dla mnie dość tani (ceny od 15 euro za gniazdko do 17 euro za listwę) na próbę zapanowania nad plączącymi się pod naszymi nogami licznymi kablami.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon