Szukaj
Zamknij
Seria z AK74

Coś się kończy, coś się zaczyna

mocap.pl_motion_capture_blogAK74

Przez ponad dwa lata nagrywałem „Serię z AK74” czyli głównie wywiady z postaciami polskiej sceny startupowej. Sprawiało mi to ogromną radość i cieszyłem się kiedy mogłem porozmawiać z bardzo fajnymi gościmi. Po jakimś czasie jednak sam format zaczął mnie „uciskać” i przestał sprawiać frajdę…

Przyjęte na początku ograniczenie „technologia i startupy” spowodowały, że z częścią osób z którymi chciałbym porozmawiać, spotkać się czy też po prostu zaprosić „nie łapały się” z powodu formatu. Chociaż patrząc z perspektywy czasu takich gości jak Kominek, Generał Polko czy Fashionelka ciężko spiąć jedną klamrą.

W sumie dla StartupTV i „Serii z AK74” powstały 83 filmy (wielkie, wielkie podziękowania i brawa dla Kuby Mazurkiewicza i Oli Mikołajczyk za zaufanie, pomoc i cierpliwość!) i mam wrażenie, że duża część z tego co zostało zarejestrowane jest po prostu fajnym filmami z elementem edukacyjnym w tle. Chciałbym podziękować również wszystkim gościom, których czasami z drugiego końca Polski pędzili na spotkanie ze mną.

Nie mogę i nie chcę pominąć osób, które pomagały, nagrywały, montowały i dokobywały cudów żeby dodać coś do materiału – duże brawa dla Was!

Około roku temu poczułem, że formuła „Serii AK74” dobiegła końca – nie mam pomysłów jak ją prowadzić inaczej, lepiej i chyba się po prostu wyczerpała. Dałem sobie kilka miesięcy na przemyślenia i zastanowienie się „co dalej”.

Zbiegło się to ze zmianami na blogu oraz w całym moim myśleniu o budowaniu brandu i prezentacji tego kim jestem i co robię. Kanał na YT brandowy moim nazwiskiem jest pierwszym krokiem – powoli będę zmieniał dalsze klocki.

To co widzisz poniżej to pierwszy odcinek roboczo nazwanej serii „Artur Kurasiński przedstawia” – postanowiłem dowiedzieć się jak wyglądają kulisy tworzenia gier, animacji postaci i motion capture na przykładzie firmy Mocap.pl. W sumie wyszły 4 odcinki na ten temat. Eksperymentuję z oświetleniem, montażem i lokacjami. Pewnie będzie wiele zmian. Pierwsze efekty oceńcie sami:

 • Jest dobrze! Trochę popracowałbym nad jakością, np. brak chyba ostrości, która złapana jest na kolanie ? ;-)

 • Jakub Mazurkiewicz

  temat po byku – nie jednej krowie skwasi się mleko w wymionach z rozentuzjazmowania / dałem suba

 • Artur, dałbyś jakieś słowo na zakończenie, a tu się tak urywa, jakby był kolejna część.

 • Hmmm dobra uwaga. Myslalem, ze lepiej to podsumuja sami zainteresowani ale masz racje – zabrakło klamry.

 • Dziękuję! :))))))

 • Na miejscu było baaardzo ciemno – w montażu i tak podbilismy jasność. Wyszło punkowo ale masz rację – next time własne światło.

 • Konrad Tomaszewski

  Artur (tematyka mam nadzieję rozgrzesza formę:), nie udzielam się w komentarzach, nie mam czasu na nie, staram się w morzu nijakości treści w sieci wyłapywać to co waży cokolwiek i czemu warto swój czas (ograniczony) oddać. Jeśli mówisz, że nie masz pomysłu co dalej, forma się wyczerpała i dałeś sobie czas na przemyślenie… no to zrobiłeś mi moralnego szacha i muszę się wynurzyć i zabrać głos – przy tych wywiadach spędziłem wieeeeeeeeeeeele godzin, wyniosłem wiele ognia i inspiracji, budujesz pewną ikonę i nie rezygnuj. O właśnie (filologiczna skaza), wystarczyło jedno – nie rezygnuj. Tyle;)

 • Po obejrzeniu wszystkich części doszedłem właśnie do wniosku, że to nie kwestia „ostrości”, ale właśnie braku światła na twarzy, przez co matryca nie dała rady.
  Co nie umniejsza wartości materiału :-)

 • O boże – bardzo dziękuję!!!!

Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę