Seria z AK74

Coś się kończy, coś się zaczyna

mocap.pl_motion_capture_blogAK74

Przez ponad dwa lata nagrywałem „Serię z AK74” czyli głównie wywiady z postaciami polskiej sceny startupowej. Sprawiało mi to ogromną radość i cieszyłem się kiedy mogłem porozmawiać z bardzo fajnymi gościmi. Po jakimś czasie jednak sam format zaczął mnie „uciskać” i przestał sprawiać frajdę…

Przyjęte na początku ograniczenie „technologia i startupy” spowodowały, że z częścią osób z którymi chciałbym porozmawiać, spotkać się czy też po prostu zaprosić „nie łapały się” z powodu formatu. Chociaż patrząc z perspektywy czasu takich gości jak Kominek, Generał Polko czy Fashionelka ciężko spiąć jedną klamrą.

W sumie dla StartupTV i „Serii z AK74” powstały 83 filmy (wielkie, wielkie podziękowania i brawa dla Kuby Mazurkiewicza i Oli Mikołajczyk za zaufanie, pomoc i cierpliwość!) i mam wrażenie, że duża część z tego co zostało zarejestrowane jest po prostu fajnym filmami z elementem edukacyjnym w tle. Chciałbym podziękować również wszystkim gościom, których czasami z drugiego końca Polski pędzili na spotkanie ze mną.

Nie mogę i nie chcę pominąć osób, które pomagały, nagrywały, montowały i dokobywały cudów żeby dodać coś do materiału – duże brawa dla Was!

Około roku temu poczułem, że formuła „Serii AK74” dobiegła końca – nie mam pomysłów jak ją prowadzić inaczej, lepiej i chyba się po prostu wyczerpała. Dałem sobie kilka miesięcy na przemyślenia i zastanowienie się „co dalej”.

Zbiegło się to ze zmianami na blogu oraz w całym moim myśleniu o budowaniu brandu i prezentacji tego kim jestem i co robię. Kanał na YT brandowy moim nazwiskiem jest pierwszym krokiem – powoli będę zmieniał dalsze klocki.

To co widzisz poniżej to pierwszy odcinek roboczo nazwanej serii „Artur Kurasiński przedstawia” – postanowiłem dowiedzieć się jak wyglądają kulisy tworzenia gier, animacji postaci i motion capture na przykładzie firmy Mocap.pl. W sumie wyszły 4 odcinki na ten temat. Eksperymentuję z oświetleniem, montażem i lokacjami. Pewnie będzie wiele zmian. Pierwsze efekty oceńcie sami:

Cześć!

Nazywam się Artur Kurasiński i jestem autorem tego bloga. Piszę o technologiach i ich wpływie na nasze życie.

Zostaw poniżej maila aby zapisać się na mój cotygodniowy, najlepszy w Polsce newsletter o technologii, który subskrybuje już 5500 czytelników!
Zapisz się do mojego newslettera

Raz w tygodniu wyślę Ci wyselekcjowane informacje ze świata: technologii, biznesu i mediów. Jeśli interesujesz się startupami, dronami, drukiem 3D, EV, VR, AI, AR, video czy bitcoinami to witaj w domu.

Obiecuję - zero spamu tylko samo "mięcho"!

Wahasz się? Dostaniesz też za darmo w PDFie komiks "Strange Years" stworzony przez Michała "Śledzia" Śledzińskiego!
Dziękuje, nie chcę