MUSE pozyskuje 1 milion złotych w kolejnej rundzie od Ferber VC

Artur Kurasiński
6 lutego 2017
Ten artykuł przeczytasz w 2 minut

Są takie dni kiedy miło jest pochwalić czymś co dotyczy mnie osobiście! :) Spółka Gunhed Sp z o.o., której mam przyjemność być Prezesem Zarządu i założycielem podpisała umowę inwestycyjną z Ferber VC w wyniku której otrzyma 1 milion złotych na rozwój swojego narzędzia do analityki wideo (MUSE) oraz stworzenie kolejnych produktów (analityki VR, platformy raportowej oraz narzędzi badawczych związanych z contentem wideo).

„Bardzo cieszymy się, że udało nam się zdobyć zaufanie i przekonać kolejnego inwestora do współpracy 
z nami. Cały 2016 w MUSE poświęciliśmy na weryfikację modeli biznesowych, pomysłów na kolejne narzędzia, a przede wszystkim na udoskonalenie MUSE. Bazując na naszych danych pomogliśmy zrealizować kilka kampanii z influencerami i brandami.

W rezultacie pozyskaliśmy nowych klientów (między innymi Allegro czy MrTarget z Grupy SARE). Obecnie rozmawiamy z kilkoma czołowymi polskimi podmiotami o stworzeniu nowej klasy narzędzi do analityki wideo. Bardzo liczymy też na współpracę 
z Bivrost przy unikalnym w skali światowej narzędziu do analityki zdjęć i video 360. Dzięki środkom 
z inwestycji 2017 będzie dla nas bardzo ważnym i przełomowym rokiem, bo szykujemy jeszcze kilka spektakularnych wydarzeń” – mówi Artur Kurasiński, Prezes Zarządu Gunhed Sp z o.o.

Obecnie rozmawiamy z kilkoma czołowymi polskimi podmiotami o stworzeniu nowej klasy narzędzi do analityki wideo. Bardzo liczymy też na współpracę 
z Bivrost przy unikalnym w skali światowej narzędziu do analityki zdjęć i video 360.

„Cieszymy się, że udało nam się porozumieć z udziałowcami Gunheda, poszerzając nasz portfel inwestycyjny o kolejny podmiot, który ma ogromny potencjał wzrostu i zaangażowany zespół z jasną wizją rozwoju. Nasz fundusz stale poszukuje równie atrakcyjnych projektów, będących w stanie zaoferować rynkowi równie przełomowe rozwiązania.” – mówi, Marcin Kapuściński Prezes Zarządu Ferber VC

***

MUSE to narzędzie do analityki treści wideo dla YouTube i Facebooka. Pozwala śledzić szczegółowe dane na temat użytkowników mediów społecznościowych i treści wideo. Pozwala lepiej planować oraz ukierunkowywać reklamę. Klientami MUSE są między innymi: Castorama, PayU, IKEA, Allegro, PizzaPortal, NC+, ING Bank, USP Zdrowie czy Greenpeace Polska.

Ferber VC to spółka zarządzająca Funduszem JEREMIE Seed Capital Województwa Pomorskiego, inwestującego w podmioty na wczesnym etapie rozwoju tzw. Startupy, cechujące się wysokim potencjałem wzrostu wartości.

Może zainteresują Cię również:facebook linkedin twitter youtube instagram search-icon